Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka laserowa kolorowa, atramentowa, laserowa mono z auto dupleksem do biura

phowiec 24 Feb 2017 10:10 1797 11
    phowiec
    Level 9  
    Dzień dobry.

Przeszukałem forum i dzięki temu wiem już trochę więcej niż kilka dni temu i nikt mi nie napisze "użyj funkcji szukaj..." :).

Jak w temacie - do biura firmy szukam drukarki laserowej kolorowej, atramentowej i laser mono - dupleks mile widziany, ale jeśli się okaże, że z parametrów, które podam nie uda się wybrać, to nie musi być tej funkcji.

Atramentowa:
    - drukowanie tekstu, grafiki (prezentacje z PowerPoint) i kilka zdjęć (4 albo 6 na stronę), które są częścią prezentacji (nie musi być jakość foto) - wszystko w stosunku kolejno 60%, 35%, 5%,
    - druk w kolorze,
    - druk częsty - 800 - 900 kartek w miesiącu,
    - tusze oryginały albo tanie albo dużej pojemności,
    - zamienniki nie psujące drukarki (tak, wiem, że cuda wymagam, ale może takie są),
    - druk po USB,
    - bezstresowa eksploatacja - czyli elementy najczęściej się psujące, typu głowica wytrzymywały przynajmniej 3 lata,
    - sterownik pod WinXP i późniejsze.

Laserowa kolorowa:
    - drukowanie tekstu, grafiki (prezentacje z PowerPoint),
    - druk w kolorze,
    - druk - 300 - 400 kartek w miesiącu,
    - tonery oryginały albo tanie albo dużej pojemności,
    - zamienniki nie zasypujące drukarki,
    - druk po USB,
    - bezstresowa eksploatacja,
    - czarna obudowa!,

Laserowa mono:
    - druk tekstu,
    - 900 - 1000 kartek w miesiącu średnio (raz mniej, raz więcej),
    - tonery oryginały albo tanie albo dużej pojemności,
    - zamienniki nie zasypujące drukarki,
    - druk po USB,
    - bezstresowa eksploatacja,
    - dupleks (opcjonalnie) - wydruk PITów, zaświadczeń do ZUS, listy płac itp.,

Dygresja - dlaczego nie dwie atramentowe, albo nie dwie laserowe?

Bo jedna laserowa będzie stała w gabinecie prezesa (dlatego musi być czarna) i musi być lepsza niż inne (przynajmniej wizualnie) - poza tym przy laserze rzadziej będę gościem w tym pokoju, a to też jest ważne :).

Myślałem o atramentówce Epson L455, L486, L565, albo Brother DCP-T700W. Ale naczytałem się o problemie z głowicami, że koszt wymiany to koszt nowej drukarki itp. więc nie wiem.

Laserówka kolor myślałem o HP M177fw, bo podobno ma zamienniki dobre.

Laserówka mono to jest wolny wybór, bo myślałem o HP P1102. Wiem, że nie ma dupleksu, ale mam już kilka takich drukarek i na zamiennikach jadą już kilka lat i są nie do zdarcia.

Ale może ktoś ma inne doświadczenia i pomoże.

P.S. Jeśli ktoś dotarł aż tutaj to gratuluję. Starałem się opisać problem zrozumiałym i prostym językiem.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    serwek
    Level 25  
    Witam
    Z tańszych w zakupie lecz w miarę wielofunkcyjny, do mniejszych obciążeń "podrzuciłbym" model: Bizhub C35 (kolor, laser, format A4)
    Jeżeli już Pan ma, zna i wie co są warte w użytkowaniu te drukarki to jest to wartość sama w sobie (bardzo ważne)!
    HP P1102 to w miarę proste drukarki więc awaryjność stosunkowo mała Z jakością wykonania niektórych egzemplarzy różnie bywa (jak z większością taniego sprzętu) Eksperymenty w większości przypadków drogo kosztują a, stara zasada: lepsze = wrogiem dobrego :idea: :wink: sprawdza się dzisiaj znakomicie :lol:
    Pozdrawiam
    "serwek" :wink:
    pecet7
    Level 18  
    Potwierdzam słowa kolegi wyżej - Bizhub C35 urządzenie wielofunkcyjne lub C35p - sama drukarka.
    Jeżeli chodzi o czarno-białe to polecałbym Kyocera P2135dn.
    phowiec
    Level 9  
    Uściślając - to ma być sprzęt do max. 1300 netto za każdą, więc Bizhuby, mimo swoich niezaprzeczalnych zalet, odpadają.
    serwek
    Level 25  
    phowiec wrote:
    Uściślając - to ma być sprzęt do max. 1300 netto za każdą, więc Bizhuby, mimo swoich niezaprzeczalnych zalet, odpadają.

Witam
    A, może inaczej rozłożyć obciążenie (finanse)?
    Przykład:
    3 x 1/4 budżetu na jedną lub dwie lepsze drukarki,
    1x 1/4 na jedną taniusią w zakupie na (cytat Klienta) "ekspozycję statyczną" (biurkową) :wink:
    Pozdrawiam
    "serwek" :)
    zen3x
    Level 33  
    1. atrament Epson WorkForce WF-7110DTW
    2. laser kolor Lexmark CS310dn
    3. laser mono Lexmark MS312dn
    pecet7
    Level 18  
    zen3x wrote:
    1. atrament Epson WorkForce WF-7110DTW
    2. laser kolor Lexmark CS310dn
    3. laser mono Lexmark MS312dn

Lexmarki raczej do tanich w eksploatacji nie należą.
    rys57
    Moderator
    pecet7 wrote:

Lexmarki raczej do tanich w eksploatacji nie należą.
    Ale @zen3x ma parcie na Lexmarka i musi go polecać :D .
    abcpawel
    Level 19  
    Dobrze sobie wybrałeś już w pierwszym poście. Brother t700w też jest dobry i tani w utrzymaniu na oryginalnym atramencie.
    User removed account
    Level 1  
    phowiec
    Level 9  
    Bizhub odpada. Po pierwsze, cena. Nie przekonam szefostwa, że się opłaca kupić. Po drugie, nie wiem gdzie kupię nową - a musi być nowa, bo to będzie przetarg.
    Gdyby chodziło o wynajem - postawiłbym w firmie dwa Bizhuby w krańcowych miejscach budynku i wsio. Ale do wynajmu też nie mogę przekonać szefostwa.
    zen3x
    Level 33  
    Polecam urządzenia sprawdzone. Pracuje w firmie gdzie drukuje się tyś stron miesięcznie. Pobieżnie obliczyłem że jest to w okolicach 6 mln str. rocznie. Jest około 50 drukarek, 4 igłowe do listów i 2 wierszowe do rocznych zestawień. Wszystkie drukarki po za wierszowymi są Lexmarka (najczęściej T644, ale jest kilka E360DN). Wcześniej były hp, kyocery i bizbub, jednak po obliczeniu kosztów eksploatacji najtańsze wyszły Lexmarki.