Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAGEMCOM DSIW74 i HD 3000 - Podłączenie dwóch tunerów do jednego konwertera

24 Feb 2017 17:28 3273 25
  • Level 6  
    Witam, jeżeli zły dział to bardzo przepraszam. Bardzo dużo tutaj opcji do wyboru.

Na dachu mam talerz satelitarny z jednym konwerterem. Z dachu do mieszkania wchodzi jeden kabel. Przy TV leżą dwa tunery. Jeden od NC+, drugi od Polsatu Cyfrowego. Jako, że kabel mam jeden to gdy chce oglądać NC+ muszę przekręcać kabel z tunera Polsatu i na odwrót.
    Co muszę dokupić, aby nie musieć przekręcać tego kabla w zależności skąd chce oglądać. Dodam, że nigdy nie oglądam z dwóch tunerów naraz. Jak leci NC+ to nie załączam wtedy polsatu i na odwrót.

Najbardziej będę wdzięczny za link do sklepu internetowego do urządzenia które muszę dokupić. Z góry dziękuje za poświęcony czas.
    Pozdrawiam
  • Level 37  
    Potrzebujesz taki rozgałęźnik:Link. Niestety dekoder w danym momencie nie używany trzeba wyłączyć z prądu.
  • User removed account  
  • Level 6  
    Dziękuje za szybką odpowiedź. Może jeszcze ktoś jest wstanie pomóc? Istnieje inne rozwiązanie, aby nie wyłączać dekodera?
    Wymiana konwertera niestety nie wchodzi w grę bo jest wysoko na dachu i brak możliwości wejścia na dach.

EDIT: Wpisałem model w temacie, ale może to nie jest model. Postaram się podać zatem więcej szczegółów.

Model: HD 3000
    Producent: CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY SP. Z O.O.
    Wygląda tak

• Level 18  
    Najzwyklejszy dwu pozycyjny przełącznik.
  • User removed account  
  • Level 6  
    mihal2002 wrote:
    zbylut3 wrote:
    Istnieje inne rozwiązanie
    mihal2002 wrote:
    Typ, model dekodera proszę podać.

Tak trudno odpowiedzieć?!

Przepraszam, że nie odpowiedziałem. Zauważyłem Twój post po wysłaniu swojego. W temacie wpisałem również model, bo wydaje mi się, że to co wpisałem to model dekodera. Nie mniej jednak dwa posty wyżej wpisałem rodzaj dekodera.

Model: HD 3000
    Producent: CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY SP. Z O.O.
    Wygląda tak

"Najzwyklejszy dwu pozycyjny przełącznik." naprawdę nie znam się na tym. Mógłbym prosić o link do jakiekolwiek sklepu w którym zobaczę jak to wygląda.
  • User removed account  
  • Level 6  
    mihal2002 wrote:
    Sprawdź w menu dekodera NC+ czy obsługuje SCR. Jeżeli tak to wystarczy LNB SCR i wszystko działa na jednym przewodzie. Z tego co pamiętam to dekodery NC+ wspierają usługę SCR tym bardziej HD 3000 to wspiera. A możesz z jednego LNB 4 dekodery uruchomić.

Przegrzebałem całe menu nic nie znalazłem o SCR. Znalazłem zbiorczą instrukcję dekoderów NC+
    http://www.sklepsaturn.pl/uploads/files/Pod%C...85czenie%20Multiroom%20Standard-v20150824.pdf
    która raczej wskazuje, że mój dekoder nie ma tej funkcji (strona 4 na samym dole małym drukiem).

Dodam jeszcze, że talerz i konwerter na dachu są stare bo mają około 6-7 lat.
  • User removed account  
  • Level 6  
    A gdyby zastosować takie cudo http://allegro.pl/przelacznik-konwerterow-lnb-ms100-reczny-3377-i6710381913.html ?
    Będzie działać? Rozumiem, że kabel który idzie z dachu (konwertera) podłączam wtedy do środkowego wejścia przy napisie Tuner.

Albo coś takiego? http://sklep.satserwis.pl/przelacznik-napieciowy-vsp-301.html
    Dobrze rozumiem, że ten czarny kabel z przełącznika mam włożyć do jednego konkretnie wybranego otworu z eurozłącza?

W opisie jest napisane "Do odbiorników satelitarnych z jednym wejściem, które nie posiadają możliwości sterowania sygnałem cyfrowym DiSEqC i nie dają możliwości generowania napięcia na 8 pin eurozłącza po naciśnięciu przycisku TV/SAT na pilocie odbiornika satelitarnego."

Mój sprzęt to SAGEMCOM DSIW74 (nc+) i HD 3000 (CP) to nadają się te dekodery, aby zastosować przełącznik VSP 301?

• User removed account  
  • Level 37  
    Jak nie? Raczej dekodery podają 12V na 8 pin.
  • Level 40  
    Wszystkie dekodery nc+ oraz Polsatu obsługują SCR (inaczej jest to nazywane Unicable).
    Wystarczy kupić konwerter Unicable i możesz podłączyć do 4 dekoderów pojedynczych lub 2 PVR.
  • User removed account  
  • Level 40  
    Który aktualnie udostępniany abonentom dekoder nc+ lub CP nie posiada obsługi Unicable?
  • User removed account  
  • Level 40  
    Tak się składa, że mam ten tuner i bez problemu obsługuje Unicable.
  • User removed account  
  • Level 40  
    Przecież każdy dekoder (stary lub nowy) pobierze po połączeniu z anteną sat. najnowszą wersję oprogramowania, która ma obsługę Unicable.
    Proszę nie pisać bzdur!
  • User removed account  
  • Level 40  
    Ja tą instalację mam u siebie w domu od dwóch miesięcy i działa bezproblemowo, ale jak widać, niektórzy nie są "na bieżąco".
  • User removed account  
  • Level 37  
    A DSIW74 to gdzie niby ma ustawienia unicable? Nawet ustawień diseqc nie ma.
  • Level 37  
    Oba się nadają. Tylko w tym drugim trzeba podłączyć się do euro.