Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAGEMCOM DSIW74 i HD 3000 - Podłączenie dwóch tunerów do jednego konwertera

24 Lut 2017 17:28 2610 25
  • Poziom 4  
    Witam, jeżeli zły dział to bardzo przepraszam. Bardzo dużo tutaj opcji do wyboru.

Na dachu mam talerz satelitarny z jednym konwerterem. Z dachu do mieszkania wchodzi jeden kabel. Przy TV leżą dwa tunery. Jeden od NC+, drugi od Polsatu Cyfrowego. Jako, że kabel mam jeden to gdy chce oglądać NC+ muszę przekręcać kabel z tunera Polsatu i na odwrót.
    Co muszę dokupić, aby nie musieć przekręcać tego kabla w zależności skąd chce oglądać. Dodam, że nigdy nie oglądam z dwóch tunerów naraz. Jak leci NC+ to nie załączam wtedy polsatu i na odwrót.

Najbardziej będę wdzięczny za link do sklepu internetowego do urządzenia które muszę dokupić. Z góry dziękuje za poświęcony czas.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Potrzebujesz taki rozgałęźnik:Link. Niestety dekoder w danym momencie nie używany trzeba wyłączyć z prądu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 4  
    Dziękuje za szybką odpowiedź. Może jeszcze ktoś jest wstanie pomóc? Istnieje inne rozwiązanie, aby nie wyłączać dekodera?
    Wymiana konwertera niestety nie wchodzi w grę bo jest wysoko na dachu i brak możliwości wejścia na dach.

EDIT: Wpisałem model w temacie, ale może to nie jest model. Postaram się podać zatem więcej szczegółów.

Model: HD 3000
    Producent: CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY SP. Z O.O.
    Wygląda tak

• Poziom 18  
    Najzwyklejszy dwu pozycyjny przełącznik.
  • Poziom 4  
    mihal2002 napisał:
    zbylut3 napisał:
    Istnieje inne rozwiązanie
    mihal2002 napisał:
    Typ, model dekodera proszę podać.

Tak trudno odpowiedzieć?!

Przepraszam, że nie odpowiedziałem. Zauważyłem Twój post po wysłaniu swojego. W temacie wpisałem również model, bo wydaje mi się, że to co wpisałem to model dekodera. Nie mniej jednak dwa posty wyżej wpisałem rodzaj dekodera.

Model: HD 3000
    Producent: CYFROWY POLSAT TECHNOLOGY SP. Z O.O.
    Wygląda tak

"Najzwyklejszy dwu pozycyjny przełącznik." naprawdę nie znam się na tym. Mógłbym prosić o link do jakiekolwiek sklepu w którym zobaczę jak to wygląda.
  • Poziom 4  
    mihal2002 napisał:
    Sprawdź w menu dekodera NC+ czy obsługuje SCR. Jeżeli tak to wystarczy LNB SCR i wszystko działa na jednym przewodzie. Z tego co pamiętam to dekodery NC+ wspierają usługę SCR tym bardziej HD 3000 to wspiera. A możesz z jednego LNB 4 dekodery uruchomić.

Przegrzebałem całe menu nic nie znalazłem o SCR. Znalazłem zbiorczą instrukcję dekoderów NC+
    http://www.sklepsaturn.pl/uploads/files/Pod%C...85czenie%20Multiroom%20Standard-v20150824.pdf
    która raczej wskazuje, że mój dekoder nie ma tej funkcji (strona 4 na samym dole małym drukiem).

Dodam jeszcze, że talerz i konwerter na dachu są stare bo mają około 6-7 lat.
  • Poziom 4  
    A gdyby zastosować takie cudo http://allegro.pl/przelacznik-konwerterow-lnb-ms100-reczny-3377-i6710381913.html ?
    Będzie działać? Rozumiem, że kabel który idzie z dachu (konwertera) podłączam wtedy do środkowego wejścia przy napisie Tuner.

Albo coś takiego? http://sklep.satserwis.pl/przelacznik-napieciowy-vsp-301.html
    Dobrze rozumiem, że ten czarny kabel z przełącznika mam włożyć do jednego konkretnie wybranego otworu z eurozłącza?

W opisie jest napisane "Do odbiorników satelitarnych z jednym wejściem, które nie posiadają możliwości sterowania sygnałem cyfrowym DiSEqC i nie dają możliwości generowania napięcia na 8 pin eurozłącza po naciśnięciu przycisku TV/SAT na pilocie odbiornika satelitarnego."

Mój sprzęt to SAGEMCOM DSIW74 (nc+) i HD 3000 (CP) to nadają się te dekodery, aby zastosować przełącznik VSP 301?

• Poziom 36  
    Jak nie? Raczej dekodery podają 12V na 8 pin.
  • Poziom 39  
    Wszystkie dekodery nc+ oraz Polsatu obsługują SCR (inaczej jest to nazywane Unicable).
    Wystarczy kupić konwerter Unicable i możesz podłączyć do 4 dekoderów pojedynczych lub 2 PVR.
  • Poziom 39  
    Który aktualnie udostępniany abonentom dekoder nc+ lub CP nie posiada obsługi Unicable?
  • Poziom 39  
    Tak się składa, że mam ten tuner i bez problemu obsługuje Unicable.
  • Poziom 39  
    Przecież każdy dekoder (stary lub nowy) pobierze po połączeniu z anteną sat. najnowszą wersję oprogramowania, która ma obsługę Unicable.
    Proszę nie pisać bzdur!
  • Poziom 39  
    Ja tą instalację mam u siebie w domu od dwóch miesięcy i działa bezproblemowo, ale jak widać, niektórzy nie są "na bieżąco".
  • Poziom 36  
    A DSIW74 to gdzie niby ma ustawienia unicable? Nawet ustawień diseqc nie ma.
  • Poziom 36  
    Oba się nadają. Tylko w tym drugim trzeba podłączyć się do euro.