Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nivona 610 - strzelanie przy mechanizmie

bercik_gsi 25 Lut 2017 01:17 699 6
  • #1 25 Lut 2017 01:17
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Cześć, dziś rozłożyłem cały ekspres Nivona 610 na części i wyczyściłem i odkamieniłem każdą. Po skręceniu słychać strzały jakby w rejonie silnika napędu, którego nie rozkładałem (zaznaczam że nie wiem czy wcześniej też była ta usterka, bo go dostałem).
    Wiem że nie jest to mechanizm dozowania/zaparzania bo wyjąłem go i obszedłem krańcówkę...Dalej to samo, bo myślałem ze ww mechanizm się zaciął. A tu koło zębate obraca się do pewnego momentu i słychać strzały jak w smoleńsku z pepeszy.
    Czeka mnie więc drugi demontaż i szukanie przyczyny. Wiecie może gdzie jej szukać?
    pozdr

0 6
  • #2 25 Lut 2017 12:29
    nioop

Specjalista AGD

bercik_gsi napisał:
    ...szukanie przyczyny. Wiecie może gdzie jej szukać?
    pozdr

bercik_gsi napisał:
    ... w rejonie silnika napędu...

Jest pytanie jest odpowiedź :)

Podpowiem tylko by przed rozbiórką wykonać zdjęcia co gdzie i jak jest ułożone.
    Oraz uważać na dwie metalowe małe kulki, które zapewne wypadną podczas demontażu.

0
  • #3 25 Lut 2017 16:23
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Powiem tak, wszystko skrupulatnie rozłożyłem i wyczyściłem ale nie widziałem kurde żadnych kulek. Nawet bym widzial ze wylatuja. Poczyściłem trójniki i weze. Niee na 100% nie było kulek.
    Robiłem fotki, mam zdjęcie przed rozłożeniem prawie każdego elementu i po zlozeniu.

0
  • #4 25 Lut 2017 18:08
    nioop

Specjalista AGD

Przepraszam, bo piszę z pamięci i możliwe że pomyliłem rodzaje napędów bloków.
    Nie było kulek trzymających silnik napędu ? Żaden z trybów napędu nie był uszkodzony ??

0
  • #5 25 Lut 2017 18:30
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Zaznaczyłem ze nie rozkładałem napedu, ale pokaze foto (zalacznik) jak rozkladalem ten ząb przy silniku. Moze ktoś wcześniej rozkładał i jego wyjściowa pozycja powinna być inna?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Lut 2017 19:45
    nioop

Specjalista AGD

nioop napisał:

bercik_gsi napisał:
    ... w rejonie silnika napędu...

... przed rozbiórką wykonać zdjęcia co gdzie i jak jest ułożone.
    Oraz uważać na dwie metalowe małe kulki...

Zasugerowałem demontaż napędu zaparzacza i poprosiłem by uważano na kulki.
    Faktycznie, przed rozbiórką napędu możliwe jest by kulek nie zauważono :)

Ów "ząbek" jest prawidłowo zamontowany i proszę o demontaż napędu siłownika uwzględniając powyższe podpowiedzi..

0
  • #7 07 Mar 2017 09:33
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Wielkie gratulacje dla kolegi nioop. Wykazałeś się wiedzą niezbędną dla mnie. Dzięki Tobie udało się rozwiązać problem. Powodem awarii był oczywiście mechanizm przy styku do ślimacznicy. Dzięki za namiar co do części. A swoją drogą powodem awarii mógł być mechanizm zaparzania. Kasetka, która jeździ pod obrotami koła napędu zacina się w jednym miejscu (ciągle w jednej określonej pozycji) i trzeba było to miejsce delikatnie ztuningować. Pozdrawiam! :) DZIEKI AVEEE nioop

2
  Szukaj w 5mln produktów