Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzyskiwanie adresu IP - Tablet nie może uzyskać IP

25 Lut 2017 03:08 4200 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam w domu sieć wifi z routera Funbox2, aby zwiększyć zasięg dołożył em wzmacniacz sygnału Netis E 1 . Z sieci korzysta 1 laptop, 2 PCety, 2 tablety,2 smartfony, oraz konwerter rs wifi.tylko ten ostatni pracuje cały czas 24h. Nie wszystkie urządzenia jednocześnie, ale 2-3 tak. Konwerter nie łapie zasięgu z routera tylko z tego netisa. Komputery z routera.przenośne różnie albo z routera albo z netisa, zależy w którym pomieszczeniu. Jeden z tabletów gdy jest w zasięgu routera nie może się połączyć z siecią , ma sygnał znakomity, ale nie może uzyskać adresu IP.drugi tablet nie ma z tym problemu. Oba tablety tej samej firmy. W routerze przypisane mają stałe IP jak również inne urządzenia. Do routera podłączone są po kablu np TV, dekoder. Nie wiem co mam źle ustawione ze nie mogę mieć internetu na tym tablecie. Był format tabletu, reset routera, i nic dalej to samo. Odłaczylem netisa, zmniejszył się zasięg, ale dalej ten tablet nie uzyskuje IP. W tablecie nie mam pliku z danymi o sieciach, aby go skasować i od nowa to ustawić, tablet ma oryginalnego androida. Ktoś, coś, podrzuci jak to "ugryźć",
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    SPróbuj podłączyć table do funboxa wprost, przy funboxie 1-2m.
  • Poziom 9  
    Tablet około 20cm od routera nic nie dało. Jeszcze raz sprawdziłem ustawienia funboxa, okazało się że IP tabletu było jako stałe, ale nie miał przypisanego adresu MAC, zrobilem od nowa stałe IP dla tabletu i przypisałem także adres mac. I ....... ruszyło, teraz tylko przy przemieszczaniu się z nim po domu na chwile spada mu siła sygnał zanim złapie sygnał od netisa lub odwrotnie. Nie wiem dlaczego łapał net z netisa skoro karta sieciowa tabletu nie miała adresu mac w routerze, a nie łączył się z routerem. Czy Netis przydzielal swoje uprawnienia tabletówi, i dla routera nie miało to znaczenia, jeśli tablet chciał się łączyć z routerem, już nie chciał wpuścić tabletu. Tak mi to wygląda, ale nie jestem za mocno w temacie sieci WiFi, wiec tak sobie gdybam. Ważne że działa.