Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32LG2100 - Włącza się na chwilę i przechodzi do Stand-by

PF 25 Lut 2017 13:43 765 9
  • #1 25 Lut 2017 13:43
    PF
    Poziom 19  

Witam.
    Telewizor 32LG2100 z roku 2010.
    Matryca LC320WXN
    Płyta EBU 60674881
    Zasilacz EAY58582801
    Inverter PNEL - T803A Rev. 1.3

Telewizor po włączeniu pokazuje obraz przez kilka sekund i przechodzi ponownie do Stand-by.
    Włącza podświetlanie, delikatnie przyciemnia, wyłącza [ tak ze trzy razy ].
    Po napisie brak sygnału [ może ze 3 sekundy ] i standby.

Kondensatory OK, sprawdzone miernikiem [ pojemność i ESR jak należy ].
    Świetlówki - teoretycznie sprawne.
    Złącza świetlówek nieźle przegrzane, ale po doginane [ kontakt wydaje się OK ]
    Połączenia inverter - gniazda płytek poprawione.
    Świetlówki wszystkie świecą równomiernie na biało [ moje odczucie - nie jest to światło " oślepiające ", po przygaszeniu widać tak jakby przemieszczający się gaz w środku ].
    Wyłączenie PROTECT w OZ9966SN nie wnosi nic nowego.
    Napięcie stand-by stabilne 5V - jedyne jakie jest obecne w stand - by.

Po włączeniu TV :

złącze P203:
    ERROR - 4,1 V
    PWM-DIM - 3,3 V
    INV ON/OFF - 4,9 V
    BRI - 3,1 V
    24V - 24,8 V

złącze P201 :
    PWM-DIM - 3,3 V
    ERROR - 4,1 V
    INV ON/OFF - 4,9 V
    24V - 24,9 V
    12V - 12,2 V

Power ON - 5 V
    BRI - 3,1 V
    24V - 24,9 V
    12V - 12,1V

Napięcia wytłuszczone są cały czas od momentu włączenia do ponownego przejścia w stand-by.
    Pozostałe są włączane i wyłączane tak jak podświetlanie panela.
    Nie wiem czy tak ma być ?.

0 9
  • #2 25 Lut 2017 15:08
    W_marko
    Poziom 16  

Typowe uszkodzenie tej matrycy to zwarcie wewnątrz niej,między mocowaniem świetlówek a obudową.

0
  • #3 25 Lut 2017 15:50
    PF
    Poziom 19  

Niestety, chyba nie w moim przypadku.
    Matrycę wcześniej rozebrałem.
    Wszystko przegrzane, mocowanie świetlówek poprawiłem, ale zwarcia się nie doszukałem.

LG 32LG2100 - Włącza się na chwilę i przechodzi do Stand-by LG 32LG2100 - Włącza się na chwilę i przechodzi do Stand-by LG 32LG2100 - Włącza się na chwilę i przechodzi do Stand-by

0
  • #4 25 Lut 2017 17:54
    mirex
    Poziom 43  

W_marko napisał:

Typowe uszkodzenie tej matrycy to zwarcie wewnątrz niej,między mocowaniem świetlówek a obudową.

Przecież napisał:
    PF napisał:
    Wyłączenie PROTECT w OZ9966SN nie wnosi nic nowego.

Więc co najwyżej byłby smród! Tyle tylko, że telewizor, wydaje mi się (nie pamiętam już, zabytek przecież), nie wyłącza się w przypadku uszkodzenia podświetlenia. Po prostu wyłącza się tylko inwerter. Tak?
    No chyba, że przeciąża zasilacz. Ale podobno 24V stabilne. Ale ERROR z inwertera przechodzi przez zasilacz i idzie do main.
    Mimo wszystko, skoro już rozebrałeś tą matrycę, to sprawdź sugestię W_marko. Tylko trzeba odkręcić listwę połączeniową. ;) Bo nie chodzi o fizyczne zwarcie. ;)
    A jak już będzie odkręcona, to pomyśl, co zrobić, aby to, o czym kolega pisze, nie wydarzyło się niebawem. ;)
    Uszkodzenie inwertera PNEL-T803A jest równie popularne, jak uszkodzenie tych matryc.

Gratuluję sprawnego wyjęcia lamp! ;) Ciekawe jak je teraz zamontujesz. Wszystko będzie sobie "dyndać". ;) Dobrze, że to tylko 32 cale. :)

0
  • #5 25 Lut 2017 18:08
    PF
    Poziom 19  

mirex napisał:
    Gratuluję sprawnego wyjęcia lamp!

Pijesz chyba do tych białych plastików podtrzymujących świetlówki :D
    Tam jest wszystko tak przegrzane, że minimalny ruch powietrza i całość się rozlatuje.
    W zasadzie świetlówki mogą dyndać, byle świeciły ciągle bez wyłączania :lol:

0
  • #7 25 Lut 2017 18:14
    PF
    Poziom 19  

mirex napisał:
    Bo nie chodzi o fizyczne zwarcie.

Możesz rozwinąć dalej.

Odnośnie napięcia ERROR to takie ma być ?.
    Skoro idzie do main, to o czymś pewnie informuje.

0
  • #8 25 Lut 2017 18:33
    grubas
    Poziom 40  

Odkręć zieloną listwę i pod zobacz czy nie przebija do obudowy matrycy. Uszkodzenie podobne jak w TV Panasonic 32".

0
  • #9 25 Lut 2017 18:44
    PF
    Poziom 19  

Miałem odkręcone oby dwie.
    Przypalone, kolor zmieniony, nic szczególnego nie widać.
    Pod nimi są jeszcze drugie [ środkowe zdjęcie ], też całe.

0
  • #10 26 Lut 2017 19:22
    PF
    Poziom 19  

Po waszych wpisach odnośnie przebicia, ponownie rozebrałem matrycę [ może się zbytnio pospieszyłem poprzednio z oględzinami ]
    Teraz na 100 % przebicia nie ma, podłączyłem płytki ze świetlówkami "na stole" wyjęte z obudowy, efekt ten sam.
    W momencie przygasania podświetlania słychać brum, tak jakby faktycznie coś przywierało.
    Czy ten telewizor po odłączeniu invertera powinien działać bez podświetlania, czy też wróci po chwili do stand-by ?.

0