Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 207 błąd ESP C1135 - Abs MK60 ESP błąd C1135 czujnik kąta skrętu

bart.auto 25 Feb 2017 15:48 12570 4
    bart.auto
    Level 21  
    Witam kolegów od kilku dni próbuję rozwikłać problem Peugeota 207 z palącą się kontrolką Esp i błędem
    C1135 czujnik kąta skrętu kierownicy błąd sygnału ,auto po dzwonku instalacja była uszkodzona ,teraz już jest naprawiona ,z tytułu że obok mnie kolega rozbierał takie auto na części blok Esp i przełączniki zostały podstawiona od sprawnego auta ,nadal ten sam błąd instalacja przemierzona ,jest ok ,can z Esp do Bsi też ok ,domniemam że jeszcze coś może siać po sieci ?? Diagbox podczas skanu widzi kalkulator nieznany ,brak możliwości adaptacji czujnika w podglądach nie widzi obrotu kierownicy ,może miał ktoś podobny problem?
    hellfireCC
    Level 11  
    Ten czujnik się kalibruje interfacem z firmowym oprogramowaniem (czyli nie takim zwykłym ELM327 z uniwersalnym softem).
    Pewnie po zmianie centralki należy to zrobić.

Kolejna rzecz to można przy składaniu i rozkładaniu obrócić kierownicę o 360 stopni - może to jest problem?

No i jeszcze pozostaje samo uszkodzenie czujnika.
    Spróbowałbym połączyć się interfacem Peugeota i w danych ESP poszukać tego czujnika - sprawdzić czy odczyt się zmienia "rozsądnie" jak kręcisz kierownicą.
    bart.auto
    Level 21  
    Pisałem diagnozowane Diagbox .a Coma podłożyłem już innego na 100 procent dobrze jest ustawiony
    hellfireCC
    Level 11  
    bart.auto wrote:
    a Coma podłożyłem już innego na 100 procent dobrze jest ustawiony

A nadal "kalkulator nieznany" z nowym komputerem? (tak BTW ten ich "kalkulator" to właśnie komputer). Może nie taka wersja Diagboxa, coś z interfejsem, ale faktycznie albo coś sieje po CAN, albo wiązka gdzieś nie styka i komputer się nie dogaduje z resztą samochodu?

Jak niedawno sprawdzałem Citroena C5, to bez problemu komputer łączył się z komputerem od kierownicy i widać było kąt kierownicy.
    I z tego co pamiętam trzeba było mu skalibrować pozycję kierownicy do jazdy prosto, żeby to wszystko dobrze działąło.
    bart.auto
    Level 21  
    Temat rozwiązany magistrala Can biegnąca od przełączników przywarta była do masy ( błąd popełniony chyba podczas wymiany deski przez blacharza ) zamykam