Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy A5 - Nieprawidłowe certyfikaty podczas przeglądania internetu

25 Lut 2017 16:14 645 2
 • Poziom 5  
  Witam. Od jakiegoś czasu podczas przeglądania internetu na telefonie każda przeglądarka internetowa wyświetla mi ostrzeżenie o niezaufanym połączeniu z daną stroną (nieprawidłowy certyfikat).
  Jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?

  Screen powiadomienia poniżej:
  Galaxy A5 - Nieprawidłowe certyfikaty podczas przeglądania internetu
 • Poziom 30  
  A data w telefonie prawidłowa??
 • Poziom 30  
  A widzę jest na WiFi. Czasami, jak WiFi wyłączone to jest może dobrze?

  Strony mają certyfikaty, zwykle podpisane przez jakąś zaufaną firmę. Każda z tych firm, postarała się by w przeglądarce był ich certyfikat do weryfikacji tych certyfikatów ze stron. Jest tego ponad setka. Jak ktoś chce mieć połączenie szyfrowane ze swoją witryną (SSL czyli adres https://), to musi taki certyfikat sobie zmajstrować. Od takiego za darmo, po taki za setki dolarów. Jak chcesz wiedzieć dlaczego tak jest to napiszę. Każdy certyfikat przeglądarka weryfikuje czy jest podpisany przez zaufaną firmę, i tak może nie pasować data (jak już kolega wspomniał) albo certyfikat jest nie poprawny bo nie podpisany.

  Co może oznaczać, że absolutnie wszystkie certyfikaty są błędne? We wszystkich przeglądarkach? 1) złą data 2) atak men-in-the-middle: ktoś podmienia certyfikat strony na swój, by mógł czytać twoje treści (wirus, provider).

  Najlepiej postaraj się o dokładny opis błędu, przeglądarki powinny dokładnie opisać co jest nie tak, czy problem z datą, podpisem czy może domena się nie zgadza.