Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SN66T095EU / 28 - Hałasujący wentylator

tylkospokojnie 25 Lut 2017 16:22 663 7
  • #1 25 Lut 2017 16:22
    tylkospokojnie
    Poziom 8  

Witam,
    Mam do wymiany wentylator (hałasuje, buczy, jak by łopatka wentylatora haczyla o osłone plastikową) tak stwierdzil serwis firmowy Siemensa. Koszt wymiany 1000 pln (czesc i robocizna), jako ze czesc moge kupic za polowe tej ceny (nowa ze slepu) chciałbym sam go wymienić. Czy ktoś dysponuje sewisową instrukcją jak go wymontować ? Nie moge sie do niego dostac.

0 7
  • #2 25 Lut 2017 19:52
    nioop

Specjalista AGD

Może coś pomoże, samej instrukcji serwisowej nie mogę się doszukać..

0
  • #3 25 Lut 2017 20:34
    kris8888
    Poziom 27  

Nie wiem czy coś pomogę, ale ja miałem w mojej zmywarce (podobny model SN26T592EU, z suszeniem Zeolith) wymieniany ten wentylator na gwarancji. Też hałasował. Podpatrzyłem trochę serwisanta i z tego co zauważyłem to żeby dobrać się do wentylatora to odkręcił prawy i lewy bok zmywarki, zdemontował sprężyny i drzwi (nie wiem w jakim celu) oraz odkręcił tunel powietrzny, którego wylot jest w prawej ściance komory myjącej. Największym problemem moim zdaniem jest to, że potrzebny jest specjalny klucz, żeby odkręcić ten plastikowy wylot tunelu powietrznego, a bez odkręcenia tej nakrętki nie zdemontujesz tunelu i samego wentylatora. Ta nakrętka, pod która jest tez uszczelka jest niestety dość mocno przykręcona do wewnętrznej ścianki zmywarki, a dostęp jest dość utrudniony. Łatwo ją połamać.

Samej "wanny" zmywarki z tego co pamiętam to nie demontował.

W tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14945175#14945175 ktoś zdemontował cały zbiornik z Zeolitem, napisz do niego prywatną wiadomość, może podpowie jak to bezpiecznie zrobił.

Swoją drogą to przegięcie, że ten wentylator kosztuje 500zł, a naprawa łącznie 1000zł.

0
  • #4 01 Mar 2017 15:47
    tylkospokojnie
    Poziom 8  

Dzięki za rady, koszt w Siemensie tej części to 750 + 250 robocizna, ta sama część w sklepie internetowym (reklamy nie będę robił) 550 pln.
    Z tego co widzę najgorzej będzie z tym kluczem i odkręceniem tunelu....

0
  • #5 12 Lut 2018 14:20
    tylkospokojnie
    Poziom 8  

Witam, a więc wentylator wymieniłem sam, jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy to służę poradnikiem.
    Mam teraz inny problem po otwarciu zmywarku u góry jest zawsze plama wody, nie wiem czy to normalne i nie potrafie sobie przypomnieć czy zawsze tak miałem. Uszczelka dookoła zmywarki jest w bdb stanie. Wygląda jak by przeciek był na zatrzasku drzwi od zmywarki
    Siemens SN66T095EU / 28 - Hałasujący wentylator

0
  • #6 15 Lut 2018 13:13
    kris8888
    Poziom 27  

U mnie takiej plamy nie ma, więc raczej stawiam u Ciebie na przeciek przez albo pod główną uszczelką drzwiową (tą czarną, która przechodzi tuż za zatrzaskiem drzwi). Lepiej coś z tym zrób bo z czasem może coś się stać z samym zatrzaskiem a tam jest też czujnik zamknięcia drzwi.
    Tak przy okazji to mógłbyś podzielić się na forum jak dobrać się do tego wentylatora, na pewno przyda się innym.

0
  • #7 15 Lut 2018 13:48
    tylkospokojnie
    Poziom 8  

Tutaj Link jak zdjąć dół zmywarki i dostać się do wentylatora https://www.allucansurf.de/reparaturanleitung...pueler-fehlercode-e07-zeolith-luefter-defekt/

Popatrzę jeszcze na tą uszczelkę ale tak jak mówiłem jest w bdb stanie, nie ma żadnych pęknięć itp.

kris8888 napisał:
    U mnie takiej plamy nie ma, więc raczej stawiam u Ciebie na przeciek przez albo pod główną uszczelką drzwiową (tą czarną, która przechodzi tuż za zatrzaskiem drzwi). Lepiej coś z tym zrób bo z czasem może coś się stać z samym zatrzaskiem a tam jest też czujnik zamknięcia drzwi.
    Tak przy okazji to mógłbyś podzielić się na forum jak dobrać się do tego wentylatora, na pewno przyda się innym.

0
  • #8 15 Lut 2018 20:05
    kris8888
    Poziom 27  

tylkospokojnie napisał:
    Popatrzę jeszcze na tą uszczelkę ale tak jak mówiłem jest w bdb. stanie, nie ma żadnych pęknięć itp.
    Pęknięć może nie ma, ale może gdzieś punktowo się odkleiła? Dziękuję za poradnik, kiedyś się przyda. U mnie odpukać, po wymianie wentylatora, od ponad dwóch lat jest spokój.

0