Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X53U SX201V - Powolne działanie systemu

robert73-6 25 Lut 2017 16:50 345 7
  • #1 25 Lut 2017 16:50
    robert73-6
    Poziom 13  

Witam,
    Mam laptopa jak w temacie, z procesorem AMD Brazos Dual Core C-60, 2GB Ram, z Windows 7 HP. Od jakiegoś czasu laptop działa jak muł. Z tego co wyczytałem w internecie to jest ponoć wina procesora. Mam pytanie czy podejdzie mi płyta główna z procesorem AMD E-450 do tego laptopa? Z tego co do tej pory ustaliłem to ta płyta ma takie same oznaczenia co mam teraz w laptopie. Czy jest w ogóle sens tej zamiany?

• #2 25 Lut 2017 19:32
    masterten
    Poziom 28  

To tak jakbyś wymienił muła na woła... niby prawie 2 razy większa teoretyczna wydajność, ale to dalej będzie mało. Jedyna zaleta takich procesorów to mały pobór prądu.
    Jeśli wcześniej nie zamulał to trzeba znaleźć przyczynę i ją naprawić. Procesor sam z siebie na pewno nie spowolnił.

• #4 26 Lut 2017 08:54
    gejzer1
    Poziom 10  

Crystal nie zawsze znajduje problemy ,dodatkowo programik HDTune ten mnie nie zawiódł , rozumię że jest jakiś antywirus i aktualizuje się ,przeskanuj cały komputer - a nie szybkie skanowanie. Dodatkowo ściągnij adwcleaner lub podobny i również przeskanuj ,podaj tez ile masz ramu jeśli poniżej 2gb to też będzie wolny.

• #5 26 Lut 2017 09:13
    Kolobos
    Spec od komputerów

@gejzer1
    > Crystal nie zawsze znajduje problemy

CDI niczego nie znajduje, tylko wyswietla stan smart. Hdtune jest calkowicie zbedny w tym przypadku.

Ps. ROZUMIEM, a nie "rozumię", na nauke pisania nigdy nie jest za pozno.

• #6 26 Lut 2017 09:31
    gejzer1
    Poziom 10  

Tak wyświetla smart tyle tylko że czasami sprzecznie z innymi programami tego typu.

• #7 26 Lut 2017 09:33
    Kolobos
    Spec od komputerów

Chyba piszesz o Hdtune, ktory prawie zawsze zle zaznacza parametry na ktore trzeba zwrocic uwage. Co do samego wyswietlania to kazdy program wyswietla smart tak samo i nie wazne jakiego programu sie uzyje. Jednak CDI jest o wiele lepszy od HdTune, ktorego nikt juz prawie nie uzywa.

• #8 26 Mar 2017 23:17
    robert73-6
    Poziom 13  

Temat zamykam na razie zainstalowałem 7 po modzie (odchudzony) i zaczęło to jakoś w miarę sensownie działać dla córki do przeglądania netu wystarczy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME