Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 1.8 tdci POMPA COMMON RAIL

szunaj4141 25 Lut 2017 17:05 1224 11
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich czytelników mam taki problem z pompą .Pompa podaje paliwo na wtryski tylko ma małe ciśnienie . Pompa jest po regeneracji czujniki przy pompie są nowe . Myślę że komputer coś nie przepuszcza . W samochodzie przy odpalaniu kontrolki prędkościomierza i obrotów idą do końca i wracają . JAKA MOŻE BYĆ TEGO PRZYCZYNĄ ? Nie mogę odpalić silnika
  • Moderator Samochody
    Jak ma ciężko nabić ciśnienie to w większości przypadków winne są wtryskiwacze, puszczają w przelewy.
  • Moderator Samochody
    Warto sprawdzić też przekaźniki od zasilania ECU, są w skrzynce koło akumulatora po lewej stronie auta.

W parze z regeneracją pompy, musi iść zawsze regeneracja wtryskiwaczy, zwłaszcza że w tym aucie siedzi układ delphi.
  • Moderator Samochody
    Zawsze tak będzie...
  • Poziom 3  
    A ile by kosztowała taka naprawa wtryskiwaczy . (a gdzie powstaje takie duże ciśnienie w pompie czy w przewodach do rozgwiazdy ?)

Dodano po 28 [minuty]:

A bym mógł prosić o zdjęcie gdzie te sterowniki ecu się znajdują ?
  • Moderator Samochody
    Taka pompa pompa potrafi wytworzyć nawet 1000 barów ale ma małą wydajność więc jak poluzujesz przewody to normalne że będzie ledwie kapać. Chcesz znać ciśnienie to podłącz tester diagnostyczny.
    szunaj4141 napisał:
    A bym mógł prosić o zdjęcie gdzie te sterowniki ecu się znajdują ?

Po co Ci taka informacja? Chcesz na nie/go popatrzeć i zaczarować żeby się naprawiło? Nie piszesz dokładnie jakie auto. Jeśli to MK1 to jeden za akumulatorem drugi za schowkiem.
    szunaj4141 napisał:
    ile by kosztowała taka naprawa wtryskiwaczy

http://lmgtfy.com/?q=regeneracja+wtryskiwaczy+delphi
  • Poziom 9  
    ociz napisał:
    szunaj4141 napisał:
    ile by kosztowała taka naprawa wtryskiwaczy

http://lmgtfy.com/?q=regeneracja+wtryskiwaczy+delphi

:please: Rządzisz

Co do tematu:

Stawiam na nieszczelność układu zasilania, najprawdopodobniej przy wtryskiwaczach, skoro o nich nie wspomniałeś, to pewnie nie były robione. Jak zapchane to czyszczenie termochemiczne, gorzej jak wyrobione gniazda, jak ktoś je wyjmował bez ściągacza, mógł coś uszkodzić. Jeśli pompa po regeneracji, a sterownik jaki był taki jest, to może jeszcze podepnij pod komputer i sprawdź, czy tam się coś nie gryzie. Powodzenia
  • Poziom 3  
    Mam jeszcze takie pytanie czy przy wolnych obrotach diesel odpali ? (Podejrzewam rozrusznik ) może mi ktoś jeszcze coś mi może doradzić pompa wymieniona wtryski po regeracji ale auto nie odpala. Rozrusznik się grzeje .
  • Moderator Samochody
    Bierzesz się za coś o czym nie masz pojęcia, wymieniasz części w ciemno. Masz za dużo pieniędzy i wolnego czasu na takie zabawy? Oddał byś do jakiegoś normalnego warsztatu i dawno byś miał naprawione.