Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy polsat lte problem z transferem

25 Lut 2017 17:25 4308 28
  • Poziom 6  
    Witam
    Mój problem jest niby taki że internet pobiera mi z pakietu transfer skoro mam zasięg lte usługa lte bez limitu aktywowana internet z Cyfrowego polsatu/plusa
    Sprzęt routher zewnętrzny wewnętrzny odu/idu 200
    jeśli będzie potrzeba by coś podać proszę prosić
    Jak umieściłem ten temat w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie bo jakoś nie wiedziałem pod jaką kategorie ten temat dodać
    Proszę również o szybka odpowiedź :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ale jaki masz problem? Ten złom IDU-ODU działa tylko na LTE. Nie napisałeś czy korzystasz z LTE1800Aero2 czy LTE800Sferii i jakie masz prędkości. Na LTE Plus świadczy usługę bez limitu a w praktyce to FUP decyduje ile wykorzystasz z pełna prędkością i kiedy dostaniesz lejek, nawet 32Kb/s. W praktyce Plus pozwala na limity około 150GB bez lejka. Niezależnie od technologii transfer jest naliczany, również na LTE. Tylko na 3G po wykorzystaniu limitu podstawowego od razu jest lejek 32Kb/s. Kto ci naopowiadał bzdur ze w CP LTE jest bez limitu danych i prędkości ?
  • Poziom 6  
    Zasięg jest automatem 1800 jak widze mam jeszcze 800 i 2600 ale jest na 1800 aero2 chyba jak narazie

link do obrazka z wyniku na speed teście https://obrazki.elektroda.pl/1622331500_1488041430.jpg

PS: Czyli nie musze sie martwić jak mi sie skończy transfer ten podstawowy ?
    Toż to jest padlina a nie LTE, 3Mb/s o tej porze to żart, wieczorem pewnie jeszcze mniej. Jaka to lokalizacja , próbowałeś wymusić i sprawdzić prędkości na LTE800Sferii oraz LTE2600 Plusa? Jakie masz parametry sygnału LTE1800, LTE800 i LTE2600( o ile masz zasięg).
  • Poziom 6  
    na 800 i 2600 nie dziaała wgl niby na 800 ma pomarańczowy zasięg ledwo co ale nawet lte nie znajduje na 2600 kompletnie nic pustka

a jak wygląda sprawa z transferem to o co pytałem co sie stanie jak mi sie skończy odrazu lejek czy jak ?

co mam podać do tej lokalizacji tak dokładniej ?
    Miejscowość, ulica i pokazać screena z parametrami sygnału LTE`1800 na IDU. Łączysz się z jakimś pobliskim BTS-em LTE1800aero2, niskie prędkości są wynikiem jego obciążenia i ewentualnie kiepskiego sygnału. Jak daleko masz do BTS-a LTE1800Aero2?
  • Poziom 6  
    miejscowość bilew woj łódzkie a te parametry jak zobaczyć ?
    Kto ci sprzedał ten szajs przy takiej odległości od BTS-a LTE1800aero2, po co toto brałeś? Skąd ten tragiczny pomysł na internet z Plusa, na dodatek z takim sprzętem? Masz kawał drogi do BTS-ów LTE1800aero2 w Z.Woli , Łasku czy Sędziejowic-Kolonii. to i tak cud ze to jakoś dziala. na tym terenie LTE Plusa praktycznie nie istnieje, brak sieci LTE800Sferii. Parametry sygnału sprawdź w zakładce Diagnostyka-status LTE. a najlepiej zrezygnuj z Plusa i tego urządzenia jeśli możesz.
    A skąd ty możesz wiedzieć jak działają inni operatorzy mobilni w twojej okolicy? Robiłeś jakieś testy? Dałeś sobie wmówić ze tylko CP/ Plus u ciebie działa a to wierutna bzdura. Zapewniam cię że wybrałeś najgorszego operatora i najgorszy sprzęt za który płacisz dzierżawę 15 zł/m-c. Zasięg LTE mają wszyscy pozostali operatorzy. Najlepszy Orange z BTS-a LTE800 Okup Wielki. T-Mobile z własnego BTS-a LTE800 Pruszków. Do tego obaj zasięg z BTS-ów LTE1800 NetWorks ze Z. Woli. Z Okupu mają też zasięg UMTS2100 z HSPA+DC i UMTS900 HSPA+. Play ma zasięg LTE1800 i LTE800 z BTS-a Murarska21 lub Łaska 86 w Z.Woli. Jako jedyny oferuje LTE-A u ciebie. I to z ofert tych operatorów powinieneś skorzystać po wcześniejszych testach.
  • Poziom 6  
    Może dałem sie omamić ale orange u mnie wgl nie działał ostatnio jak patrzyliśmy to nic nie pobierało jak narazie plus jak mi pakietu braknie co bedzie na zasięgu lte mam usługe bez limitu odrazu lejek bede miał czy jak ?
    Tego to nikt nie wie, pewny jest limit podstawowy. Na LTE bez limitu o ilości danych decyduje FUP. Plus/CP nie podają jakie są zasady, nie gwarantują żadnego konkretnego limitu danych. Regulamin http://www.cyfrowypolsat.pl/uploaded-files/re...nternet-domowy-power-lte-2-0-z-instalacja.pdf pozwala im ograniczyć prędkość nawet do 32Kb/s wg. własnego uznania. U mnie Plus pozwala na około 150GB z pełną, dostępną prędkością LTE a ta jest nędzna. ale to może się zawsze zmienić. Plus w twojej okolicy nie planuje uruchomienia nowych BTS-ów LTE1800Aero2, o LTE2600 nawet nie wspominam. Prędkości mogą tylko w przyszłości spadać. To operator praktycznie od dawna nie modernizujący sieci. w zamian stosuje nachalną, kłamliwa reklamę.Na ODU nie masz możliwości poprawy parametrów sygnału LTe czy wyboru połaczenia z konkretnym BTS-em. Orange u ciebie od 4 lat działa w HSPA+DC z UMTS2100 i HSPA+ na UMTS900 z BTS-a NetWorks Okup a od kilku miesięcy na LTE800 z tego BTS-a. W ofercie za 59,90 internet LTE dla domu jest gwarantowane 150+60-210GB z pełna prędkością na 3G i LTE, potem lejek 1Mb/s i noce 0-8 poza limitem. Do tego za 0 zł router z LTE-a czyli MF286 na własność , wart 500-600zł. Oferta z jasnym regulaminem, porządnym routerem i zasięgiem 3G i LTE. A jak nie abonament to mając zasięg LTE w Play można mieć u tego operatora od 40m-cy internet LTE bez limitu danych za 5 zł/m-c, na dodatek bez umowy. Wystarczy tylko mieć własny sprzęt z LTE, najtańszy router Mifi kosztuje 100 zł. Oczywiście w przypadku każdego operatora, w tym i CP/Plusa konieczna jest antena zew. na wybrane pasmo. IDU-ODU posiada słaba antenę dookólną. Ten sprzęt to niekończące się problemy, wystarczy poczytać na forum Plusa.Dzierżawa 15 zł/m-c za ten szajs w CP to kiepski żart. Zestaw nie działa na 3G z UMTS900Aero2 an UMTS2100 Plusa. Nie agreguje tez pasm LTE. Nikt zorientowany nie weźmie internetu z CP , tym bardziej z IDU-ODU200. Jak już internet od Solorza to Plus z routerami LTE-A na własność.
  • Poziom 6  
    jak myślisz na ile gb ponad pakiet mi pozwoli tak ok ? 9 marca mam reset
    ściągam tylko mass effect 2 z origina + darmowe dodatki i tak po za tym jakieś filmiki na yt ale rzadko takto fb i siorka messenger na fonie sie ździwiłem pakiet 0 b nic nie nalicza ani nic tylko prędkość pobierania 1mb/s stały
    Nie wiem,ale potrafią przycinać prędkość stopniowo. Masz teraz 1Mb/s ?
  • Poziom 6  
    tak nic mi sie nie zmieniło 1-1,20 mb/s a co ?
    Jeśli prędkość 1Mb/s utrzymuje się przez cała dobę to może oznaczać ze CP zastosował na LTE lejek 1Mb/s. Jeśli w nocy prędkości rosną to znaczy ze to 1Mb/s jest wynikiem przeciążenia BTS-a.
  • Poziom 1  
    Plus tnie transfer równo przy pniu do 32kb/s po przekroczeniu: wielkość pakietu w abonamencie+100 GB. Przetestowane na dwóch młodych grających i używających youtube i na dwóch abonamentach 50GB i 70 GB. Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    w moim wypadku jest jakoś dzifnie bo ja mam z CP ograniczenie 60 GB jakiś pośredni transfer xdd w dzień miałem pobieranie jak zaczynałem pobierać to spadki tak 320kb/s -550 kb/s w nocy 1-1,20 mb/s
    Ty nie masz dziwnie bo nie masz lejka tylko korzystasz z kiepskiego operatora, który w dzień ma przeciążoną sieć i na LTE oferuje tragiczne prędkości. W nocy obciążenie maleje i prędkości rosną ale szału nie ma. Na dodatek masz fatalny sprzęt bez możliwości poprawy sygnału LTE czy wyboru mniej obciążonego BTS-a. Dokonałeś niewłaściwego wyboru operatora i sprzętu. Tak jak pisałem bez szans na poprawę prędkości, może być tylko gorzej. Przy takich prędkościach w CP nie ma się co martwić o przekroczenie limitu na LTE. W CP i na ODU zapomnij o normalnym internecie.
  • Poziom 6  
    To fajnie jak narazie pobrałem tylko tego mass effecta transferu ni ma a net chodzi na prędkościach takich jak napisałem
  • Poziom 21  
    @adek12233 gdy skończy Ci się limit LTE w Plusie/CP na internecie LTE bez limitu to prędkosć transferu dochodzi do 1mbps(nie przekracza go znacznie).
    Co do oczerniania jednego konkretnego konkretnego operatora przez matek451, nie rozumiem tej zażyłości w okładaniu błotem CP/Plusa. Nie mówię, że operator jest w tym przypadku święty (bo nie powinien sprzedawać internetu w takiej ilości by prędkości spadały tak nisko).
    Plus/CP nie wyróżnia się niczym strasznym na tle konkurencji, co prawda nie rozwija swojej sieci w takim tempie jak konkurencja. Bo konkurencja tutaj miała wyraźne braki (przede wszystkim orange mający jeszcze 2 lata temu 5MHz pasma LTE i mający przez to najgorsze możliwe transfery-wartości zmierzone przez instalatorów owej sieci na świeżym nadajniku T-mobile/orange). Dzisiaj wszyscy operatorzy doszli mniej więcej do jednego poziomu Pasma. CP/Plus ma go teoretycznie po wliczeniu wszystkich podfirm najwięcej. Ale oni używają tylko i wyłącznie tego pasma, który mają zainstalowany pod konkretną lokalizacje (i jest to zwykle tylko jedno pełne pasmo 15MHz). Najwięcej w tej kwestii rozwinął się Play, bo on praktycznie od zera wszystko robił i dość znaczną częśc użytkowników innych sieci przejął.
    Co nie zmienia faktu, że nie uważam, by Play miał wszędzie lepszy internet od plusa, byłoby to kłamstwem. Szczególnie, gdy słyszałem już skrajne opinie o transferze z tej sieci w pewnych miejscach(duże zaludnienie- tam jest najgorzej).
    Osobiście mam LTE z CP/Plusa, będę zmieniał to na światłowód, gdyż tylko po włączeniu lejka internet ma akceptowalny ping - o dziwo(mi zależy na pingu poniżej 100ms). Prędkosć transferu słabo mnie interesuje, bo u mnie w okolicy jest to 10-20mbps.
    Sens mojej wypowiedzi jest taki, że moim zdaniem mówienie ,,CP/Plus" jest zły i niedobry jest błędem. Faktycznie może w danej lokacji jest najniższa prędkość z CP/Plusa, ale nie wolno odnosić tego do całego kraju. Bo to wynika przede wszystkim z gęstości zaludnienia danego terenu oraz tego jak dużo z tych ludzi ma internet LTE z danej sieci i z niego korzysta. Stąd dla mnie opowiastki, że Play ma najlepsza infrastrukturę przez to najszybszy internet to bzdury, bo u mnie Plus ma najlepszą infrastrukturę(jeśli chodzi o zasięg), oczywiście Play ma więcej pasm w okolicy, nie zmienia to faktu, że różnica w ilości użytkowników jest tak duża za sprawa reklamy Play, że Plus ma wyższe transfery(lokalnie poznikało mnóstwo salonów Plusa, salonów Play jest po 10-40 na większe miasto i cały czas oblegane).
    Co do agregacji pasm przez urządzenie. Plus/CP nie używa urządzeń z tym, bo nie ma w większości co agregować, bo sieć jest na tyle słabo rozwinięta, że nic/niewiele by to dało.

Ogólnie w tej kwestii jest tak, że ilość transferu jest dzielona przez liczbę użytkowników danego operatora (w playu ta szybkość transferu jest trochę wyższa, bo tam jest to bardziej rozwinięte(większa ilość pasm zainstalowanych na nadajnikach), ale też wydaje mi się, że więcej jest użytkowników, przez co u mnie transfer jest słabszy).

Rozpisałem się jak głupi: A chodzi mi przede wszystkim o to, że bez testów na danym terenie nie da się z buta określić, który operator będzie najlepszy. Szczególnie jeśli nie mamy pojęcia np. ilu ma tam aktywnych użytkowników. Moim zdaniem w Twojej okolicy Plus/CP ma zbyt dużo użytkowników i to jest bolączką. Spróbuj poszukać alternatyw do internetu LTE (wiem, że neostrada jest droga, ale jakość pomimo wszystko jest wyższa niż LTE). Jak nie znajdziesz, no to trzeba korzystać z tego co masz lub orientować się lokalnie co byłoby najlepsze dla Twojej lokalizacji.
    To nie żadne oczernianie a opinia wynikająca z posiadanej wiedzy na temat internetu mobilnego w Polsce i operatorów działajacych u nas. W miejscowości Bilew internet z Plusa praktycznie nie istnieje, najbliższy BTS LTE1800aero2 w Z. Woli. Operator od dawna nie modernizuje tam sieci, nie posiada na tym terenie żadnego BTs-a LTE800sferii, to rejon gdzie
    LTE Plusa działa tylko teoretycznie, czarna dziura zasięgowa. Na tym terenie oferowanie IDU-ODU 200 to kpina z klienta. Tutaj konieczne są anteny zewnętrzne na wybrane pasmo i to skuteczne , kierunkowe jeśli chce się korzystać z LTE czy 3g na UMTS900aero2w Plusie/CP i do nich router LTE/3g a nie problematyczny szajs z Chin składany w Mielcu. W skali kraju to CP/Plus uzyskał jako pierwszy, na wpół legalnie za śmieszna kasę 20MHz pasma w LTE1800 trzy lata przed konkurencja. Miał dość czasu aby zbudować porządna sieć LTE1800, poprzestał na budowie połowy BTS-ów. W 2015 jako pierwszy mając za grosze 5MHz pasma LTE uruchomił LTE800Sferii, na początek nawet bez MIMO. I tu miał roczna przewagę, po roku zaprzestał właściwie jej budowy i nie zamierza przedłużać pasma z końcem 2018, bo będzie to kosztowało 2mld. Przez 10 m-cy 2016 nie robił nic, przyparty do muru po dwóch latach postanowił dokończyć budowę LTE1800aero2 i traktuje je jako pasmo zasięgowe choć w polskich warunkach norm PEM nie da rady pokryć kraju zasięgiem LTE na takim wysokim paśmie. W między czasie nie zbudował sieci TDD LTE2600 aero2 mimo ze był do tego zobligowany przez UKE a pasmo ma za grosze. W zamian mącił przy aukcji UKE na LTE800 wystawiając powiązaną ze sobą spółkę NetNet a sam szybko zrezygnował. Nie buduje właściwie sieci FDD LTE2600. Agregacje to ma na papierze i mapach bo nawet nie agreguje LTE1800+LTE800 na wszystkich BTS-ach. Ten operator miał ogromną przewagę na LTE, posiada najwięcej pasma, którego nie potrafi wykorzystać. Ma katastrofalną sieć szkieletową , w budowie sieci brak logiki i przemyśleń. Są np. BTS-y GSM900 z LTE1800 bez innych pasm. wszystko buduje jak najmniejszym kosztem, chaotycznie i byle jak. W zamian stosuje nachalna, kłamliwą reklamę i w ramach SmartDom sprzedaje mnóstwo ofert doskonale wiedząc że sieć nie podoła. O regulaminach z FUP nie wspominając. Oczywiście są miejsca gdzie LTE Plusa działa prawidłowo ale całościowo operator wypada żenująco. Co do Play to ten operator chcąc korzystać z LTE wydzielił 10MHz pasma z GSM1800MHz a rozmowy oparł na roamingu krajowym. Szybko zbudował sieć LTE1800 na posiadanych BTS-ach a gdy pasmo się zapełniło dołożył 5MHz na LTE2100 w miastach, które wydzielił je z UMTS2100. Nikt inny nie świadczy LTE na tym paśmie. Na więcej nie pozwalały mu zasoby radiowe. Przyjął określoną strategię i budował od razu porządną sieć, choć nie obejmującą całego kraju. Na wszystkich BTS-ach uruchomił 3g z UMTS2100HSPA+DC i UMTS900 z HSPA+ i LTE1800 . Do BTS-ów zbudował sieć szkieletowa opartą na szybkich radioliniach i światłowodach. Po zakończeniu aukcji UKE najszybciej zbudował sieć LTE800 na 5MHz w MIMO a w miastach uruchomił jako pierwszy LTE2600 ( 20MHz w MIMO) i zaoferował LTE-A. oczywiście są miejsca gdzie jego internet też się zapycha ale Play stara się maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby. Inną strategię przyjęli partnerzy Networks. Nie mając pasma pod LTE T-Mobile i Orange wydzielili 15MHz z DCS1800 i uruchomili wspólne LTE1800 w miastach. Po zakończeniu aukcji UKE szybko zaczęli budowę sieci LTE800( mając po 10MHz). sieci pokryły zasięgiem prowincje i działają dobrze. Podjęli też współpracę w ramach Networks w tym paśmie z myślą o klientach. Orange posiada dobrą sieć szkieletową opartą o światłowody. Trochę gorzej jest z budową LTE2600 u tych operatorów ale i tak są daleko przed Plusem. Takie są realia, lider LTE po 3 latach wylądował na ostatnim miejscu, wydał najmniej kasy, ma największe zasoby radiowe i fatalną sieć LTE i 3G budowaną bez ładu i składu. A klienci płacą i płaczą. Wierzą w bajki opowiadane przez konsultantów Plusa/CP i bzdurne reklamy w TV, pod nosem mają BTS-y konkurencji ale są święcie przekonani że Plus jest jedynym zbawcą. W takich miejscowościach jak u kolegi na kabel nie ma raczej szans, jak wygląda zasięg LTE i 3g u niego już napisałem. Przedłużenie umowy z CP i tym złomem było błędem. Testy można było wykonać na telefonie LTE a przez pól roku trzej operatorzy za rejestrację kart pre-paid dawali ogromne pakiety danych. To niebezpodstawna krytyka tylko analiza, CP/Plus miał 6 lat aby zbudować sieć LTE i 3G której nie dorównali by pozostali operatorzy. Ale tego nie zrobił. Kto stoi w miejscu ten się cofa. Zobaczymy czy uruchomi LTE900 w zamian z LTE800Sferii którego nie rozwija i ma zrezygnować z końcem 2018?
  • Poziom 6  
    U mnie jest czarna dziura orange lipton t-mobile tak samo play testowałem przed wzięciem plusa i jak na razie prędkości największe miałem z plusa
    A jak robiłeś te testy? Test wykonuje się na zewnątrz, używa się telefonu z aplikacja pokazującą parametry sygnału np. Network Cell Info. Aplikacja pokazuje eNB, CID, ECI BTS-a. Do tego speedtesty. Zapewniam cię że u ciebie jest zasięg LTE u pozostałych operatorów. Dostałeś lokalizację ich BTS-ów. Największy zasięg jest w technologii LTE800, najbliższy BTS Orange LTE800 jest w Okupie Wielkim, około 3km od ciebie. W takich warunkach można korzystać z LTE Orange nawet bez anteny zew. Orange posiada 10MHz w MIMO i DL do 75Mb/s. Na dodatek na tym BTS-ie działa 3G Orange z sieci UMTS900 HSPA+ do 21,6Mb/s oraz UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s. Korzysta z nich też T-mobile. Dla tego operatora LTE u ciebie zapewnia BTS LTE800( 10MHz w MIMO) T-Mobile w Pruszkowie, około 6km. Na sprawdzonych antenach pracujących na 800MHz nie ma problemów z jego użytkowaniem. Dodatkowo obydwaj operatorzy korzystają z BTS-a LTE1800 NetWorks, Z. Wola , komin EC, około 7 km od ciebie i można uzyskać połączenie z nim anteną Dual LTE 1800MHz. Zasięg na LTE1800 jest mniejszy, do dyspozycji na niej mają 15MHz w MIMO i DL do 115Mb/s. Prędkości zależą od obciążenia BTS-a i poziomu sygnału. Plus w Z.Woli ma 5 pozwoleń na LTE1800Aero2 ale nie wszystkie działają. U ciebie jest kraniec zasięgu z BTS-a LTE1800Aero2 na EC. Do korzystania z niego konieczna jest zewnętrzna antena kierunkowa, dualna na to pasmo i router z LTE a nie IDU-ODU200. Ten szajs jakoś działa w pobliżu BTS-a. Znane są problemy mieszkańców Z.Woli z LTE Plusa, jeszcze gorzej jest w Łasku. Ratują się czasami 3G , na którym Plus ma ścisłe limity. Zasięg zapewnia słaba sieć UMTS900 z HSPA+ z BTS-a na EC lub Sędziejowic, Łasku. Konieczna antena na 900MHz. Twój szajs na UMTS900 nie działa. Play ma na EC i na kościele przy Łaskiej 86 działające na LTE1800( 10MHz w MIMO), LTE2100( 5MHz w MIMO) i LTE800 ( 5MHz w MIMO), na BTS-y z których jest zasięg u ciebie. Do tego 3g z UMTS2100 i UMTS900. Opowiadasz bajki , nie ma możliwości aby LTE1800 Aero2 z EC miał lepszy zasięg niż LTE 800 Orange z Okupu, czy T-mobile z Pruszkowa, nawet LTE800 Play z EC ma lepszy zasięg. To fizyka, tu cudów nie ma. Rzetelne testy pokażą jak jest naprawdę. Dla porównania robi się je też pod BTS-ami aby sprawdzić ich obciążenie i zobaczyć jakie prędkości są przy maksymalnych parametrach sygnału. Po testach wybiera się operatora, ofertę sprzęt i kupuje antenę na wybrane pasmo. Jest ona konieczna w takich lokalizacjach jak twoja.Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, Plus/CP to nie jest operator na tą lokalizację, tym bardziej z IDU-ODU. Nie pomogą tu pseudofachowe wywody kolegi powyżej, z którymi jak widać po ocenie posta się zgadzasz. Życzę ci jak najlepiej ale fakty są nieubłagane, internet z CP na tym terenie nie ma prawa działać szybko. Kiepska infrastruktura operatora, niewłaściwy sprzęt składają się na taki obraz.
  • Poziom 6  
    hejka od jakiegoś czasu obserwuje w net a i zaczynam mieć stałe pobieranie jak i w dzień i w nocy 1 -1,5 mb/s coś sie poprawiło :-3
    Kolego mamy 2017 rok, mówimy o internecie LTE , ty korzystasz w CP z sieci LTE1800aero2 z pasmem 20MHz w MIMO, które w teorii zapewnia 150Mb/s. Te osiągane przez ciebie 1-1,5Mb/s to 0,7-1% maksymalnych możliwości sieci. Operator nie ma prawa nazywać takich prędkości LTE , 8-9 lat temu korzystając z 3g w Plusie miałem kilkakrotnie większe prędkości.
  • Poziom 6  
    Dla mnie to już coś kiedyś max miałem 100 kb/s pobieranie :-3
    Ale ty masz prawo wymagać od CP aby oferował ci prędkość choć zbliżoną do LTE, płacisz za to. Na dodatek nie masz pewności ze te prędkości nie zmaleją. Na tym terenie Plus nie posiada w pobliżu żadnych pozwoleń na LTE1800aero2 i na pewno w najbliższym czasie nie uruchomi nowego BTS-a chyba że w Sędziejowicach-Kolonii. Ale ty mając IDU-ODU200 nie masz możliwości wymuszenia połączenia z nim. Nie ma gwarancji że na tym sektorze BTS-a LTE1800Aero2 z EC w Z.W nie przybędzie klientów i internet jeszcze zwolni. A wierz mi na Forum Plusa nie brak ludzi, którzy maja takie prędkości na LTE. Pracownicy Plusa rozkładają ręce i proponują korzystanie z 3G na UMTS900aero2 , które jest szybsze od LTE. Plus od dawna leci sobie z abonentami w kulki. przez 2 lata niewiele z tym zrobił. Inni operatorzy w tym czasie zostawili go daleko w tyle i tak jest tez u ciebie. To oni zapewniają tam prawdziwe LTE.
  • Poziom 6  
    Dziękuje za wszystko bardzo serdecznie :-3 prędkości internetu się poprawiły oraz limit ten podstawowy można naciągnąć