Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie instalacji w domku jednorodzinnym

ziooober88 25 Lut 2017 22:26 2847 41
  • #31 25 Lut 2017 22:26
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

ziooober88 napisał:
    nie wiem skąd taki pomysł żeby instalować ogranicznik jednofazowy w instalacji trójfazowej?

A taki, że instaluje się 3 lub 4 ograniczniki jednofazowe. :D
    ziooober88 napisał:
    Kolego podstaw, podstaw nie musisz mi przedstawiać.

Uwielbiam "młodych gniewnych", ale jak zawsze szanuję adwersarza.

Pozdrawiam i czekam na efekty podjętych czynności w celu ośmieszenia wszystkich.
    Proszę uwzględnić wszystkie pytania i wątpliwości.

• Megger
  • #32 25 Lut 2017 22:28
    qadam12

Poziom 26  

ziooober88 napisał:
    RN 18 wystarczy?

Ale my dalej nie mamy info. jaki domek ile pomieszczeń i ich przeznaczenia ,ilości osprzętu ,mocy urządzeń ani ich ilości itp.

• #33 25 Lut 2017 22:28
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

ziooober88 napisał:
    Następne pytanie mam takie czy rozdzielnica RN 18 wystarczy? Czy kupić coś większego?

Człowieku, zastanów się! Nikt nie wie ile obwodów, jakie to obwody a Ty pytasz, czy taka rozdzielnica wystarczy!
    Mam auto, czy wystarczy mi 20 litrów paliwa żeby dojechać na ślub kuzyna? Litości...

Ps. Ja "wysiadam", pozostawiam temat moderatorom. :wink:

• Megger
  • #34 25 Lut 2017 22:34
    ziooober88
    Poziom 15  

Co jak co ale wnioski jestem w stanie wyciągać. Także dziękuję za odpowiedzi, przeliczę sobie ilość obwodów i dobiorę rodzielnicę :)

Akrzy74 napisał:
    ziooober88 napisał:
    Następne pytanie mam takie czy rozdzielnica RN 18 wystarczy? Czy kupić coś większego?

Człowieku, zastanów się! Nikt nie wie ile obwodów, jakie to obwody a Ty pytasz, czy taka rozdzielnica wystarczy!
    Mam auto, czy wystarczy mi 20 litrów paliwa żeby dojechać na ślub kuzyna? Litości...

Ps. Ja "wysiadam", pozostawiam temat moderatorom. :wink:

Kolego nie denerwuj się tak :) Każdy kiedyś się uczył. Ty na pewno też zadawałeś mnóstwo bezsensownych pytań jak zaczynałeś. Także nie krytykuj tylko spróbuj pomóc.

• #35 25 Lut 2017 23:34
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

ziooober88 napisał:

Kolego nie denerwuj się tak :) Każdy kiedyś się uczył. Ty na pewno też zadawałeś mnóstwo bezsensownych pytań jak zaczynałeś. Także nie krytykuj tylko spróbuj pomóc.

Na sam początek proszę narysować schemat instalacji - może być na kartce.
    Elektrycy rozmawiają na podstawie schematów, a nie bujnej wyobraźni.
    Bez schematu z zamieszczonymi wszystkimi danymi odnośnie rodzaju sieci, mocy przyłączeniowej, nominałów zabezpieczeń, przekrojów przewodów, obwodów itp. nie mamy o czym rozmawiać.

PS.
    W rozdzielnicy 18 modułów to ja się w kawalerce ledwo nie mieszczę, a co dopiero domek jednorodzinny.

Dodano po 45 [minuty]:

ziooober88 napisał:

W kawalerce? To co Ty tam kolego montujesz?

Aparaturę modułową :D

Kawalerka:

Domek jednorodzinny:

• #36 27 Lut 2017 10:35
    Erbit
    Poziom 27  

ziooober88 napisał:
    ...
    Kolego jakiekolwiek pojęcie o elektryce mam :) Także jeżeli chodzi o położenie tej instalacji to na 99% jest ona zrobiona prawidłowo.

20 lat nie pracuję w zawodzie elektryka ale mam takie wykształcenie. Też mnie się wydawało, że "jakiekolwiek pojęcie o elektryce mam" dopóki nie zacząłem drążyć tematu i czytać niektórych wątków na elektrodzie.

Koledzy naprawdę dobrze Tobie radzą. Koledzy naprawdę chcą Ciebie ustrzec przed porażką, koledzy naprawdę nie są w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania z powodu zbyt wielu niewidomych oraz nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie z powodu złożoności zagadnienia (choć Tobie się wydaje, że jest ono proste).

Kolego - naucz się czytać i rozumieć to co do Ciebie piszą inni.

• #37 27 Lut 2017 23:21
    CYRUS2
    Poziom 34  

ziooober88 napisał:
    Po prostu chcę wiedzieć jak to powinno być fachowo wykonane żeby mnie później nikt w balona nie zrobił.
    W tym celu zleca się wykonanie projektu inżynierowi posiadającemu uprawnienia projektowe.
    To czego kolega oczekuje to czyste żarty.
    Na podstawie przypadkowych postów z forum, kolega chce pouczać -kontrolować elektryka który kilka lat pracuje w zawodzie.

• Megger
  • #38 27 Lut 2017 23:41
    elektronikq
    Poziom 24  

Cytat:

Kawalerka:

Czy tam jest przewód ochronny łączony na zwykłej złączce?

• #40 15 Kwi 2017 15:37
    Kamil11994
    Poziom 6  

wybaczcie za banalizm ale przed chwilą odpisywałem jednemu z forumowiczów na podobną rzecz więc odsyłam do podobnego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3318367-60.html tam na końcu jest mój post odnośnie zabezpieczeń, ale proponuję zainwestować i wezwać elektryka który osznuruje tą rozdzielnie powinien wziąć za usługę z materiałem maks. do 1500 zł rzecz jasna jeżeli sb powymyślasz cuda na patyku, a tak to do 700 zł bedzie Cie to kosztowało. Ale zrobi to fachowo i ewentualnie zawsze coś doradzi.

• #42 31 Paź 2017 20:42
    ziooober88
    Poziom 15  

Temat został załatwiony, przeszedł elektryk z prawdziwego zdarzenia i zrobił to tak jak książka pisze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME