Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PHILIPS DSX 6010 czy coś innego. Problem z doborem odpowiedniego tunera.

22 Jul 2005 02:37 1311 1
  • Level 13  
    Witam.

Jestem nowy i jeżeli przegiąłem tym postem z góry przepraszam.

Jednak mam pytanie na które znalazłem przeciwstawne wypowiedzi na forum więc chciałbym w tym poście się dowiedzieć konkretnie i tyle na dzień dzisiejszy jak ma sie sprawa.A więc:

"czy kupić tuner PHILIPS DSX 6010 z kartą cyfra+ czipową, jakie programy moge na nim oglądać po odpowiedniej ingerencji (ma jakiś soft ale przestałbyć aktywny) i jakiej ingerencji-czy kablem załątwie wszystko, czy nic...co moge zrobić w tym modelu za pomocą kabelka i jak sparawa sie ma -np cenowo z innymi metodami?"

Czy mając 200 zł moge kupić lepszy tuner i oglądać dużo kanałów, po wgraniu przez kabel jakiś bajerów tych "lepszych"?
    Czy trzeba mieć specjalny sprzęt.

Za banalnego posta przepraszam lecz chciałbym uzyskać jasnych odpowiedzi których nie uzyskałem przeszukując forum (nie zgadzały się).

pozdrawiam !!!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 22  
    1 .czy kupić to nie odpowiem bo to twoje pieniadze
    2. co do karty to coś mieszacz cyfra+czipowa - nie ma takiej karty , chyba że mówisz o dwóch różnych ( wtedy trzeba je przekładać w zależnosci od tego co chcesz oglądać )
    3. przerabia sie tuner tylko kablem szeregowym ( przedłużacz do myszy )
    po przeróbce tuner przestaje być dwusystemowy ( seca , cryptoworks )
    zwiększa sie liczba obsługiwanych systemów kodowania , dodatkowo przy odpowiednim sofcie masz sekcję EMU czyli tuner sam robi operacje normalnie wykonywane przez kartę i do tego jest auto update ( sam łapie nowe kody ) i jeszcze może być diseqc ( sam tuner przełącza konwetery )
    4. tak naprawdę to jest niezły tuner , jedyna wada to to że lista kanałów siedzi w pamieci eprom i to o dosyć małej pojemności przez co w tuner wchodzi ok 300 kanałów telewizyjnych ( co to jest w porównaniu z pionkiem w którego wchodzi 2000 kanałów )