Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LM-8 + CD-2501 + radiolinia

miszko77 26 Lut 2017 02:57 693 11
  • #1 26 Lut 2017 02:57
    miszko77
    Poziom 7  

Witam,

posiadam u siebie taki zestaw:
    - Unifon LM-8 (po parze przewodów na każdy zacisk),
    - Laskomex CD-2501.
    Chciałbym podłączyć do tego radiolinię Satel RX-1K z zasilaczem 12V 500mA.
    Podjąłem próbę podłączenia, ale efekt mizerny. Wyprowadziłem dwa przewody z zacisków domofonu. Po wywołaniu domofonu zwieram ręcznie zaciski + - na domofonie, elektrozaczep się zwalnia. Postępuję dalej, podłączam wyprowadzone przewody do zacisków radiolinii, zgodnie z instrukcją na zaciski zwierane, czyli C i NO. Wywołuje domofon z panelu przy wejściu, radiolinia reaguje, zacisk się nie zwalnia... Zbadałem miernikiem czy faktycznie zaciski zwierane, takowe są i ostatnia nadzieja umarła, bo urządzenie pracuje jak powinno.

Po podłączeniu całego zestawu panel się dziwnie zachowuje, czasem po przyciśnięciu przycisku radiolinii pokazuje error e-2 (chyba zwarcie), czasem nie reaguje w ogóle, raz na 30 razy otworzy ten zaczep podczas duszenia bezprzewodowego pilota na różne sposoby, czasem jakieś odliczanie się pojawi(chyba przez nieodwieszoną słuchawkę).

Oczywiście słuchawka jest zdjęta ciągle z "haka". Probowałem także symulować zawieszenie słuchawki przez przytrzymanie tego wihajstra na czas wywołania, ale efekt podobny.

Najdziwniejsze to, że zwieranie ręczne działa zawsze i jak złoto. Gdzie może leżeć problem?

0 11
  • Pomocny post
    #2 26 Lut 2017 10:15
    kosimierz
    Poziom 16  

miszko77 napisał:
    czy faktycznie zaciski zwierane

miszko77 napisał:
    pokazuje error e-2 (chyba zwarcie)

Nie możesz zwierać tych przewodów na dłużej. Zwarcie twoich przewodów w domu to również zwarcie we wszystkich unifonach w bloku.

Możesz SPRÓBOWAĆ ustawić radiolinię na IMPULSOWĄ. (kołki B i C w radiu)

0
  • #3 26 Lut 2017 10:51
    miszko77
    Poziom 7  

Może nie wyraziłem się dość jasno, ale w żadnym momencie zaciski nie są zwierane na dłużej niż kilka sekund na pewno. Z tym errorem było tak, że wyświetlacz pokazywał CALL, w chwili naciśnięcia przycisku radiolinii pokazywał się error. Również próbowałem ze zmiana trybu.

0
  • #4 26 Lut 2017 11:06
    kosimierz
    Poziom 16  

Podlaczasz sie pod zaciski switcha ? ( guzik w sluchawce do zwalniania rygla)

Jak zamierzasz zasymulowac odebranie rozmowy?

Nie instaluje laskomexa wiec to niepewna informacja , ale w proelu nie otworzymy drzwi póki nie odbierzemy rozmowy ( nie zdejmiemy sluchawki z widelek).

0
  • #5 26 Lut 2017 11:27
    miszko77
    Poziom 7  

Tak, pod switch na krótko też próbowałem w sposób taki, że dolutowałem jeden przewód do jednego z 4 styków przycisku, a drugi do środkowego. Gdy zwierałem te przewody ręcznie, otwierał elektrozaczep. Po podłączeniu do radiolinii zero reakcji.

Co do symulacji jeszcze się nie zastanawiałem, ale tak myślę że słuchawka byłaby odwieszana albo podłączyłbym może "czujnik" zawieszenia słuchawki do radiolinii...

0
  • #6 26 Lut 2017 11:29
    konradw
    Poziom 19  

Do zwalniania elektrozaczepu służą zaciski PR i GS w kasecie elektroniki. Tam zamontuj radiolinię.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Lut 2017 11:56
    kosimierz
    Poziom 16  

Kolego masz sie dostać do centrali domofonowej, a nie kasety.

0
  • #9 26 Lut 2017 12:09
    miszko77
    Poziom 7  

Ok, myślałem że centrala jest za kasetą ale w takim razie poszukam jej na klatce.

0
  • #10 26 Lut 2017 12:40
    kosimierz
    Poziom 16  

Skontaktuj sie z administracja budynku lub konserwatorem domofonu.

Podlaczasz dodatkowe urzadzenie i nastepna awaria tej centrali bedzie mogla byc podstawa do roszczen wzgledem Ciebie.

Serwisanci bardzo nie lubia gdy ktos "grzebie" im w instalacji.

0
  • #11 26 Lut 2017 13:06
    miszko77
    Poziom 7  

Zrobiłbym tak, ale konserwator sobie zażyczył za to 600zł, więc chyba go fantazja poniosła.

0
  • Pomocny post
    #12 26 Lut 2017 13:49
    kosimierz
    Poziom 16  

Kazdy ma swoj system walutowy :)

Choc w tym przypadku to kiepski zart z jego strony ;)

0