Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Tab 2 1050F - Zablokowany przycisk "Vol-"

Zhan 26 Feb 2017 11:20 1431 4
    Zhan
    Level 14  
    Witam,

Dostałem do próby naprawy tablet Lenovo Tab 2 1050F. Urządzenie włącza się ale na ekranie pojawia się napis "FastBoot Starting...". Próbowałem przeflashować i to się udaje bez problemu ale nie daje zmiany. Zauważyłem natomiast, że w trakcie flashowania w menu, które wtedy pojawia się na ekranie podświetlenie opcji wyboru przesuwa się samoczynnie w dół, tak jakby wciśnięty był przycisk "Vol-". Rozebrałem urządzenie i przeszedłem początek procedury flashowania z rozpiętym złączem przycisków głośności i gniazda USB. Efekt ten sam czyli w menu fokus sam przesuwa się w dół. Czyli to raczej nie kwestia mechanicznego uszkodzenia przycisku. Niestety urządzenie jest po gwarancji. Czy mogę zrobić coś jeszcze oprócz wymiany płyty głównej?

pozdrawiam
    gradek83
    Level 42  
    Zhan wrote:
    rozpiętym złączem przycisków głośności i gniazda USB

Może przy złączu masz jakieś zwarcie? Zrób zdjęcie jak to wygląda od środka w miarę dobrej jakości jak nie masz takiej możliwości to nawet się nie trudź.
    gradek83
    Level 42  
    Prześledź na dopinanym złączu z przyciskami Vol + Vol - do których pinów dochodzą oba przyciski na przedstawionym gnieździe i sprawdź te dwa piny względem masy pod względem ewentualnego zwarcia lub rezystancji.
    aro7777
    Level 10  
    Zhan wrote:
    Witam,

Dostałem do próby naprawy tablet Lenovo Tab 2 1050F. Urządzenie włącza się ale na ekranie pojawia się napis "FastBoot Starting...". Próbowałem przeflashować i to się udaje bez problemu ale nie daje zmiany. Zauważyłem natomiast, że w trakcie flashowania w menu, które wtedy pojawia się na ekranie podświetlenie opcji wyboru przesuwa się samoczynnie w dół, tak jakby wciśnięty był przycisk "Vol-". Rozebrałem urządzenie i przeszedłem początek procedury flashowania z rozpiętym złączem przycisków głośności i gniazda USB. Efekt ten sam czyli w menu fokus sam przesuwa się w dół. Czyli to raczej nie kwestia mechanicznego uszkodzenia przycisku. Niestety urządzenie jest po gwarancji. Czy mogę zrobić coś jeszcze oprócz wymiany płyty głównej?

pozdrawiam

Cześć.
    Mam ten sam problem w YOGA TAB 2 1050L. Podpinałem nawet nowe przyciski dla sprawdzenia, i nic nie pomaga. Ciągle wciśnięty VOL -.
    Powiedz czy rozwiązałeś jakoś swój problem? Bo u siebie też nie widze nic niepokojącego na tym złączu

PROSZE O POMOC, bo szkoda tablecika