Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwentorowa Boxer 300A czy Eurotec 300A

26 Lut 2017 11:43 9051 3
  • Poziom 7  
    Witam, poszukuję dobrej spawarki do prac przydomowych. Cena około 400 zł z osprzętem. Wynalazłem dwie spawarki na allegro, tylko nie mogę nigdzie zasięgnąć opinii o modelu jak i o firmie. Może polecicie coś albo wybierzecie z tej dwójki ?

Boxer : http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-300a-inwerterowa-mma-igbt-i6714628435.html

EuroTec : http://allegro.pl/spawarka-inwertorowa-300a-inwerterowa-mma-igbt-i6654983696.html
  • Poziom 21  
    Obie te spawarki to śmieci. Spójrz choćby na wtyki na przewodach pierwszej z nich, na wtykach pisze 200 A, a spawarka ma ponoć 300A. Popatrz na drugą spawarkę, pisze że wytrzymały i solidny uchwyt elektrodowy, tyle że też do 200 A, a spawarka ma niby 300 A. Moc jednej z nich to 7 kVA, przy zasilaniu napięciem 230 V daje nam to pobór prądu 30,5 A masz gniazdo z takim zabezpieczeniem i na prąd 32 A oraz przedłużacz o odpowiednim przekroju?
    Co chwila będzie się to wyłączać z powodu przegrzania.
    Poszukaj czegoś trójfazowego albo chociaż dwufazowego.
  • Poziom 7  
    dałbyś radę polecić coś w rozsądnej cenie, by móc korzystać przy domu bez konieczności wymiany całej instalacji energetycznej?
  • Poziom 21  
    Ogólnie to trudno mi coś polecić bo spawarka to kłopotliwe urządzenie. Żeby dobrze spawała i bez przerw co 5 minut musi mieć odpowiednie napięcie wyjściowe, odpowiedni prąd i odpowiednio dobrane elementy do prądu jaki przez nie płynie. To wszystko sprawia że praktycznie nie da się zrobić czegoś takiego jak spawarka na 230 V pobierająca mały prąd, ale już dająca na wyjściu duży, przy odpowiednim napięciu i do tego żeby była mała i lekka.
    Chcesz dobrą spawarkę to kup Bestera SPB 400, 3 fazowa, pobór prądu 32 A, 230 kg wagi i 400 A prąd wyjściowy, 240 A dla pracy ciągłej. To można nazwać spawarką i powiedzieć że jest dobre.
    Z takich małych rzeczy spawarkopodobnych to ludzie zachwalali jakąś Dedrę, na youtube jest filmik jak spawa. Z takich trwałych to Bester STA 140 i 225, dwufazowe ale też spory prąd z sieci pobierają i przy tym ważą ok. 50 kg.