Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Beko DIN 5835 zmywarka - błąd ER 1 ER 3 ER9 - wywaliła rożnicówkę po włączeniu

szaprpaw 26 Feb 2017 12:09 7617 6
    szaprpaw
    Level 2  
    Parę dni temu w nocy była jakaś przerwa w dostawie prądu. Po powrocie zasilania, uruchomiłem ponownie zmywarkę. Wybrałem program i w tym momencie po naciśnięciu START to ona wywaliła rożnicówkę. Zmywarka nie wypompowała wody do końca. Dziś pogrzebałem jak sprawdzić kody błędu, ktore są.

ER 1 ER 3 ER9 - to te kody i nie znalazłem natomiast ich znaczenia.

Pojawia się pytanie co to za błędy i czy mogę spróbować je usunąć? Czy od razu dzwonić do serwisu, a sprzęt jest już rok po gwarancji.
    Dzięki za wyrozumiałość i pomoc. Pzdr
    szaprpaw
    Level 2  
    zibi1971 wrote:
    Błędy na razie zostaw w spokoju, szukaj przyczyn zwarcia.
    Zatem od czego zacząć najlepiej?
    szaprpaw
    Level 2  
    Jakiś zaufany serwis w Lublinie ?
    mamkonto
    Level 15  
    Quote:
    Wybrałem program- i w tym momencie po naciśnięciu START ona wywaliła rożnicówkę.
    Wyrzucanie różnicówki to jeszcze nie zwarcie lecz upływ napięcia, bardzo często z powodu zalania (wilgoci), choć nie jest wykluczone uszkodzenie np. grzałki lub którejś pompy... Wybierz gąbką wodę ze zmywarki spod filtra. Odłącz od napięcia, wysuń, przewróć na plecy, zdejmij dolną obudowę, wypnij z niej pływak. Sprawdź czy jest woda lub ślady wody w tacy, jeśli są ślady, mokre lub nawet wyschłe zacieki, poszukaj może coś jest zalane, sprawdź złącza, elektronikę... Jeśli znajdziesz wysusz....
    szaprpaw
    Level 2  
    Problem był z grzalka.