Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs 15,5 hp problem ciezko -

26 Lut 2017 13:05 3399 1
  • Poziom 9  
    Witam. Tak jak w temacie, posiadam kosiarkę Husqvarna z silnikiem Briggs 15,5hp. Problem polega na tym,że kosiarka bardzo ciężko kręci. Nie jest to wina akumulatora, bo próbowałem odpalić od samochodu, bezpośrednio podpinając kable do rozrusznika i problem z odpalaniem był taki sam. Czytałem na forum, że to mogą być zawory do regulacji, tylko nie wiem gdzie w owym silniku je znajdę i nie wiem, jaki powinien być luz? Niestety, tabliczka znamionowa jest uszkodzona i nie mogę odczytać jaki to model. Posiadam tylko zdjęcia silnika. Dodam, że po wykręceniu świecy, rozrusznik kręci ok. ale gdy tylko świeca wraca ma swoje miejsce, to już nie może zakręcić. Być może to wina rozrusznika. Proszę o porady, za które juz teraz serdecznie dziękuję.
  • Poziom 17  
    Dekielek do regulacji zaworów masz za gaźnikiem drugie foto. Odkręcasz gaźnik i pod spodem masz dwie śrubki od dekielka zaworów. Problemem jest to, że w tym silniku jest chyba podobnie jak w moim 12hp czyli nie ma regulacji samej w sobie tylko trzeba przyszlifować lekko trzonek zaworu. Niestety luzów nie pamiętam ale coś około 0,19mm na ssącym i 0,21 na wydechowym ale pewny nie jestem... Druga sprawa sprawdziłbym szczotki w rozruszniku i czy wszystko wewnątrz jest w porządku.