Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja zwrotnicy głośnikowej Tonsil

Variurx 26 Lut 2017 13:34 657 14
  • #1 26 Lut 2017 13:34
    Variurx
    Poziom 4  

Witam. Czy ktoś zna lub rozpoznaje jaki model to zwrotnicy? Jest to ewidentnie tonsil. Wiem że do tej zwrotnicy był jeszcze kondensator i że zwrotnica była w kolumnach dwudrożnych. Pozdrawiam.

0 14
  • #2 26 Lut 2017 14:20
    wkj
    Poziom 34  

Z boku nie jest wypalony jakiś numer, lub seria numerów?

0
  • #3 26 Lut 2017 14:42
    Variurx
    Poziom 4  

Żadnych numerów,chyba że tylko te numerki na górze.

0
  • #4 26 Lut 2017 14:56
    wkj
    Poziom 34  

To raczej ciężko będzie. Chyba że masz miernik indukcyjności.

0
  • #5 27 Lut 2017 17:49
    Variurx
    Poziom 4  

Miernika indukcyjności nie mam. Nikt nie wie z czego może być ta zwrotnica?

0
  • #6 27 Lut 2017 18:18
    wkj
    Poziom 34  

Takich zwrotnic było kilkanaście, kilkadziesiąt typów, nie da rady po takich słabych informacjach.

0
  • #7 27 Lut 2017 18:53
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli autor tematu myśli, że pokazując nieoznakowaną i niekompletną zwrotnicę otrzyma wyczerpującą informację o kolumnie jej parametrach, jest w błędzie. Taka konstrukcja to żaden oryginał, większość zwrotnic Tonsila wyglądała niemal identycznie, różnice polegały na grubości drutu cewek, ich indukcyjności i pojemności kondensatorów, których tutaj nie ma w ogóle. Oto zwrotnica z tej kolumny(3 drożnej) niezwykłe podobieństwo poza jedną cewką więcej i osprzętem w postaci kondensatorów i rezystora. Identyfikacja zwrotnicy głośnikowej Tonsil Identyfikacja zwrotnicy głośnikowej Tonsil

0
  • #8 27 Lut 2017 20:00
    wkj
    Poziom 34  

Gdyby podał choć indukcyjności cewek, jestem w stanie podać model zestawu z którego to pochodzi.

0
  • #9 27 Lut 2017 23:02
    Variurx
    Poziom 4  

Na dniach spróbuje zmierzyć indukcyjności cewek i dam znać.

0
  • #11 06 Mar 2017 21:10
    Variurx
    Poziom 4  

Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o tej zwrotnicy. Kiedyś ta zwrotnica znajdowała się w kolumnach Tonsil,wykonczenie czarny fornir i czarna siatka z przodu. Miały moc podobno 40W Rms i były 8-omowe. Niestety nie udało mi się zdobyć miernika a z tego co jeszcze wiem to zwrotnica była przerabiana.

0
  • #12 06 Mar 2017 22:05
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Variurx napisał:
    Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o tej zwrotnicy. Kiedyś ta zwrotnica znajdowała się w kolumnach Tonsil,wykonczenie czarny fornir i czarna siatka z przodu. Miały moc podobno 40W Rms i były 8-omowe.
    To ilość modeli pasujących do tego opisu zmniejszyła się do kilkunastu... :)

0
  • #13 07 Mar 2017 05:47
    wkj
    Poziom 34  

Variurx napisał:
    Dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy o tej zwrotnicy. Kiedyś ta zwrotnica znajdowała się w kolumnach Tonsil,wykonczenie czarny fornir i czarna siatka z przodu. Miały moc podobno 40W Rms i były 8-omowe. Niestety nie udało mi się zdobyć miernika a z tego co jeszcze wiem to zwrotnica była przerabiana.

To że była przerabiana nie szkodzi, pod warunkiem nie odwijania zwoi z cewek.
    Reszta jak kolega wyżej napisał.

0
  • #14 10 Mar 2017 12:52
    Zygaqra
    Poziom 34  

Zawracanie głowy przecież ze zwrotnicy pozostała podstawa i dwie cewki a to nie jest zwrotnica i wszelkie pisanie tu jest niczym innym jak biciem piany.

0
  • #15 10 Mar 2017 19:11
    wkj
    Poziom 34  

Zygaqra napisał:
    Zawracanie głowy przecież ze zwrotnicy pozostała podstawa i dwie cewki a to nie jest zwrotnica i wszelkie pisanie tu jest niczym innym jak biciem piany.

Zwłaszcza to.

Powtórzę, jak cewki nie ruszanie i odczyta indukcyjność, dostanie odpowiedź co to za zwrotnica "była".

0