Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Renault Kangoo 1.5 DCI 2005 - 3 kontrolki podczas szybkiej jazdy

Omi14 26 Lut 2017 14:02 1497 7
  • Renault Kangoo 1.5 DCI 2005 - 3 kontrolki podczas szybkiej jazdy

Poziom 9  

Witam, pisze z pewną sprawą. Podczas jazdy powyżej 90 km/h, zapalają mi się na tablicy wskaźnikowej 3 kontrolki, dokładnie napis STOP, kontrolka od świec żarowych które też oznacza obecność wody w ON, oraz kontrolka STOP silnik. Najczęściej zapala się między prędkością 100-120 km/h. Byłem na komputerze wyskoczył tylko błąd że może być słaba świeca. Samochód normalnie pali, jeździ, ma taka samą moc, nie kopci więc wtryski chyba odpadają. Zapalają się poczym kiedy zdejme noge z gazu, auto troche zwalnia to gasną. Co to może być? Czy to może być obecność wody w oleju? Tylko dlaczego zapalają się podczas wysokiej prędkości auta?

Przesyłam zdjęcie które pokazuje jakie kontrolki dokładnie się zapalają. Co to może oznaczać?

Renault Kangoo 1.5 DCI 2005 - 3 kontrolki podczas szybkiej jazdy

0 7
    Poziom 28  

Najlepiej zrobić test dynamiczny.

0
    Poziom 9  

MARIUSZ R napisał:
    Najlepiej zrobić test dynamiczny.

co przez to rozumiesz? w jaki sposób?

0
    Poziom 28  

A to powinni zrobić Ci w warsztacie skoro piszesz że byłeś na kompie. Test dynamiczny polega na tym że interfejs diagnostyczny jest podłączony do auta podczas jazdy. Masz wtedy podgląd i zapis parametrów silnika pod różnym obciążeniem. Na podstawie tych danych prościej jest zdiagnozować usterkę.

0
    Poziom 9  

Podjadę i to sprawdzę, warto też wykonywać próbę przelewową? Mogą być to wtryski?

0
    Poziom 28  

Możesz zrobić. Chociaż wielkość korekt powinna być widziana w programie. Widać który wtrysk leje. Pamiętasz może jakim programem łączyli się z autem?

0
    Poziom 9  

Byłem w piątek u mechanika. Podpiął na komputer, zapisał błędy jakie wyskoczyły oraz wyczyścił je. Kazał mi przyjechać po tygodniu i zobaczyć jakie błędy powróciły. Narazię poczekam do tego piątku/soboty podjadę i zobaczymy co komputer pokaże. Dalej będziemy kombinować. Zrobimy ten test i próbe, choć szczerze? nie zdaje mi się aby to był wtrysk. Auto nie kopci ani nie straciło mocy... Jeździ tak jak jeździło.

0
    Poziom 9  

dziś sprawdzone, podpięte pod komputer i wynikło że najprawdopodobniej czujnik ciśnienia paliwa padł

1