Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator EVOS EV-8604 - password recovery (reset hasła)

Phoenix0 26 Lut 2017 15:24 1131 6
  • #1 26 Lut 2017 15:24
    Phoenix0
    Poziom 10  

Witajcie
    Klient "zapomniał" hasło administratora do rejestratora EVOS EV-8604.
    Chciał sam ustawić, sam zapisał a teraz karteczki nie ma.
    Ponieważ to (niestety) dobry znajomy to chciałbym mu oszczędzić kosztów związanych z odzyskaniem/resetem hasła poprzez serwis dystrybutora tego sprzętu a sobie przy okazji zaoszczędzić czasu na demontaż, zawiezienie do serwisu i ponowny montaż.
    Stąd pytania do użytkowników:
    1) czy jeśli odłączę baterię (tak pastylka 3V) to dokonam resetu hasła i powrotu do ustawień fabrycznych?
    2) czy istnieje znany Wam sposób na password reset/recovery w tym rejestratorze?
    3) czy możliwe jest odzyskanie tego hasła z aplikacji na androidzie (ma działającą apkę ale nie widać hasła)

0 6
  • #2 26 Lut 2017 17:56
    sosarek

Poziom 43  

1. Nie.
    2. Nie.
    3. Skoro działa podgląd przez aplikację stwórz nowego użytkownika.

0
  • #3 27 Lut 2017 00:27
    Phoenix0
    Poziom 10  

@sosarek Ad. 3. Skoro działa podgląd przez aplikację stwórz nowego użytkownika.

Jeśli umiesz to napisz jak z poziomu aplikacji (android) dostać się do konfiguracji DVR'a
    ja nie znalazłem takiej opcji niestety.

0
  • #4 27 Lut 2017 12:27
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Dystrybutorem tego rejestratora jest firma JANEX z warszawy.
    Wystarczy zadzwonić na ich wsparcie techniczne i wszystko tam wytłumaczą oraz pomogą.

Trudno żeby sami wypuszczali programy które generują tzw "super hasła" ponieważ każdy nawet nieautoryzowany użytkownik mógłby wejść na rejestrator i np usunąć nagrania które są dla niego złe.

0
  • #5 27 Lut 2017 13:34
    Phoenix0
    Poziom 10  

jpl napisał:
    Dystrybutorem tego rejestratora jest firma JANEX z warszawy.
    Wystarczy zadzwonić na ich wsparcie techniczne i wszystko tam wytłumaczą oraz pomogą.
    Trudno żeby sami wypuszczali programy które generują tzw "super hasła" ponieważ każdy nawet nieautoryzowany użytkownik mógłby wejść na rejestrator i np usunąć nagrania które są dla niego złe.

@jpl nie chodzi mi o super hasło tylko o doprowadzenie rejestratora do użytku najszybszym i najtańszym sposobem stąd pytanie 1

w janex kupowałem i wiem jaka jest procedura a wymaga ona:
    a) demontażu u klienta
    b) zawiezienia do sewisu
    c) zapłaty 60 zł netto
    d) odbioru z serwisu i zawiezienia do klienta i tam montażu

w przypadku tego klienta to minimum 1 dzień w plecy

największym minusem jest to, że przez ten czas klient NIE będzie miał monitoringu i nic się nie nagra (nie mam aktualnie innego evosa na magazynie)

koszty są ważne i owszem ale najgorzej jest z czasem

0
  • #6 27 Lut 2017 16:05
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Phoenix0 napisał:
    a) demontażu u klienta
    b) zawiezienia do sewisu
    c) zapłaty 60 zł netto
    d) odbioru z serwisu i zawiezienia do klienta i tam montażu

no to kicha...... dziwne że nie mogą podesłać hasła tymczasowego albo cos....

Phoenix0 napisał:

czyli 1 dzien + koszty serwisowe + koszty stałe twoje (zus, paliwo, stracony czas) - wg mnie.... zakup nowego 4 kanałowca byłby lepszy...

ALe tak serio - fabryką tego sprzętu to XM JUFENG - poszukaj na google - są generatory haseł ;-) (wpisz xiongmai superpassword)

0
  • #7 07 Mar 2017 23:59
    Phoenix0
    Poziom 10  

jpl napisał:
    Phoenix0 napisał:
    .....

no to kicha...... dziwne że nie mogą podesłać hasła tymczasowego albo cos....

Phoenix0 napisał:

czyli 1 dzien + koszty serwisowe + koszty stałe twoje (zus, paliwo, stracony czas) - wg mnie.... zakup nowego 4 kanałowca byłby lepszy...

ALe tak serio - fabryką tego sprzętu to XM JUFENG - poszukaj na google - są generatory haseł ;-) (wpisz xiongmai superpassword)

nie widzę żadnego uzasadnienia braku samodzielnej możliwości odblokowania urządzenia przez serwisanta (tak robią więksi gracze tego rynku)

dlaczego? bo wystarczy dysk przełożyć do innego urządzenia tej firmy i ... mamy dostęp do wszystkich nagrań
    firemka zarabia 60 zł za odblokowanie a klient traci kilkaset, a serwisant już mu nic więcej nie sprzeda i nie zamontuje evos'a przy takim podejściu

gratuluję bardzo marketingowego podejścia :(((((

kosztu poniosłem sam, wolę z tym klientem mieć dobre relacje
    generatory haseł obsługują daty z zakresu do 2016 włącznie więc bezużyteczne :(

0