Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja 1.6 benzyna '98 - odpalanie/obroty/światła

26 Lut 2017 17:34 408 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z moją felicją. Więc może od początku....
    Gdy staram sie odpalic auto to nawet nie idzie iskra. Postukałem w bendiks i chwilowo pomagało ale teraz musze sie meczyć po 20 minut zeby w ogóle poszla iskra. Gdy przekręce kluczyk to nie odpalają sie zazywczaj światła. Dopiero jak poruszam kabelek od rozrusznika to sie włączają. Jak już odpale to zaraz gaśnie i tak kilka/kilkanaście razy a gdy już idzie to ciagle spadają obroty po czym sie normalizuja, to trwa tak przez 5 minut na zimnym silniku (przegazówka nie pomaga). Gdy już rusze to słychać takie strzelanie gdzieś w skrzyneczce z bezpiecznikami. Strzela przekaźnik 2 od prawej strony na dole, ale czy to moze byc to? A może alternator?
    Wczoraj bylem zmuszony wracać do domu w nocy po ciemku bo światła wlaczaly sie sporadycznie raz na 10 minut.
    Pomóżcie Prosze...auto jest już stare, zardzewiale ale to moj pierwszy samochód i chcę go ratować przed złomem póki można...nie ma pieniędzy na nowe
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Sprawdź skrzynkę bezpieczników.
    Jak miałem wiekową felę to zawsze zbierała się tam woda i ogólnie wielki syf...
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Wszystkie bezpieczniki są ok tylko ten przekaźnik mnie niepokoi
  • Poziom 2  
    Problem ze światłami i odpalaniem rozwiazany. Przewód masowy przy rozruszniku byl odlaczony i siedział ledwo co w tym gniazdku. Pomogło przeczyszczenie go, opsikanie go miedzią w spreyu i ponowne przyłączenie go do rozrusznika w wyznaczonym miejscu. Wszystkie problemy z elektronika znikły a gdybym oddal go do warsztatu to wymieniono by mi eltelnator a tu sie okazuje ze taka błachostka. Żadne przekaźniki już nie hałasują. Godzina roboty i działa jak należy lecz spadanie obrotów (i kilku krotne gaśnięcie auta) przy odpalaniu na zimny silniku pozostaje...co radzicie?