Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper 3.0 180km 2011 - MULTIEUSCAN CZY LEXIA

wojtf23 26 Feb 2017 18:48 2922 15
    wojtf23
    Level 11  
    Witam. Mam jumpera z 12.2011 r. czy multiecuscan obsługuje jumpera????? Bo patrząc się na interfejsy na all....ro to multiecuscan-y są do fiatów. A do jumpera czy boxera Lexia. Chciałbym włączyć czujnik temp. zew. w jumperze i włączyć halogeny. Czy Lexia np. zrobi to co potrzebuję czy tylko multiecuscan. Wiem że MES-em w ducato takie rzeczy robią ale nie wiem jak z jumperem bo nigdzie tego nie piszą. Oczywiście interfejs będzie również do diagnostyki.
    wojtf23
    Level 11  
    Tylko wolał bym być pewny. Bo jeśli zadziała MES to nie potrzebnie przepłacać. A wiadomo do użytku własnego a nie hurtowego.
    sebap
    Level 41  
    Do PSA kupiłbym jednak Lexię.
    wojtf23
    Level 11  
    Szkoda że nikt nie da 100% pewności że np. lexią połączył się z jumperem. Bo jak wiadomo Jumper to klon Ducato. Więc nie wiadomo czy faktycznie lexia czy MES.
    fructon
    Level 33  
    Na 100% lexia połaczy sie z jumperem.
    karolark
    Level 42  
    Też bym się dołączył czy ten interfejs się sprawdził?
    Ewetualnie jaki inny?
    Mam jumpera 2010r 2,2hdi - tak sam chciałbym nie raz coś sprawdzić zamiast jeździc z każdą pierdoła do mechanika
    vvaldek
    Level 28  
    czujnika temp. nie wlaczysz jak fabryka nie zrobila od razu to sie nie da
    20614hdi
    Level 9  
    Najlepiej lexia. Co do aktywacji tego co pisałeś nadaje się najlepiej. Jeśli chodzi o sam czujnik to trzeba sprawdzić czy instalacja jest przygotowana, a do halogenów jaką posiadasz wersję bsm. Bo wersja bsm każda w górę przykładowo BSM B2, B3 itd. ma możliwość czegoś nowego. Podejrzewam, że rocznik 2011 połączy się już DIAGBOXE-em bez wchodzenia w lexię. A w razie zmiany bsm, nie trzeba nic kodować to nie bsi. Tylko ważne są numery główne a "B" to generacja.

Co do samego zakupu interfejsu nie bierz najtańszego klona, bo będzie zrywał połączenia i wszelkie telekodowania mogą być powielane słowami "kur" ;).
    karolark
    Level 42  
    20614hdi wrote:
    Co do samego zakupu interfejsu nie bierz najtańszego klona

Jak to odróżnić - bo cena to nieraz nie jest wyznacznik jakości :-(
    vvaldek
    Level 28  
    vvaldek wrote:
    w tym aucie niczego sie nie dolozy zeby dzialalo tak jak powinno. BSI jest zaprogramowane przez fabryke i zaden interfejs nie uruchomi dodadkowych funkcji poniewaz w HW bsi nie ma nic wiecej niz to do czego zostalo zaprogramowane.
    20614hdi
    Level 9  
    karolark wrote:
    20614hdi wrote:
    Co do samego zakupu interfejsu nie bierz najtańszego klona

Jak to odróżnić - bo cena to nieraz nie jest wyznacznik jakości :-(
    Jak ja swój kilka lat temu kupowałem kierowałem się zasadą "Im bardziej bogato na płycie, tym lepiej". Teraz na widzę, że są jakieś interfejsy z układami samsunga przykładowo ten Link.

Mój mimo biedniejszej i starszej płyty od tej śmiga w pełni funkcji na własne potrzeby. Co prawda krawatów nie wiąże jak oryginał, ale dobry jest ;).

Dodano po 8 [minuty]:

vvaldek wrote:
    vvaldek wrote:
    w tym aucie niczego sie nie dolozy zeby dzialalo tak jak powinno. BSI jest zaprogramowane przez fabryke i zaden interfejs nie uruchomi dodadkowych funkcji poniewaz w HW bsi nie ma nic wiecej niz to do czego zostalo zaprogramowane.

O ile widzę po schematach to praktycznie przewody powinny być fabrycznie podciągnięte. Strona kierowcy tam montowane były czujniki w lusterkach, nie z prawej strony jak innych autach PSA.

Citroen Jumper 3.0 180km 2011 - MULTIEUSCAN CZY LEXIA. Schemat pierwszy lepszy z jumpera, bo nie znam opr ani vin citroena autora postu.

W dodatku do telekodowania bsi w citroenie trzeba wpisywać kod. Standardowo działa 03114.
    vvaldek
    Level 28  
    tylko ze to auto z grupa PSA ma tylko wspolny znaczek na masce . praktyczne to FIAT
    karolark
    Level 42  
    Zamówiłem Lexie :-) pewnie będzie za dwa miesiące :cry:
    pepe150
    Level 36  
    Pamiętaj że Jumper to konstrukcja Fiata. I potrzebna jest przejściówka S1279. Też do kupienia.