Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie wodne: pomoc w doborze komponentów

kubikolos 26 Lut 2017 18:59 705 3
  • #1 26 Lut 2017 18:59
    kubikolos
    Poziom 2  

Witam. Postanowiłem, że zbuduję sobie chłodzenie wodne. Miałem kiedyś chłodzenie AiO, ale niestety pompka wysiadła i byłem zmuszony powrócić do starego ochłodzenia. Zastanawiałem się nad modelem Lepa Exllusion 240mm, ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że jednak chcę zbudować swoje własne chłodzenie. Nie wiem jakich rzeczy konkretnie potrzebuję (Wiem, że rezerwuar, pompka,rezerwuar, przewody i tak dalej),ale nie mam pojęcia jakie dokładnie wybrać. Nie chcę jakiegoś super hiper wypasionego zestawu z dwoma pompami i tak dalej tylko zwykłe custom'owe LC. Mógłbym prosić kogoś kto się na tym zna o chwilę czasu i pomoc w wyborze tych komponentów?

Obudowa: Zalman Z12 Plus
    Procesor: AMD FX 8320

0 3
  • #2 28 Lut 2017 07:10
    atomic99
    Poziom 29  

Poczytaj ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3282064&highlight=

Masz jakieś sklepy gdzie szukałeś elementów chłodzenia wodnego ?

Sam się przymierzam na chłodzenie wodne, ale wyskoczyły mi inne wydatki i się odłożyło.

0
  • #3 17 Mar 2017 08:39
    heavyjack
    Poziom 9  

Cześć to ja też zapraszam do mojego tematu, może pomożemy sobie nawzajem :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3318059.html
    Czekam na ostatnie elementy tego co sobie zaplanowałem i zobaczymy co z tego wyjdzie. Próbuję zrobić z racji trochę ciasnego Zalmana Z9 chłodzenie zbudowane w oparciu o Koolance Exos - ma być stawiane na topie obudowy gdzie mam 2 wentylatory wiejące w górę, mają dmuchać na chłodnice w Exosie od dołu a na nim dodatkowo 3 wentylatory z Exosa mają wyciągać powietrze. Planuję też zamieścić jedną chłodnicę wewnątrz Zalmana zastanawiam się tylko czy chłodnica z Exosa do czegoś się przyda i nie wymienić jej na 2x120, czy do Zalmana wsadzić 1x120 czy też 2x120 takie tam dylematy. Ogólnie im więcej czytam oglądam tym mniej wiem. :)

0
  • #4 17 Mar 2017 14:43
    atomic99
    Poziom 29  

@heavyjack Jak na razie wyskoczyły mi inne wydatki i chłodzenie cieczą odłożone na dalszy plan.

Ale dość sporo ostatnio przeglądałem na ten temat i zastanawia mnie użycie samochodowej chłodnicy wody z np. Fiata Seicento, ma dość spore rozmiary 465x248x34mm
    i zamontowanie do niej 2 wentylatorów AAB Cooling Super Silent Fan 25

Radiator i tak bym montował na zewnątrz.
    Po pierwsze obudowa [Zalman Z9 U3], średnio lubi LC.
    Po drugie, jak dla mnie głupotą jest montaż chłodnicy w taki sposób że wentylatory "chłodzą" ją ciepłym powietrzem z wnętrza obudowy.

Fakt że do tej samochodowej chłodnicy potrzebna jest lepsza pompka, ale myślę że wydajność będzie znacznie większa i montaż takiej chłodnicy pod biurkiem chyba jest lepszym rozwiązaniem.
    Bo raczej nie koniecznie tańszym, bo jednak trzeba zainwestować w oddzielną pompkę i blok. Raczej takie zintegrowane 3w1 nie da rady, chyba że się mylę to piszcie.

Czy [Alphacool Eisberg (Solo) 2600rpm] da sobie radę z taką chłodnicą samochodową ? ? ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo