Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SmartGPS SG742 - Jak zaktualizować mapę ?

Patrick9669 26 Lut 2017 20:43 6864 8
  • #1 26 Lut 2017 20:43
    Patrick9669
    Poziom 7  

Witam, mam problem z nawigacją SmartGPS SG742,chciałby zaktualizować jej mapy i okazuje się że potrzebuję klucza licencji. Problem w tym że opakowanie z nawigacji zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach a nawigacja w "O programie" pokazuje mi tylko fragment numeru licencji tzn. 10 z 25 znaków. Mapy są MapFactor i rzekomo kopię tekstu licencji mogę znaleźć na dysku instalacyjnym (którego nie mam) lub na stronie www.mapfactor.com/pn15/ tam jest wszystko po angielsku i naprawdę ciężko mi załapać o co chodzi. Proszę o pomoc. Ewentualnie gdzie i za ile mogę wykupić nową licencję na mapy Polski i europy z dożywotnią aktualizacją?

Pozdrawiam!

0 8
  • #2 26 Lut 2017 21:14
    genuine486
    Poziom 15  

Zawsze klucze licencyjne i dyski instalacyjne giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jak zależy Ci na legalnym programie z aktualizacjami, to zainstaluj sobie np. AutoMapę. Nie jestem jednak pewien, czy gdziekolwiek będziesz miał dożywotnie aktualizacje.

0
  • #3 26 Lut 2017 22:21
    Patrick9669
    Poziom 7  

Nawigację kupiłem w media expert w zeszłym roku na wakacjach , mam fakturę , numer seryjny , wykupione przedłużenie gwarancji itd. ale brakuje mi opakowania :/ Tata brał nawigacje jak jechał do pracy do Austrii . Nawigacja wróciła, opakowanie już niestety nie . Napisałem też wiadomość e-mail prosto do producenta nawigacji SmartGPS (bo nie ma tam numeru telefonu żadnego)-zobaczymy co napiszą.

A korzystając z sytuacji (żeby nie zakładać nowego tematu): to mam jeszcze jedno pytanie . Czy do mojego modelu nawigacji mogę sobie wgrać dowolne oprogramowanie (licencję map) np. tak jak wspomniałeś wcześniej Automapę itd. ? Automapa jest droga bo licencja na rok to ok 200 zł a nawigacji używam 3-5 razy w roku :)

0
  • #4 27 Lut 2017 00:29
    genuine486
    Poziom 15  

Po uprzednim odblokowaniu twojej nawigacji możesz tam wgrać dosłownie wszystko, na co będziesz miał ochotę (i będzie działało na Windows CE). Kiedyś się bawiłem w modyfikacje pda to wiem.

Być może producent Ci pomoże, o ile prześlesz mu dowód zakupu itp. itd. Jeżeli jednak będą stawiali opór, to zawsze możesz skorzystać z innego oprogramowania jak chociażby ta oklepana AutoMapa. Pamiętaj, że odblokowanie nawigacji i wgranie innego systemu jest często równoznaczne z utratą gwarancji. Na pocieszenie dodam, że w pda nie ma specjalnie co się popsuć :)

A skoro używasz nawigacji od święta to może lepiej zainteresować się nawigacją w telefonie? Na Androida jest Yanosik, a na Windows Phone jest darmowy Here Maps, który działa bez internetu.

1
  • #5 27 Lut 2017 18:09
    japycz321
    Poziom 25  

O jakim odblokowaniu mówisz? wystarczy zmienić ścieżkę. Możesz zainstalować dowolną mapę na WinCE i nie stracisz gwarancji. Sa płatne mapy jak automapa i darmowe jak openstreetmap.
    Z doświadczenie powiem że nawigacja typu yanosik nie umywa się do dobrej mapy, np tej przytoczonej automapy.

0
  • #6 27 Lut 2017 20:28
    Patrick9669
    Poziom 7  

japycz321-o co chodzi ze zmianą ścieżki? Tzn. wchodzę w urządzenie ,znajduję folder z mapami europy i usuwam stare i wgrywam do tego samego folderu nowe np. darmowe? Czy muszę użyć specjalnego programu do tego bo znalazłem taki oto programik od mapfactor : NAVIGATOR FREE - z tego co wyczytałem mogę w nim wgrać darmowe mapy lub wgrać płatne (o ile odzyskam klucz licencji). Czy jest jakiś standardowy schemat dokonywania aktualizacji map? Czy w każdej robi sie to inaczej :) Będę wdzięczny za każdą pomoc , moge nawet zdjęcia powstawiać z menu itd.

0
  • #7 27 Lut 2017 20:31
    japycz321
    Poziom 25  

W większości nowych nawigacji możesz wybrać ścieżkę pod którą jest program nawigacyjny. Przycisk nawigacja gps itd to po prostu skrót. Sam wybierasz w ustawieniach co ma uruchamiać. Jeśli włożysz no kartę pamięci na której będzie dowolny program na wince mozesz go odpalić tym skrótem.

1
  • #8 28 Lut 2017 00:08
    genuine486
    Poziom 15  

Japycz: zmienić ścieżkę każdy potrafi, ale nie każda nawigacja ma taką funkcję. Chyba wiesz o tym? :)

0
  • #9 26 Maj 2017 19:03
    Akane
    Poziom 27  

Klucz licencyjny znajdziesz w ustawieniach nawigacji: system/aplikacja/klucz produktu, ewentualnie w jego systemie plików: Navigator/atlas_free.idc, w sekcji <product_key>

2