Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowniki Inel st-01r alternatywny nadajnik

26 Feb 2017 21:28 1440 3
 • Level 9  
  Witam

  Pytanie czy ktoś z Was robił własny nadajnik do sterowników st-01rPróbuje zrobić sterowanie roletami z poziomu aplikacji na androida i mam problem z nadajnikiem. Budowa samego nadajnika czy stworzenie programowania to nie problem, niestety producent nigdzie nie opisał na jakiej częstotliwości itp dzałają sterowniki. Jeśli ktoś z Was stworzył taki nadajnik lub wie jak to zrobić był bym wdzięczny za pomoc.

  PS. Niestety niema możliwości doprowadzenia okablowania do sterowników którym by można sterować.

  Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Gantry automation specialist
  Prawdopodobnie 433,92 MHz, wewnętrzny schemat pilota jest prosty jak budowa cepa ale pilot ma kod zmienny więc samodzielna budowa odpada w przedbiegach. Może użyj fabrycznego pilota - równolegle do przycisku podepnij styki przekaźnika wyzwalanego z twojego urządzenia.
 • Level 1  
  Witam
  Obecnie tez producent okien zamontował mi rolety oparte na sterowniku INEL. Dzwoniłem do producenta i potwierdził że jest to częstotliwość 433,92 .Czy sprawdził ktoś czy można tym sterować za pomocą standardowych standardowych transmiterów np XCSOURCE433Mhz RF? Gość od okien wcisnął kity że Somfy da rade tym sterować ale facet z serwisu powiedział że to nieprawda i trzeba używać ich centrali lub pilotów.
 • Gantry automation specialist
  Powtórzę - NIE uruchomisz nadajnika samodzielnie nie dysponując kodem producenckim Inela do systemu keeloq Microchipa (znaczy możesz próbować zdeszyfrować keeloq i odczytać kod producencki - wystarczy zaawansowana znajomość kryptologii i matematyki na poziomie akademickim), nawet jeśli by się udało to nie uruchomisz dekodowania keeloq na Androidzie ( chyba że sam napiszesz bibliotekę albo znajdziesz gotową ale o ile wiem powszechnie dostępne biblioteki dekodera keeloq są tylko na scalaki PIC Microchipa) czyli i tak musisz mieć osobny moduł nadajnika - to już lepiej chyba użyć gotowego pilota sterowanego binarnie z twojego sprzęta.