Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada automatycznego włączenia HDMI

monter79 26 Lut 2017 22:32 585 3
  • #1 26 Lut 2017 22:32
    monter79
    Poziom 17  

Witam. Mam problem ze sterowaniem HDMI

Rejestrator kamer jest podłączony HDMI przez rozdzielacze do kilku telewizorów. Dopóki jest tylko telewizja naziemna nie ma problemu, wszystko super działa.
    Jeżeli na instalacji pojawi się np dekoder polsatu/NC+/inne urządzenie pojawia się problem.

Włączenie dekodera podłączonego przez hdmi 1 np w salonie uruchamia/przełącza pozostałe TV na HDMI 1. Jeżeli jest więcej dekoderów to już praktycznie każdy na wzajem na siebie oddziaływuje. Każde włączenie / wyłączenie działa wspólnie na telewizorach

Telewizory komunikują się przez wspólny kabel HDMI i rozdzielacze. Myślałem już nad konwerterem HDMI-> VGA , ale nie wszystkie TV mają złącze VGA. Czy jest może rozdzielacz HDMI który będzie blokował informacje pomiędzy telewizorami? Szukałem w telewizorach funkcji aby nie reagowały na sygnały z HDMI, ale nie znalazłem.

0 3
  • #2 27 Lut 2017 00:15
    Polon_us
    Poziom 41  

monter79 napisał:
    Szukałem w telewizorach funkcji aby nie reagowały na sygnały z HDMI, ale nie znalazłem.

Tak na wszelki wypadek.
    Systemy sterowania poprzez HDMI -> generalnie o nazwie HDMI-CEC u różnych producentów mają różne nazwy np. Samsung AnyNet+, LG SimpLink, itd.
    Kolega nie podał producentów telewizorów, także nie można powiedzieć dokładnie na co zwrócić uwagę.
    Ale jeżeli taki system jest włączony w TV, to niech kolega wyłączy i jak również w każdym odbiorniku.

Również dekodery mogą mieć wbudowane funkcje kontrolne HDMI i one (te funkcje) powinny być również wyłączone.
    Te opcje zwykle można znaleźć w menu HDMI lub HDMI Control (CEC)..

Na miejscu kolegi sprawdziłbym wszystkie urządzenia po kolei :))

0
  • #3 16 Lip 2017 22:15
    monter79
    Poziom 17  

U klienta wyłączyłem tak jak pisałeś dodatkowe sterowanie. W tym przypadku to przeszło. Jeżeli jednak klient będzie miał do każdego TV podpięte inne urządzenia np dekoder, AppleTV itp, to straci możliwość sterowania nimi z pilota czy sterowaniem pilotami z urządzeń telewizora.

Klient któremu polecałem ostatnio takie rozwiązanie nie był zadowolony. Teoretycznie mógłbym jeszcze przy TV zrobić przejście sygnału z HDMI na VGA ale nie wiem czy będzie spadek jakości, i to zadziała przy kablu HDMI 20mb.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lip 2017 14:27
    Polon_us
    Poziom 41  

monter79 napisał:
    przy TV zrobić przejście sygnału z HDMI na VGA ale nie wiem czy będzie spadek jakości,

Hmm, już lepiej byłoby robić konwersję na sygnał Component moim zdaniem:

1 - można wtedy ustawić rozdzielczość 1080i, co przy odtwarzaniu kamer powinno być Ok, jeśli mówimy o jakości obrazu

2 - w zasadzie wszystkie TV zapewniają wprowadzenie sygnału Component, czego nie można powiedzieć o VGA

0