Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus C-330 - Scinający wieloklin sprzęgła.

26 Lut 2017 22:34 3021 3
  • Poziom 19  
    Witam Od dłuższego czasu w ciągniku ścina wieloklin w tarczy drugiego stopnia oraz zużywają się wałki drugiego stopnia przeglądając forum jeden z użytkowników twierdził że traktor może mieć wadę fabryczną. Teraz się zastanawiam bo od paru lat żywotność frezów na tarczy i wałków spada ostatnio na nowym komplecie było zrobione 70mtg fakt jest też taki że jakość części jest kiepska. Ciągnik pracuje z przyczepą samozbierającą, ładowaczem.
    Zrobiłem pomiary czujnikiem zegarowym i tak bicie wału 0,15mm czołowe 0.03mm.
    Zastanawiam się czy jest w mojej okolicy mechanik który by sprawdził czy wada istnieje ale taki który ma jakiś sprzęt bo okoliczni nie bardzo się do tego nadają.

Mieszkam małopolska 30km od Krakowa w stronę Bochni.

Resztę pomiarów na zdjęciu. pomiary nie są bardzo dokładne ciężko było mi ustawić czujnik na wale żeby nie było bicia.

Zdjęcie nr 1 czujnik wskazał odchyl 1,5mm

Zdjęcie nr 2 czujnik wskazał odchyl 1,5mm.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Udaj się do warsztatu gdzie mają tokarkę. Tam wycentrujesz wszystko i sprawdzisz w obrocie.
  • Poziom 19  
    Obudowa sprzęgła założona na tokarkę i przetoczona zobaczymy czy będzie poprawa.

• Poziom 12  
    Jak efekty po toczeniu lepiej gorzej?