Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja nie działa po wgraniu map w carminat scenic 2007

ottoadam 26 Feb 2017 23:39 2004 5
 • #1
  ottoadam
  Level 7  
  Witam mam scenica 2007 z carminat w środku i nawigacją, chciałem wgrać mapę ponieważ zakupiłem niedawno radio i zamiast map miałem szare pole i nie wyszło mi chyba bo teraz radio nie chce wypluć płyty a ekran raz gaśnie a raz jest podświetlenie lecz nie jest aktywny wyświetlacz. Mapy ściągnąłem z internetu i pewnie złe. Płytkę wyjąłem z radia ale to nic nie dało ponieważ nowej nie mogę włożyć bo "winda" nie uniosła się. Proszę o pomoc.
 • #3
  ottoadam
  Level 7  
  Jak kupiłem radio to po podłączeniu wszystko było jak należy oprócz mapy. W miejscu gdzie miała się pojawić mapa było szare pole a na około zegar, temperatura, stacje radiowe. Jak włożyłem krążek z mapą to zapytał czy aktualizować nacisnąłem że tak i wtedy monitor zrobił się ciemny lecZ podświetlenie działa to tak jak by był czarny lecz po ramach podświetlany, radio zaczęło wczytywac i po około 30 min się wylaczylo więc je włączyłem ale ono wykonało ta sama czynność co za pierwszym razem i znów zgasło, i tak kolejny raz. Więc odłączyłem radio i manualnie wyjąłem CD i włożyłem z innym softem ale musiałem włożyć to trochę po "innemu" bo winda od CD nie podniosła się. Ale to nic nie dało bo on wczytuję albo co tam innego cały czas. Przyciski nie reagują na nic na radiu ani w czasie ani po odłączeniu. O rany ale zrobiłem kaszane. Pomóżcie Adam.
 • Helpful post
  #4
  djlj24
  Car audio specialist
  Zrobiłeś aktualizację oprogramowania na niewłaściwy soft. Teraz raczej tylko serwis i wgranie oprogramowania bezpośrednio do pamięci flash postawi nawigację. Albo wymiana czytnika na sprawny.
  Niestety wiele aktualizacji oraz map dostępnych w sieci zawiera błędy, które powodują właśnie takie uszkodzenie.
 • #5
  ottoadam
  Level 7  
  Dziękuję za wyjaśnienie i pomoc wczoraj wysłałem radio do serwisu. Pan z który rozmawiałem powiedział dokładnie tak samo, że pamięć jest na nowo do "postawienia", że posiadają "wsady" do tych kości i będzie dobrze na 90%. Ech człowiek głupi jest i tyle pcha łapy jak się nie zna. Do końca tygodnia powinienem mieć radio napiszę czy udało się. Jeszcze raz dziękuję.
  Adam.
 • #6
  ottoadam
  Level 7  
  A więc radio przysłano mi z serwisu pod koniec tego tygodnia dopiero z takich anie innych względów. I wszystko jest ok wgrano mi mapę, polski język również. Czy było to opłacalne.... NIEEEEE!
  Już nigdy nie będę próbował wgrywać sam. Nie wiem jak inni to robią, że im to wychodzi. Tak czy siak już działa. A no i człowiek który to robił powiedział mi przez tel. że może zrobić coś takiego, że zamiast znaczka Renault będzie auto witało mnie po imieniu he he. Ale cóż potrzebuje na to około 2tyg. poczekam i napiszę i fotkę prześlę. Wszystkim którzy mi pomogli DZIĘKI!!!!!