Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann Vitodens 200 - max bieg pompy obiegowej w czasie pracy

rrysio6 27 Lut 2017 07:20 1929 0
    rrysio6
    Poziom 9  
    Piec B2HA Vitotronic 200 regulator pogodowy
    Pierwszy obwód na grzejniki, drugi na podłogówkę z mieszaczem.

Cel jaki chcę osiągnąć: gdy piec jest uruchomiony (tzn. piec grzeje), pompa obiegowa w piecu ma chodzić na maksymalnych obrotach, w przeciwnym wypadku pompa obiegowa ma chodzić na minimalnych obrotach.

Kodowania jakie znalazłem: Kodowanie 2
    Kocioł kod 31: Wymagana prędkość obrotowa wewnętrznej pompy obiegowej przy eksploatacji jako pompy obiegu kotła w %, ustalana przez wtyk kodujący kotła.

Obieg grzewczy kod E6: Tylko do instalacji grzewczych bez obiegu grzewczego z mieszaczem: Maksymalna prędkość
    obrotowa wewnętrznej pompy obiegu grzewczego z regulacją obrotów w % maksymalnej prędkości obrotowej przy pracy normalnej. Wartość jest definiowana przez parametry charakterystyczne dla danego kotła (tylko w przypadku regulatorów pogodowych).

Obieg grzewczy kod E7: Tylko do instalacji grzewczych bez obiegu grzewczego z mieszaczem: Minimalna prędkość obrotowa wewnętrznej pompy obiegu grzewczego z regulacją obrotów: 30% maksymalnej prędkości obrotowej (tylko w przypadku regulatorów pogodowych)

Nie mogę jednak pojąć działania algorytmu dla tych kodów. Z tego co zaobserwowałem to pompa obiegowa dla kodu 31 odpowiada gdy obieg 1 i obieg 2 jest w stanie pracy (tzn. zapotrzebowanie na ogrzewanie). Co do kodów E6 i E7 działa różnie i tylko wtedy, gdy obieg 2 jest wyłączony (tzn. brak zapotrzebowania na ogrzewanie).

Potrzebuje: osiągnąć wyżej wymieniony cel oraz wytłumaczenia jak działa algorytm dla podanych kodów. Może jest potrzebna jeszcze manipulacja jakiegoś kodu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.