Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ideapad 100 15IBD i3, Intel HD +Nvidia - Brak reakcji na HDMI

27 Lut 2017 09:12 1194 9
  • Poziom 3  
    Witajcie. Wczoraj kupiłem kabel HDMI, aby podłączyć mojego ideapad 100 do TV od SONY - niestety na nic nie reaguje. Aktualizowałem sterowniki do karty zintegrowanej graficznej i Nvidii i naprawdę na nic nie reaguje. Po podłączeniu do TV i zrestartowaniu komputera podczas uruchamiania BIOS ekran powinien się pokazać na TV - niestety nic nie działa. O dziwo podłączyłem tym samym kablem laptopa Lenovo mojej dziewczyny (jakaś starsza wersja) i bez mrugnięcia obraz i dźwięk się pojawił na TV. Co mi radzicie? Nie chciałbym bawić się w serwisy... W urządzeniach mam 2 karty graficzne, zaś w urządzeniach AUDIO tylko jedną kartę dźwiękową (coś na "C") - aktualnie nie mogę sprawdzić. Proszę o pomoc.

Dodam, że laptopa mam od października - kupiony w Media Markcie. Na licznych filmikach na YT pokazują, że HDMI powinien się pojawić w wyłączonych urządzeniach wyjścia (Playback audio) ale niestety tego nie widać (może dlatego, że karta dźwiekowa też jest zintegrowana). U mojej dziewczyny na laptopie też tego nie widać, jednak u niej po podłączeniu HDMI od razu łapie obraz i dźwięk - o co biega???
  • Poziom 43  
    Jakiś skrót klawiaturowy na laptopie aby przełączyć ekrany istnieje?
  • Poziom 3  
    Tak, to jest Win 10 więc naciskam WINDOWS+P. Mam opcje do wyboru ale niestety na TV pokazuje, że brak sygnału. Bardzo dziwna sprawa, bo nigdy czegoś takiego nie miałem. W panelu sterowania Nvidia przełączałem karty graficzne (raz zintegrowana, raz Nvidii) i też brak reakcji. W BIOSie nie ma nawet wzmianki o HDMI.
  • Poziom 43  
    Sprawdź Fn + F5 lub F9/F10.
  • Poziom 3  
    Sprawdzę jak będę w domu, ale wczoraj naciskałem wszystkie możliwe kombinacje z klawiszem funkcyjnym i nic... Czytałem na angielskich forach, że ogólnie jest problem z tym HDMI w Lenovo. Nie wiem, może to jest jakaś atrapa ale nieźle się wkurzyłem. Gdyby to był Realtek to może by zadziałało, kurde nie wiem :D Ale tak nie może być, żeby HDMI nie trybiło.
  • Poziom 43  
    Może być także problem kabla - nie wszystkie kable działają z każdym sprzętem.

Co to dokładnie za kabel? Coś za 2zł czy coś droższego? Jaka specyfikacja kabla?
  • Poziom 43  
    Kable HDMI jak i złącza maja różne specyfikacje - może Twój laptop wymaga innego.
    Niby kompatybilne wstecz ale do "przodu" już nie.

W ustawieniu sterownika wideo nie ma opcji przełączania na inny ekran?
  • Poziom 3  
    Nie ma czegoś takiego. W panelu opcji grafiki Intel HD wykrywa tylko mój laptop, nie wykrywa drugiego urządzenia (czyli TV). Może odinstalować zintegrowaną kartę graficzną? Może coś jest ze sterownikami, kurczę nie wiem :(

EDIT: Zamieszczam zdjęcie panelu Intel HD. Lenovo ideapad 100 15IBD i3, Intel HD +Nvidia - Brak reakcji na HDMI
    Tak jak na screenie z rozwijanej listy powinienem wybrać TV, lecz niestety nie ma takiej opcji.
  • Poziom 3  
    Problem był prostszy do rozwiązania niż myślałem. technik z Lenovo kazał mi go oddać do serwisu, ale zmobilizowałem się i ponownie zaktualizowałem sterowniki przez Intel Driver Utility i włączyłem/włączyłem kartę graficzną kilka razy - POMOGŁO! HDMI działa. Temat do zamknięcia.