Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Paugeot 206 1.1 - Peugeot 206 1.1 nie odpala, brak pompy paliwa, brak iskry

osliczka 27 Feb 2017 11:58 7290 20
    osliczka
    Level 14  
    Witam, mam pacjenta w postaci Peugeota 206 z silnikiem 1.1 2003r.
    Sterownik Magneti Marelli IAW 48P2.76.
    Komunikacja z BSI jest prawidłowa i da się wysterować z komputera podzespoły elektryczne typu wycieraczki, światła. Brak komunikacji ze sterownikiem silnika.
    Objaw jest taki, że po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon,
    na desce rozdzielczej brak jest ikony "Check Engine", brak pracy pompy paliwa, brak iskry. Wyświetlacz centralny odrazu pokazuje tryb ECO-MODE mimo, że akumulator podłączony jest do prostownika i napięcie na zaciskach akumulatora wynosi 14V.
    Do tej pory przepatrzyłem wszystkie bezpieczniki pod maską i w kabinie.
    Uprzedzając pytanie, pod sterownikiem nie mam żadnego przekaźnika. Jedyny przekaźnik jest pod bezpiecznikami przy prawym kielichu i z tego co się zorientowałem obsługuje wentylator dmuchawy. Pytanie co dalej sprawdzać, jakieś charakterystyczne punkty dla tego modelu z tym silnikiem? W tym modelu nie zauważyłem wyłącznika "wstrząsowego", przynajmniej nie ma go w typowych miejcsach tzn. przy kielichach/pod fotelami itd.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Sprawdź przewody we wiązce dochodzącej "do skrzynki" na lewym nadkolu .
    Jak będziesz pojedynczo "pociągał" za kabelki, to w końcu któregoś "ugnitego wyciągniesz".
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przecież tam jest przekaźnik podwójny. Brak zasilania na sterowniku. Po zapłonie ZA4, i stałe, YB4!
    osliczka
    Level 14  
    Gdzie ten ptzekaznik pod bezpiecznikami w komorze silnika jest zwykly z obsadzonymi 4 nozkami, zwierajac 30 i 87 urichamia sie wentylator chlodnicy
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W komorze silnika, może na podłużnicy... Tak trudno popatrzeć jak idą wiązki?
    osliczka
    Level 14  
    Wiązka wchodzi bezpośrednio w sterownik na 3 złącza i dalej idzie po grodzi, żadnego ptzekaźnika nie widać, poważnie!
    User removed account
    User removed account  
    lugi666
    Level 17  
    Jeśli auto jest z 2003r to sterownik na trzy wtyczki.
    Przekaźnik jest podwójny, brązowy, umiejscowiony pod sterownikiem silnika.
    Przerabiałem już kilka i w każdym przypadku było tak samo.
    osliczka
    Level 14  
    Niestety jest tak jak opisuje, sterownik mam wyjęty, pod nim ani w najbliższej okolicy nie ma żadnego przekaźnika. ma 3 wtyczki i zbiegają się do wspólnego peszla który idzie na grodź.
    User removed account
    User removed account  
    osliczka
    Level 14  
    ok ale co to praktycznie oznacza...?
    Co mam sprawdzać, żeby znaleźć rozwiązanie?
    User removed account
    User removed account  
    osliczka
    Level 14  
    Odpialem Bsi plyta optycznie wyglada ok, ktore zlacza i piny odpowiadaja za zasulanie ecu i pompy?
    frankrom
    Level 18  
    W BSI nie ma zasilania pompy paliwa tylko w podwójnym przekaźniku lub w BSM w komorze silnika.
    User removed account
    User removed account  
    osliczka
    Level 14  
    Uporządkujmy wiedzę, żeby nie pisać bez sensu.
    Dzisiaj dopiero miałem w ręku dowód i okazuje się, że auto jest z 2004r..
    Objawy dalej te same:
    -po zapłonie brak Check Engine na desce rozdzielczej
    -brak pracy pompy paliwa
    -brak iskry
    -natychmiastowa informacja na wyświetlaczu centralnym "ECO-MODE" mimo, że samochód jest podłączony do prostownika
    -wszystkie bezpieczniki sprawne

Przepatrzyłem wiązki na ile mogłem. Wg tego co napisaliście, sterownik i pompa dostaje zasilanie z BSU na lewym kielichu. Można prosić o informację z którego złącza i który nr pinów/kolory przewodów?
    Czy w BSU wewnątrz obudowy jest umieszczony przekaźnik, którym steruje pracą pompy i sterownika?
    User removed account
    User removed account  
    ociz
    Moderator of Cars
    osliczka wrote:
    Czy w BSU wewnątrz obudowy jest umieszczony przekaźnik, którym steruje pracą pompy i sterownika?

Tak. Dwa osobne przekaźniki.
    osliczka
    Level 14  
    Dlatego pytam o rzecz moim zdaniem podstawową, ktorą mogę sptawdzić czyli czy z BSM wychodzi w ogóle zasilanie do ECU. Stąd moja prośba o informacje ktore złącze i które piny z BSM zasilają pompę paliwa i ECU. Jeśli zasilanie wychodzi z BSM to zostaje mi sprawdzenir całej wiązki do ECU
    pazdzioch60
    Level 1  
    Witam czy można i czy opłaca się wymienić cały komputer do peugeot 206 1,1 98rok bo zrobiłem zwarcie i go spalilem. Czy kupić używany bardzo prosze o rade.
    osliczka
    Level 14  
    Problemem okazały się same wtyczki przy gniazdach sterownika.