Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie audio wybrać: LD Systems DAVE 15 G3, DAVE 10, CPX-1510 czy LDM SAS 15?

darek221 27 Feb 2017 19:19 594 11
    darek221
    Level 5  
    Witam. Szukam sprzętu estradowego do pokoju, pokój ma 22 m2, najlepiej gdyby to był zestaw aktywny, cena jaką mogę przeznaczyć 3,500 tys zł. Znalazłem parę zestawów. Może to być sprzęt używany.

JB Systems CPX-1510

LD Systems DAVE 15 G3

LD SYSTEMS DAVE 10

LDM SAS-15 SAS 15
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Pablo1964
    Moderator
    A dlaczego sprzęt estradowy do małego pokoju?
    darek221
    Level 5  
    Lubie mocne brzmienie
    grzegorz041
    Level 13  
    Jeśli masz na ścianach płyty gipsowe, zainwestuj w dobrą szpachlę- wszystko popęka.....To tak żartobliwie... Tak serio- wpisz sobie w google; moje pierwsze stereo. Pojawią ci się różne fora, między innymi; audio-forum, audio-stereo itp. Tam są naprawdę spryciarze, którzy nieźle się znają. Sam się wzorowałem i poskładałem całkiem niezły zestaw. Duże kolumny w takim pomieszczeniu to tylko dudniący bas i syczący sopran. Po kilku minutach, drażni, boli głowa i...szybko ściszasz , a jak ściszysz to nic nie słychać...Przerabiałem altusy 150 i STX F-360n . Ładne, duże, i tyle poza tym...
    andrew54
    Level 27  
    Sprzęt estradowy charakteryzuje się wysoka efektywnością tzn przy niedużych mocach uzyskasz głośny dźwięk, ale ten dźwięk będzie kiepskiej jakości, jeśli lubisz "łupanie" proszę bardzo ale w domowych warunkach tymbardziej w pokoju 20m to niema sensu, chyba że odpowiadają Ci festynowe klimaty w pokoju to ok :)
    darek221
    Level 5  
    Głośniki domowe nie będą miały tak mocnego brzmienia jak dobry sub estradowy + nadstawki.
    Pablo1964
    Moderator
    Skoro wiesz najlepiej, po co pytasz? Na forum technicznym nikt nie doradzi takiej konfiguracji. Prędzej na forum dziecięcym lub młodzieżowym.
    darek221
    Level 5  
    Poblo1964 a czemu nie można zastosować w domowych warunkach. Przecież głośność sobie regulujesz jaka Ci odpowiada.
    technikabasenowa
    Level 33  
    darek221 wrote:
    Poblo1964 a czemu nie można zastosować w domowych warunkach. Przecież głośność sobie regulujesz jaka Ci odpowiada.

Oprócz decybeli jest jeszcze jakość dzwięku :cry:
    darek221
    Level 5  
    Raczej za 3500 tyś, nie kupię dobrego sprzętu domowego, a odnoście ciśnienia to który będzie miał więcej spl domowy vs estrada
    darek221
    Level 5  
    To w takim razie jaki sub byś polecił domowy ?

Dodano po 19 [minuty]:

Może ten KLIPSCH REFERENCE R-12SW ale wątpię by był tak efektywny jak estradowy. Co myślisz ?

Dodano po 14 [minuty]:

Dobra jednak biorę te zestawy estradowe podane wyżej. tylko który z wymienionych będzie najlepszy ?