Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2005r - Nie chce odpalić - immobiliser ?

27 Lut 2017 21:57 1665 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2005r.
    Od pewnego czasu (około 3 miesięcy) przed prawie każdym odpaleniem wyświetlał się błąd (przekreślony kluczyk- błąd immobiliser),
    ale autko odpalało bez problemu do dnia dzisiejszego.
    Pilot zamki samochodu otwiera i zamyka bez problemu, po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu wszystkie kontrolki zapalają się normalnie i oczywiście znowu ten sam błąd (immobiliser)! Niestety w momencie przekręcenia kluczyka w tryb rozruchu (silnik-rozrusznik) nie reagują. Kontrolki świecą się normalnie (nie przygasają), słychać tylko ciche (klik) gdzieś pod kierownicą.
    Proszę o informację czy przy Waszej pomocy sam poradzę sobie z tym problemem?
    Czy od razu wzywać lawetę i do fachowca?
    Z góry bardzo dziękuję za porady.
  • Poziom 32  
    Ile masz kluczyków? Przypuszczam że 1 i to w nim problem, chyba będzie lepiej jeśli oddasz komuś co to ogarnia. Ewentualnie spróbuj przelutować cewkę w kluczyku
  • Poziom 9  
    Mam drugi kluczyk ale jak kupiłem auto to był już w rozsypce i nie działał. Dzisiaj zawiozłem do fachowca i jutro odbiorę. Dam znaka sygnała czy to rozwiązało mój problem.
  • Poziom 9  
    Drugi kluczyk nie zadziałał, samochód odstawiony do specjalisty :(
  • Poziom 11  
    Witam, jak zakończył się problem z kluczem ?
  • Poziom 9  
    Okazało się że w moim przypadku to nie kluczyki, rozrusznik robił zwarcie i wywalał bezpiecznik.