Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niewłaściwe częstotliwości transponderów

arcmm 22 Lip 2005 11:00 2778 5
  • #1 22 Lip 2005 11:00
    arcmm
    Poziom 10  

Wcześniej uzywalem zestawu analogowego i wszystko bylo ok.
    Kupilem do komputera karte tunera sat cyfrowa i po podlaczeniu dziala ale czestotliwosći transponderów sa inne. Roznica dla polsatu jest okolo 200MHz. I w dlatego nie moge znaleźć wszystkich programów Czyzby tuner byl uszkodzony? Czy moze cos nie tak z konwerterem albo ustawieniami? Nie mam pojęcia jaki to konwerter gdyz nie ma na nim nic napisane, przwdopodobnie naklejki zostaly usuniete, ale ma przynajmniej kilka lat.

0 5
  • #2 22 Lip 2005 11:36
    Kristek
    Poziom 16  

Możesz mieć stary jednozakresowy konwerter z LOF=10GHz, a tuner w kompie może mieć ustawionego fullbanda z 9,75 i 10,6GHz. Różnica w LOF dla dolnego pasma to 250MHz. (zakładając że masz jednozakresowy konwerter - w górne pasmo się nie przełączy bo i jak??. To też tłumaczyłoby fakt, że nie możesz złapać wszystkich programów)Polsat nadaje w dwóch miejscach : 11.158V i 12.322H (kodowany). Jaką częstotliwość pokazuje ci tuner w kompie? Napisz czy masz jeszcze DZIAŁAJĄCEGO Amstrada i jaki to model.

0
  • #3 22 Lip 2005 12:53
    arcmm
    Poziom 10  

Prawdopodobnie masz racje. Czestotliwosc podaje 10911 V co daje roznice 247MHz. Konwerter jest ustawiony jako uniwersalny. Moze powinienem zmienic na normal i ustawic czest LOF=10GHz?
    Co do tego jeszcze dzialajacego tunera to nie bardzo wiem co to ale chyba jakis arcon.

0
  • #4 22 Lip 2005 13:12
    Kristek
    Poziom 16  

Hm lepszym wyjściem z sytuacji byłaby wymiana konwertera na fullbanda - jak ustawisz LOF w tunerze na 10G to wprawdzie będzie ci pokazywał poprawne częstotliwości, ale i tak nie odbierzesz kanałów nadających w "górnym" pasmie. Fullband pracuje przy dolnym padmie od 10,7 do ok 11,9 G w górnym od ok 11,6 do 12,75, pokrywa więc częstotliwości od 10,7 do 12,75G. Jednopasmowy konwerter ma pokrycie w najlepszym przypadku do 11,95 max 12,1G. Poza tym nowy konwerter na pewno będzie miał niższy poziom szumów - wydatek nie jest aż tak duży (max 60 zł). No, chyba że nie podejdzie Ci uchwyt ze starego konwertera (średnica mocowania) lub też rozkruszy ci się on podczas odkręcania - dojdzie parę złotych za uchwyt.
    A jeżeli chodzi o "Amstrada" to nie wiem skąd mi się ubzdurało że masz właśnie Amstrada ...

0
  • #5 22 Lip 2005 17:06
    brzuch0
    Poziom 17  

Albo jeśli konwerter jest fulbandem to błędy biorą się ze źle skręconego konwertera w obudowie (jego kącie) . Miałem tak przy analogu i częstotliwości były inne niż powinny być a przy tunerze cyfrowym nawet nie pokazywało mi satelity -a to z tego powodu że miernik sygnału w tunerze odwoływał się do częstotliwości transpondera z konkretnego satelity a żle skręcony konwerter podawał częstotliwości inne o kilkaset mhz a tuner takich rzeczy nie korygował.

0
  • #6 25 Lip 2005 08:51
    arcmm
    Poziom 10  

Najgorsze jest to ze nie mam mozliwosci sprwadzenia czy jest to fullband.
    Jest to sharp bsch86k70, jakby ktos cos wiedzial to prosze o info.

0