Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP2501 - Skanowanie po SMB na Windows 7.

28 Lut 2017 14:05 1437 12
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie!
    Pacjent to Ricoh MP2501. Za żadne skarby nie potrafię sobie poradzić tam ze skanowaniem po SMB. Klient ma na komputerze Windowsa 7 z Esetem 9(może to jest problem?). W sieci są jeszcze 2 komputery z Windowsem 10, gdzie skanowanie hula aż miło (Eset również zainstalowany). Wszystko spięte z domeną. W ustawieniach udostępniania nie ma nawet opcji wyłączenia udostępniania chronionego hasłem. Ksero nawet nie daje komunikatu, że ma jakiś błąd. Po prostu wisi jej ten skan w pamięci na 99% i tak może być cały czas :D. Tak jakby ten komputer nie jest widoczny dla reszty komputerów, aczkolwiek odnajdywanie sieci jest włączone i ma zmapowane dyski sieciowe. Prosiłbym o jakieś konkretne porady na co jeszcze mogę zerknąć bo walcze z tym od 2 dni i jestem w punkcie wyjścia. Z góry dzięki. Pozdrawiam :)
  • Poziom 8  
    Przede wszystkim na dzień dobry - wyłącz Esset'a do ponownego uruchomienia. Jego firewall blokuje dosyć skutecznie większość portów - nawet tych których nie powinien. Jeżeli zaś chodzi o sam skan to przede wszystkim pytanie, czy maszyna posiada wgrany najnowszy firmware? Jeżeli nie, to zacząłbym od tego. Jeżeli jest najnowsze to pytanie jak ustawiasz ścieżkę do skanowania, ręcznie w maszynie czy poprzez internet? Dodatkowo, w zaawansowanych ustawieniach udostępniania sieci sprawdź czy masz włączone szyfrowanie 40 lub 56 bitowe.
  • Poziom 6  
    Esseta wylaczalem, aczkolwiek samo wylaczenie ochrony wydaje mi sie, ze nie wylaczy firewalla. Firmware najnowszy bo na win10 hula az milo.
    Sciezke probowalem tak i tak.. A jezeli chodzi o udostepnianie to ile bitow ustawic?
  • Poziom 21  
    Czy jest widoczny folder z pozycji panela sterowania kopiarki ?
    Tak chyba najłatwiej to ustawić. No i hasło w kompie musi być.
  • Poziom 6  
    Z tego co sie orientuje, to mp2501 nie ma czegos takiego na tym panelku jak 'Przegladaj siec'. W wiekszosci starych ricohow to widzialem, tutaj nie. Jest tylko opcja testowania polaczenia. Ale dostaje tam komunikat 'Nie udana proba polaczenia z PC. Sprawdz ustawienia'. Ale nie podaje czy to autoryzacja czy co..
  • Poziom 29  
    Witam

Wejdz przez ip na urzadzenie i zaloguj sie jako admin w konfiguracji masz logi systemowe - podaj co w nich masz. Wczesniej zrob z niej skan zeby miala cos w logach.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Witam

Ale tu jest maszyna z duzym panelem a w 2501 masz maly nie wiem czy wszystkie ustawienia tam masz. Na pewno z 2501 mozesz przegladac siec w zakladce skaner robisz reczny wpis lokalizacji.
    No i ergonomia - wpisuj np 20 lokalizacji z palca :)

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Sciezke ustawiałes po nazwie komputera i ip? Eset nie powinien blokowac nic, aczkolwiek jezeli tak to szukaj w wyjatkach lokalne porty tcp i udp
  • Poziom 6  
    Ustawialem sciezke i tak i tak. Jak juz pisalem na dwoch komputerach w sieci wszystko dziala, ten jeden sie buntuje
  • Poziom 17  
    Czy z innych komputerow masz dostep do jakis udostepnionych plikow na tym feralnym ? Jak wisi na 99% i jest napisane w statusie oczekiwanie to albo maszyna nie widzi kompa, a co prawdopodobniej cos blokuje dostep, posprawdzaj czy sa otwarte porty tcp, udp, mozesz jeszcze sprobowac dodac wyjątek w firewallu z tymi portami o wartosciami 3670
  • Poziom 6  
    Z tego konkretnego kompa mam dostep do wszystkich, z innych komputerow z felernym dostep jest zablokowany
  • Poziom 17  
    To najpierw zacznij od tego by dostac sie przynajmniej z komputerow na ten docelowy bo pewnie w tym jest problem