Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 7510 - Długo skanuje, długo drukuje przez WIFI

djtami 28 Lut 2017 16:13 855 0
    djtami
    Poziom 10  
    Witam, mam problem ze skanowanie i drukowaniem. Ewidentnie jest to problem z siecią. Stwierdzam to dlatego że:
    - po pierwsze skanowanie. Wkładam kilka kartek do automatycznego podajnika. Drukarka chwyta pierwszą kartkę, przeciąga całą stronę przez skaner w 2 sekundy i się zatrzymuję zanim chwyci następną kartkę. Na ekranie laptopa widzę jak ładuję się zielony pasek z danymi ze skanu. Ładuję się powoli, ale regularnie. Dane z jednej strony pobiera około 5 min. Jak pobierze to drukarka chwyta następną stronę i skanuje ją znowu w 2 sekundy i znowu 5 minut wysyła. Jak zwiększę jakość skanu i gdy skanuję w kolorze, to czas automatycznie się wydłuża nawet do nawet 20 min.
    To samo działa w drugą stronę, jak zmniejszę jakość na najgorszą, to czas wysyłania danych zmniejsza się.
    Same pliki w jakości 200 dpi w kolorze mają około 0.5 - 1 mb więc tu jest wszystko ok.

- po drugie drukowanie. Jeśli wysyłam do druku plik *.doc, który ma 10 kb, to wszytko idzie szybko - kilkanaście kartek na minutę. Problem zaczyna się jak chcę wydrukować skany i większe pliki. Nie ma znaczenie czy to bmp czy pdf czy inny. Dane przesyłane są do drukarki, ale karetka przejeżdża po kartce raz na 1,5 - 2 min. W efekcie kartkę drukuję 5 - 15 min. Znalazłem gdzieś na forum że to może być wina zbyt małej ilości RAM w drukarce. Odrzucam taką możliwość ponieważ dzwoniłem do sprzedawcy, mówi że on nie ma problemów z tymi drukarkami u siebie. Poza tym ta drukarka ma funkcję drukowania w jakości fotograficznej, więc producent pomyślał raczej o odpowiedniej ilości RAM.

Zdarza się też, że na ekranie komputera pokazuję się komunikat "utracono połączenie z drukarką" (i podczas czuwania, i podczas drukowania). Jeśli zdarzy się to podczas drukowania, to drukarka cały czas "myśli" i może tak myśleć, aż jej nie wyłączę twardo, a kartkę muszę wyjąć ręcznie.

Zdarza się również że, drukarka w ogóle nie chce zacząć drukować, a na komputerze pokazuje się informacja, że nie ma połączenia z drukarką. Oczywiście drukarka ma cały czas połączenie z siecią i lampeczka od WIFI na drukarce świeci się cały czas. Trzeba wtedy zrestartować drukarkę i komputer. Czasami to pomoże, czasami nie.

Ewidentnie jest to wina sieci, ale już nie wiem co mam poustawiać.
    Sterowniki mam ze strony HP, przeinstalowywane wiele razy.
    Router CISCO EPC3928, korzysta wiele urządzeń (około 12) ale z żadnym nie ma problemów, gier online nie rozłącza, ściąga z normalnymi prędkościami - kilka mb/s.

Edit: Windows 7 x64