Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bester SPE400 brak prądu spawania.

28 Lut 2017 16:39 1344 10
  • Poziom 38  
    Objaw przy próbie spawania lekkie iskrzenie przy dotknięciu elektrodą do metalu. Napięcie jest prądu brak. Oględziny wstępne i co się okazuje:
    -płytka sterownika STB-6 rozerwany jeden z tranzystorów BD137
    -płytka zasilacza tu uszkodzenia są większe dioda DZ3 zwarta, kondensator C3 odparował tranzystory T1-T4 przerwa.

No i właśnie posiada ktoś schemat z wartościami elementów ponieważ po napisach nie ma śladów. Na tę chwilę potrzebuję wartości:
    DZ1-DZ4 i T1-T4.

Patrząc na T1-T4 to pewnie będzie BC107 i BC177? Co jeszcze zobaczymy po wymianie.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    A nie ma tam przypadkiem listy elementów?
    Drzewiej tak właśnie robiono.
    Schematy płytek mają naniesione wartości elementów.
  • Poziom 38  
    Niestety nie ma. Jest spis tylko "grubszych" elementów tj. diody mocy, tyrystory, transformatory itd

T3 to jest BC107 :)
    T2 to jest BC177
    DZ3 C6V8
    DZ1 4V7
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Z opisów przy płytkach wynika, ze w konstrukcji zastosowano popularne wówczas tranzystory BC107 (547) oraz BC177 (557)
    DZ3 może być 6V8. (odniesienie wzm. błędu)
    DZ1 - 4V7? nie jestem pewien wartości.
  • Poziom 38  
    Nie wiem jak się to wszystko zakończy na płytce sterownika rozerwany jeden z trzech BD137, na płytce RT25 uszkodzona dioda zenera C12 przy T1. Jutro jadę po zapasy BC107 i BC177 i będę to próbował uruchomić.
  • Poziom 11  
    Diody mają następujące wartości.DZ4 BZP611c6v2, DZ3 BZP630c8v2,DZ2iDZ1BZP611c4v7. Kondensatory C3 i C4 100/25v są to wartości z
    dokumentacji.
  • Poziom 38  
    Skąd ta różnica pomiędzy DZ3 a DZ4? Czy możesz zamieścić kawałek tej dokumentacji lub całą?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Nie mam możliwości tego rysunku zeskanować ale sprawdziłem wartości są takie jak wcześniej napisałem rysunek wcześniej pokazany dotyczy prostownika US-15
    do ładowania akumulatorów przy wózkach platformowych.
  • Poziom 38  
    No tak a znajduje się w dokumentacji spe-400 w obydwu pokazanych linkach wyżej.

Edit.
    po wymianie 5 tranzystorow BC1XX dwóch diod zenera dwóch kondensatorów i tranzystora BD137 sprzęt działa aż miło.