Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO WML15106P - Brak reakcji pralki na przyciski

paawian 28 Lut 2017 18:49 1965 11
  • #1 28 Lut 2017 18:49
    paawian
    Poziom 2  

Witam,

pralka BEKO WML15106P nie reaguje na przyciski.

Drzwi pralki (jeżeli jest włączona) są zablokowane. Po wyłączeniu drzwi odblokowują się po około minucie i można je normalnie otwierać. Po włączeniu pralki słychać załączającą się blokadę drzwi.

Czego próbowałem (kilkukrotnie):
    włączenie/wyłączenie blokady dziecięcej,
    restart (przytrzymanie przycisku "start/pauza/restart"
    oczyszczenie filtra pompy - przy wyłączonej pralce wykręciłem filtr, wyciekła niewielka ilość wody, usunąłem kawałek metki z ubrania (nie powinien być przyczyną żadnej blokady), więcej obcych elementów tam nie było, wyczyściłem filtr i zamontowałem spowrotem. Sprawdziłem, że wirnik pompy porusza się swobodnie - nic go nie blokuje.

Diody na pralce święcą się o tak:
    BEKO WML15106P - Brak reakcji pralki na przyciski

Próby zmuszenia pralki do jakiegokolwiek działania opisanego w instrukcji nie skutkują. Jedyne, na co pralka reaguje to "child lock", po przytrzymaniu dwóch właściwych przycisków zaczyna (lub przestaje) mrugać pierwsza dioda na prawo od "start/pauza"

Dajcie znać czy mam już ją wyrzucić :)

Z góry serdecznie dziękuję za każdą próbę pomocy!

0 11
  • #2 28 Lut 2017 19:17
    Bridgestone
    Poziom 17  

Woda wpływa do pralki po ustawieniu programu prania?
    Na programie wirowanie pralka działa czy nie?
    Gdyby pralka nie ruszała nawet na wirowaniu to szczotki silnika warto sprawdzić.

0
  • #3 28 Lut 2017 19:43
    paawian
    Poziom 2  

Pralka w ogóle nie reaguje. Nie załącza się pompa, generalnie nic się nie dzieje. Woda do pralki uważam, że dopływa, bo jest podłączona do tego samego złącza, co kran w kuchni (a ten funkcjonuje prawidłowo). Sprawdzę jeszcze, czy na pewno nie ma z tym problemu, ale nie liczył bym na to. Poza tym pralka nie reaguje na reset programu wykonany według instrukcji. Dioda start/pauza/reset świeci ciągłym światłem niezależnie od prób komunikacji z interfejsem pralki ;), poza przełączeniem wł\wył.

Teraz tak myślę, że może po prostu zepsuł się przycisk start, ale pralka z tego co wiem jest w miarę nowa.

0
  • #4 28 Lut 2017 19:51
    Bridgestone
    Poziom 17  

Kolega pisał, że blokada drzwi blokuje, ale to jednak w niej może tkwić problem.
    Niech kolega sprawdzi czy kostka przyłączeniowa od blokady ma dobry kontakt z pinami blokady.

0
  • #5 28 Lut 2017 22:57
    zhudomel
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia szczotki w silniku.

0
  • #6 01 Mar 2017 00:19
    paawian
    Poziom 2  

W silniku bębna, czy pompy wody?

Jest w ogóle szansa, że szczotki silnika w prawie nowej pralce są w kiepskim stanie? I czy to powodowało by takie zachowanie pralki?

0
  • #7 01 Mar 2017 05:27
    Bridgestone
    Poziom 17  

Szczotki są tylko w silniku napędowym pralki, silnik pompy wody to silnik magnetyczny. Dopóki kolega nie sprawdzi to się nie przekona w jakim stanie są szczotki.

0
  • #8 01 Mar 2017 10:27
    paawian
    Poziom 2  

Nie znam się na pralkach, ale nie widzę powodu do sprawdzania szczotek w silniku bębna, skoro pralka nawet nie nabiera wody. Jakiś argument może "kolega" ma? Jestem wdzięczny za pomoc ale jak mam sprawdzać po kolei wszystkie elementy pralki bez jakiegoś logicznego toku myślenia, to mogę to zrobić bez podpowiedzi.. niestety nie siedzę w domu cały dzień przy tej pralce :( chce rozwiązać problem, a nie zrobić pralce przegląd

0
  • #9 01 Mar 2017 10:44
    Bridgestone
    Poziom 17  

Proponuję zacząć od blokady drzwi, a najlepiej jej podmiany, a jeśli nie pomoże to i tak przegląd pozdzespołów pralki kolegi nie minie łącznie ze sprawdzeniem modułu elektronicznego. Jeżeli kolegę ogranicza czas to może lepiej od razu wezwać fachowca od AGD.

0
  • #11 02 Mar 2017 23:39
    Lodxx
    Specjalista AGD

Przecież ta pralka może mieć nawet 10 lat jak nie lepiej także wcale taka nowa nie jest a szczotki to dość częsta usterka w silnikach arcelika.

0
  • #12 27 Lip 2017 12:17
    flisak1
    Poziom 9  

Mam podobne objawy. Po wejściu w menu serwisowe pokazuje błąd E05 a potem zapalają się wszystkie symbole na wyświetlaczu. E05 to podobno błąd od pompy. Macie może jakieś sugestie co do dalszej diagnozy.

Edyta. Więc u mnie pompa na krótko działa, a żarówka w miejscu pompy nie koniecznie. Także obstawiam elektronikę. Teraz trzeba by było zlokalizować triaka od pompy.

0
  Szukaj w 5mln produktów