Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota/Yaris - Wytarty kluczyk czy stacyjka do wymiany?

28 Lut 2017 19:33 2997 3
  • Poziom 4  
    Witam

Od wczoraj mam problem z uruchomieniem samochodu Toyota Yaris I.

Problem polega na tym, że jak włożę kluczyk to nie mogę go przekręcić. Muszę strasznie się nagimnastykować, robić okrężne ruchy całym nadgarstkiem by wreszcie "wskoczył" i by móc go odpalić.

Został użyty specjalny środek do nasmarowania stacyjki jednak to nie pomogło.

Zadzwoniłem do kilku miejsc i wymiana stacyjki wychodzi drogo, taniej dorobić sam kluczyk (nie mam zapasowego ten którym otwieram jest jedyny) jednak wtedy istnieje możliwość, że to nie jego wina i będę płacił i za dorobienie nowego klucza i za "nową" stacyjkę.

Poniżej dołączam zdjęcia kluczyka, może jakiś fachowiec jest wstanie stwierdzić czy kluczyk jest bardzo wytarty i może faktycznie powodować niemożliwość przekręcenia go w stacyjce.
  • Poziom 15  
    Próbowałeś dobrze ruszać jednocześnie kierownicą bo może to blokada kierownicy nie pozwala Ci przekręcić.
    Czasem też tak mam, ale nie w Yarisie.

Może być też kluczyk lub zapadki przytarte w stacyjce i na oko możesz tego nie stwierdzić.
  • Poziom 43  
    Każdy dobry zakład naprawiający zamki wyjmie wkładke i dopasuje ten klucz kwestia umiejętnosci
  • Poziom 4  
    Auto naprawione, winny był kluczyk. Koszt naprawy 100zł chociaż dosyć ciężko otwierają się teraz drzwi ale ma się wyrobić.