Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymina licznika bmw

22 Lip 2005 11:47 1556 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam pytanko odnośnie wymiany licznika w bmw, dokładnie w e34 2,4td a mianowicie z licznika ze zwykłymi cyferkami z przebiegiem km na taki z elektronicznym wyświetlaczem (bez check control), tylko dwie wtyczki z tyłu, licznik ten jest od takiego samego modelu tylko rok młodszego. Wszystko pasuje, ale jest mały kłopot tzn. po pierwsze kontrolki licznika zapalają się już po włożeniu wtyczki, bez przekrecania kluczyka. Nie można zgasić samochodu z kluczyka (silnik dalej chodzi a zapalają się kontrolki od ładowania). Być może jakieś piny trzeba by było zmienić we wtyczkach. A po drugie wyświetla pppppp w miejscu przebiegu. Z tego co czytałem trzeba by było go zaprogramować, a może przełożenie kości pamięci ze starego licznika tego ze zwykłymi wskazaniami przebiegu by coś dało. Prosze o poradę. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, ponownie :cry:
    Czyżby naprawdę nikt nie wiedział jak to zrobić, czy tylko poprostu nikomu się nie chce udzielić porady. Bardzo przepraszam, nie jestem elektronikiem ani nigdy nie bawiłem się zegarami, dlatego zwracam się z prośbą do fachowców. Na forum bmw także nikt nie potrafił udzielić mi odpowiedzi :cry: Trudno :!: pzdr
  • Poziom 11  
    moze byc duzy problem bo silnik 2,4 to stary silnik R6 M21D24 diesla z BMW nowsze silnik w E34 to M51D25 i o juz pracuje na zupelnie innej szynie :(
    poszukaj na http://forum.beemka-klub.pl