Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwory wentylacyjne do którego podłączyć rurę

01 Mar 2017 10:52 2142 5
  • Poziom 8  
    Witam
    W kuchni mam dwa otwory wentylacyjne do jednego z nich chce podłączyć kanał wentylacyjny od okapu a w drugim zamontować kratkę lecz nie wiem co do którego otworu mam zamontować ?
    Mogę prości o poradę z góry dziękuję
  • Poziom 15  
    A kuchnia w bloku czy w domu jednorodzinnym? Jeśli blok to chyba jest zakaz mechanicznego wyciągu - okapu. Pamiętam że jak mieszkałem w bloku to mnie gonili o to. Jeśli są to dwa niezależne kanały dedykowane dla kuchni w domu jednorodzinnym to nie ma znaczenia do którego się podepniesz...
  • Poziom 8  
    Jest to mieszkanie w bloku wybudowane w 2016 roku wentylacja grawitacyjna. Okap mam z filtrem węglowym rura wprowadzona nad szafki i nie wiem czy mogę podłączyć okap do któregoś z otworów. W bloku nie ma gazu sama elektryka.
  • Poziom 15  
    Jeżeli nie ma gazu a tym bardziej piecy gazowych to wydaje mi się że możesz śmiało wejść w przewód wentylacyjny z okapem...a w który? Jak Ci wygodnie.
  • Poziom 9  
    brzoza07 napisał:
    Jest to mieszkanie w bloku wybudowane w 2016 roku wentylacja grawitacyjna. Okap mam z filtrem węglowym rura wprowadzona nad szafki i nie wiem czy mogę podłączyć okap do któregoś z otworów. W bloku nie ma gazu sama elektryka.

Zakaz stosowania mechanicznych wyciągów wynika stąd, że na miejsce "wyciąganego" powietrza jakieś inne musi napłynąć. Skąd? Przy nowych, szczelnych oknach i drzwiach napłynie przez odwrotny ciąg w innych kanałach wentylacyjnych. Skoro nie ma gazu, to zaczadzenie ci nie grozi, ale do mieszkania powietrze będzie napływało przez brudne kanały. Aby tego uniknąć, pamiętaj żeby podczas używania wyciągu uchylić albo przynajmniej rozszczelnić jedno z okien.
  • Poziom 39  
    brzoza07 napisał:
    W kuchni mam dwa otwory wentylacyjne do jednego z nich chce podłączyć kanał wentylacyjny od okapu a w drugim zamontować kratkę lecz nie wiem co do którego otworu mam zamontować ?

Pytanie musisz zadać do zarządcy domu.