Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

kompresor - puszcza powietrze

amzet 01 Mar 2017 11:50 1392 10
  • #1 01 Mar 2017 11:50
    amzet
    Poziom 7  

Witam.
    Jestem laikiem w tych sprawach -mam ma造 problem z kompresorem dwut這kowym.
    Nie wiem gdzie tkwi problem uchodz帷ego powietrza.Zawsze po dniu pracy spuszczam powietrze.
    T璠y uchodzi powietrze - 2 ? Rozkr璚i貫m ,wyczy軼i貫m ( by這 delikatne ubrudzone olejem),gdy r璚znie zatykam po rozkr璚eniu ,tak jakby uchodzi這 powietrze z miejsca nr 1.
    Po paru cyklach na豉dowania i spuszczenia powietrza- jakby co si oczyszcza這/uszczelnia這- powietrze przestaje mocno uchodzi.
    Delikatnie sobie uchodzi/syczy , przy nape軟ianiu zbiornika na pocz徠ku dnia pracy powietrze uchodzi mocno i g這郾o.
    Czy mam rozkr璚i, wyczy軼i ,kupi miejsce nr 1 ?
    Czy problem tkwi w miejscu nr. 2 -niby czy軼i貫m- trzeba kupi now cz窷 nr 2 ?
    Nie mam poj璚ia co jak si nazywa i jakie s tego zadania.
    kompresor - puszcza powietrze

0 10
  • #2 01 Mar 2017 12:28
    ALIBABA I
    Poziom 22  

Witam. z tego co piszesz mam wra瞠nie 瞠 obci掖 ci si ko軟ierz, to znaczy, musisz z mie tzw. kelichark i n騜 do ci璚ia bez opi趾闚, nie poda貫 z k康 jeste ,nie wa積e ,jak kupisz zestaw do tego? czy warto ,? podle do ch這dniarza zap豉cisz 20 z i b璠zie po problemie

Ps. zrobi ci drugi i kielich

0
  • #3 01 Mar 2017 12:33
    amzet
    Poziom 7  

ALIBABA I napisa:
    Witam. z tego co piszesz mam wra瞠nie 瞠 obci掖 ci si ko軟ierz, to znaczy, musisz z mie tzw. kelichark i n騜 do ci璚ia bez opi趾闚, nie poda貫 z k康 jeste ,nie wa積e ,jak kupisz zestaw do tego? czy warto ,? podle do ch這dniarza zap豉cisz 20 z i b璠zie po problemie

Nie rozumiem .Ko軟ierz ? Kielich ? W kt鏎ym to miejscu jest ? Co mam zrobi ? Do ch這dniarza ? To co mam wymontowa by mu zawie潭 do pokazania ?
    ps.
    Dlaczego podanie miejscowo軼i jest wa積e ?

0
  • #4 01 Mar 2017 18:19
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

amzet napisa:
    T璠y uchodzi powietrze - 2 ?

amzet napisa:
    tak jakby uchodzi這 powietrze z miejsca nr 1.

Widzimy 瞠 jest problem z diagnoz miejsca wyst瘼owania nieszczelno軼i. Radz kupi spray do badania nieszczelno軼i ( w ka盥ym wi瘯szym markecie) by stwierdzi na pewno gdzie to jest .
    Miejsce odkr璚i i sprawdzi .
    http://wiko-technika-klejenia.pl/product/spray-do-wyszukiwania-nieszczelnosci

0
  • #5 02 Mar 2017 08:03
    amzet
    Poziom 7  

Krzysztof Reszka napisa:

Widzimy 瞠 jest problem z diagnoz miejsca wyst瘼owania nieszczelno軼i.

No nie wiem, nie bardzo- to nie jest ci庵豉 nieszczelno嗆 po oko這 3 cyklach na豉dowania zbiornika powietrzem tak jakby nast瘼owa這 uszczelnienie albo oczyszczenie samoczynne i ju nie przepuszcza miejsce 1 albo 2. Nie znam zasad dzia豉nia tych miejsc- mo瞠 s zabrudzone olejem ?

0
  • Pomocny post
    #6 02 Mar 2017 14:55
    vcc
    Poziom 33  

Po zdj璚iu wida ze to WAN-T czyli 2x pompka 136, 1 to zaw鏎 zwrotny, z obu spr篹arek dochodzi tam powietrze i wchodzi do zbiornika, jak tam syczy to zaw鏎 nieszczelny i puszcza powietrze, nr 2 to elektrozaw鏎 dekompresji, otwiera si przy starcie spr篹arki aby silnik m鏬 豉twiej wystartowa, jak tam poszcza to to wymiany w nim uszczelka. Na pocz徠ek proponuj po dokr璚a wszystkie nakr皻ki bo od drga lubi si luzowa. Jak przy odpr篹niku pojawia si olej to znak 瞠 kt鏎a spr篹arka wymaga przegl康u/remontu.

UP poza tym wida 瞠 w oczkach na spr瞛arkach nie ma oleju - 鄉iem twierdzi jak si dba tak si ma :D

0
  • #7 02 Mar 2017 22:11
    amzet
    Poziom 7  

vcc napisa:
    Po zdj璚iu wida ze to WAN-T czyli 2x pompka 136, 1 to zaw鏎 zwrotny, z obu spr篹arek dochodzi tam powietrze i wchodzi do zbiornika, jak tam syczy to zaw鏎 nieszczelny i puszcza powietrze, nr 2 to elektrozaw鏎 dekompresji, otwiera si przy starcie spr篹arki aby silnik m鏬 豉twiej wystartowa, jak tam poszcza to to wymiany w nim uszczelka. Na pocz徠ek proponuj po dokr璚a wszystkie nakr皻ki bo od drga lubi si luzowa. Jak przy odpr篹niku pojawia si olej to znak 瞠 kt鏎a spr篹arka wymaga przegl康u/remontu.

UP poza tym wida 瞠 w oczkach na spr瞛arkach nie ma oleju - 鄉iem twierdzi jak si dba tak si ma :D

Kto si zna, dzi瘯i za pomoc, dobrze popracuj nad tym,mo瞠 rzeczywi軼ie to uszczelka.
    Czy miejsce 1- te mo積a rozkr璚i i wyczy軼i ?

Tak by mo瞠 gdzie delikatnie przepuszcza olej, bo lekko si poci - 2. Jak powinien wygl康a remont ? T這ki do rozbi鏎ki przejrzenia i ewentualnej regeneracji ? Kto to robi ?
    Uszczelki w elektrozaworze gdzie si kupuje ?

W oczkach jest olej- by wymieniany na jesie zesz貫go roku a spr篹arka ca陰 zim sta豉, troch tylko jesieni pracowa豉 .Oczka s wymienione na nowe i olej czy軼iute鎥i.

0
  • #8 03 Mar 2017 08:01
    vcc
    Poziom 33  

Uszczelk do elektrozaworu musisz poszuka w necie chocia rzadko si zdarza 瞠by ona pu軼i豉, pr璠zej na z陰czu puszcza, co do remontu, jak masz poj璚ie to rozkr璚i, zweryfikowa stan panewek, tulei, t這k闚, pier軼ieni, mo積a samemu zrobi remont bo to spr篹arka prosta w budowie.
    Zaw鏎 zwrotny mo積a rozkr璚i i przeczy軼i

0
  • #9 03 Mar 2017 10:50
    amzet
    Poziom 7  

Czy to zdj璚ie co pokazuje ? Stan tej uszczelki jest .... ? kompresor - puszcza powietrze

0
  • Pomocny post
    #10 03 Mar 2017 13:00
    vcc
    Poziom 33  

Jest do wymiany

0
  • #11 09 Mar 2017 08:04
    amzet
    Poziom 7  

jaki mistrz od kompresor闚 stwierdzi 瞠 trzeba nowy elektrozaw鏎 bo takich ju si nie produkuje.
    Dzi瘯uj za pomoc. Na razie to wszystko .
    pozdrawiam

0