Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem pompy deszczowni szpulowej

01 Mar 2017 14:50 1737 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Znajomemu mam wykonać zasilanie wraz ze sterowaniem pompy deszczowni szpulowej.
    Mam pytanie czy ktoś wie czy przy takiej deszczowni trzeba zabezpieczyć deszczownię przed zbyt wysokim ciśnieniem.
    Zainstaluję czujnik ciśnienia w rurze wychodzącej do deszczowni szpulowej, ale teraz nie wiem czy automatykę mam zaprojektować tak, że przy zbyt wysokim ciśnieniu ma wyłączać pompę, czy jednak w deszczowniach szpulowych nie ma możliwości przekroczenia ciśnienia??
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    A co podaje producent rury maks ciśnienie? Wszystko trzeba zabezpieczać . Dasz przetwornik ciśnienia pod drugie wejście analogowe falownika, ustawiasz na sprzężeniu zwrotnym do deszczowni dasz SYR i nigdy nie ulegnie to uszkodzeniu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Raczej falownika nie ma co dawać, boi po co , jaki silnik to napędza?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Fakt, ja z przyzwyczajenia ze wszytko robię na przetwornikach ciśnienia i przetwornikach różnicy ciśnie, pakowane wszystko w sterownik lub falownik.
    Jeżeni jest kilka odbiorów to falownik jest wskazany bo na podstawie ciśnienia statycznego można sterować pompą wtedy ciśnienie w instalacji jest zawsze takie samo jak zadane.
    Skoro sama pompa na styczniku to musi dać SYR, aby nie rozwalić układu.
  • Poziom 2  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Raczej falownika nie ma co dawać, boi po co , jaki silnik to napędza?

Silnik 18,5kW - więc musi być jakiś softstart, żeby nie było zbyt dużych spadków napięcia w sieci.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Czy udało się koledze zabudować zabezpieczenie ciśnieniowe przy pompie ? Z tego co wiem to pompę trzeba zabezpieczyć przed suchobiegiem i nadciśnieniem . Też bym chciał zabudować takie zabezpieczenie przy swojej pompie z przekaźnikiem czasowym , tak by po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia pompa ponownie się załączyła. Czy może ktoś posiada schematy jak to podłączyć ?
    Pozdrawiam