Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici

Beata134 01 Mar 2017 15:58 2010 19
  • #1 01 Mar 2017 15:58
    Beata134
    Poziom 3  

Bardzo proszę o wskazówki jak właściwie wyregulować maszynę Łucznik 455.
    Maszyna stała kilka lat nieużywana u teściów.
    Jest brudna i zapuszczona; próbowałam czy dobrze szyje.
    Ścieg prosty wychodzi w miarę prawidłowo, ale kiedy się przyjrzeć - co kilka szwów nie łapie górnej nici.
    Ścieg zygzak czy owerlokowy to już dramat - załączam zdjęcia.
    Bardzo proszę o wskazówki - doczytałam już, że winny może być źle ustawiony chwytak - próbowałam go ustawić, jednak żadna śruba nie chce nawet drgnąć. Nie wiem od czego zacząć a chciałabym przywrócić funkcjonalność tej maszynie.
    Nie mogę doszukać się instrukcji do tego modelu, znalazłam podobne ale nie ma tam nic o regulacji.
    Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici Predom Łucznik 455 - Maszyna nie szyje prawidłowo, puszcza nici

0 19
  • #2 01 Mar 2017 18:32
    ALIBABA I
    Poziom 22  

Witaj Beata134 , kiedyś pracowałem w AGD i z tego co pamiętam to mam prośbę, nic tam nie próbuj regulować tzn, przestawiać czego kolwiek raczej skup się na bębenku, to znaczy , obracaj powoli kółkem i spróbuj wyczaić synchronizację zapętlenia nici to powinno ci dać obraz problemu.

0
  • #3 01 Mar 2017 18:36
    Beata134
    Poziom 3  

Wg. wskazówek na forum chwytacz jest za daleko w stosunku do igły.
    Oglądałam filmiki, schematy, długo obserwowałam pracę maszyny.
    Pytam właśnie tutaj bo boję się, że jak sama coś rozkręcę to już musztarda po obiedzie.

0
  • #4 01 Mar 2017 20:08
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Może poproś znajomego mechanika lub w okolicy serwis.
    Maszyna wygląda na całkiem rozregulowaną wymaga ustawienia nie tylko odległości igły
    od chwytacza ale tez momentu zabierania nitki i pozostałych elementów.
    Instrukcji serwisowej żaden serwis nie udostępnia.

0
  • #5 02 Mar 2017 14:28
    Beata134
    Poziom 3  

Za waszą radą zadzwoniłam do pana, który ogłasza się jako "naprawa maszyn".
    Przyszedł burkliwy, nieprzyjemny pan, ale wydał diagnozę - pęknięte koło zębate pod programatorem.
    Problem leży w niszowym modelu mojego Łucznika (dla przypomnienia 455), pan spróbuje zębatkę zdobyć i ma się jeszcze odezwać.
    Innych dolegliwości i nieprawidłowości nie szukał dalej.
    Trzymajcie kciuki.

0
  • #7 02 Mar 2017 15:31
    Beata134
    Poziom 3  

Trudno się do niej dostać, jest pod programatorem.
    Jeśli poświecę w szczelinę to widać, że faktycznie jest pęknięta czy wyszczerbiona, ale nie umiem ocenić jej kształtu czy wielkości.
    Wieczorem spróbuję odkręcić części nad nią, może uda mi się do niej dostać nie psując bardziej maszyny.
    Jeśli Pan naprawa się już nie odezwie to będę szukać dalej.
    Powiedzcie mi jeszcze czy cena (170zł!) jaką Pan wstępnie podał za wymianę tej zębatki i regulację maszyny (+dojazd) nie jest za wysoka?
    Szkoda mi tej maszyny, już takich nie robią, ale za chwile uzbieram tymi naprawami na nową.

0
  • #8 02 Mar 2017 15:37
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Koło zębate to parę zł, koszt całkowity raczej uzależnione jak długo będzie przy naprawie pracował. Spróbuj negocjować.

0
  • #9 02 Mar 2017 16:29
    wojtek1234321
    Poziom 31  

1 PAWEL napisał:
    Koło zębate to parę zł, koszt całkowity raczej uzależnione jak długo będzie przy naprawie pracował.

Zębatka to może i niedroga, ale jej demontaż to może trzeba rozebrać 3/4 maszyny aby się do niej dostać i ponowny montaż drugie tyle, czyli może być roboty mnóstwo i jeszcze ponowna regulacja, tak że liczy się "fachowość" i "znawstwo" budowy tego urządzenia. Gdyby tak było jak piszę, i jeszcze z dojazdem, to zasadniczo cena "akceptowalna".

0
  • #10 02 Mar 2017 17:12
    1 PAWEL
    Poziom 41  

wojtek1234321 napisał:
    Gdyby tak było jak piszę, i jeszcze z dojazdem, to zasadniczo cena "akceptowalna".

Ale to nie jest Juki tylko prosta maszyna Łucznik 455.
    Na pewno taniej usługa by kosztowała po dostarczeniu do serwisu.

1 PAWEL napisał:
    koszt całkowity raczej uzależnione jak długo będzie przy naprawie pracował.

Skomplikowana naprawa z udziałem części zamiennych plus regulacja i konserwacja - od 100 do 180 zł ( Łucznik 455 ).

0
  • #11 02 Mar 2017 17:38
    wojtek1234321
    Poziom 31  

1 PAWEL napisał:
    Ale to nie jest Juki tylko prosta maszyna Łucznik 455.

No fakt, ale gdyby to była Juki to jedynie różnica w cenie części, no bo to sprzęt markowy a więc i cena części odpowiednia wysoka, a"grzebanie" przy sprzęcie to samo... A cha, jeszcze aby naprawić Juki to musi też być odpowiednio przeszkolony i z uprawnieniami serwisant, a to też kosztuje.

0
  • #12 02 Mar 2017 17:54
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Tylko na naprawy gwarancyjne, Łódź i okolice to zagłębie szwalnicze było.

0
  • #13 05 Mar 2017 13:50
    Norwidus
    Poziom 15  

A skąd jesteś? Już miał okazję wymieniać takie koło zębate.

0
  • #14 09 Mar 2017 22:29
    Beata134
    Poziom 3  

Pan robótka był. Maszynę naprawił.
    Wymiana koła zębatego pod programatorem faktycznie rozwiązała problem.
    Maszyna szyje pięknie, niewiele poza wymianą zębatki trzeba było regulować.
    Co ciekawe maszyna ma jeszcze jedną zębatkę pękniętą, Pan oczywiście nie miał przy sobie na wymianę, orzekł, że maszyna może jeszcze pochodzić bez jej wymiany nawet kilka lat(?), albo pęknąć od razu. Kiedy nawali mam się zorientować od razu - maszyna się zablokuje, ponieważ ww. zębatka (krzywka - tak ją chyba nazwał) wprawia moje cudo w ruch.

Za wszelkie rady i odpowiedzi dziękuję.

Pozdrawiam

0
  • #15 10 Mar 2017 01:02
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Popatrz co to za koło zębate i dokup nie warto czekać jak się rozsypie sama maszyna.
    Oczywiście jeśli finanse pozwalają, pozdrawiam. :)

1
  • #16 10 Mar 2017 20:51
    Beata134
    Poziom 3  

Żeby dostać się do tej zębatki trzeba by rozebrać pół maszyny - chyba nie udźwignę takiego wyzwania ;)
    Rozebrać - rozbiorę, ale dalej już pewnie trudniej.
    Zrobię jutro zdjęcia, która to zębatka.

1
  • #18 04 Kwi 2017 15:35
    Roszer
    Poziom 17  

Witam
    Czy mógłbym prosić o namiary sklepu gdzie była zakupiona ta zębatka do programatora, w mojej maszynie wyszczerbiła się a nie mogę nigdzie w internetowych sklepach namierzyć takiej.

Ps. Nie chodzi o taką jak tu wiesław67 dodał, w łuczniku 455 jest dużo mniejsza obwodem i bez krzywki.

0