Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY XM-4045 MOSFET - coś fajnego w Aktywce do BMW E46 coupe ?

Szerszen600 01 Mar 2017 16:12 810 8
  • #1 01 Mar 2017 16:12
    Szerszen600
    Poziom 3  

Witam,

Szykuje sie powoli do małej rewolucji jeśli chodzi o granie.

Autko BMW E46 coupe.

Posiadam oryginalne radio Alpine z którego zostana wyprowadzone wyjścia RCA i podpięty będzie wzmak SONY XM-4045 MOSFET

Plan jest tylko na zrobienie przodu.

Drzwi oddam do wygłuszenia do jakiejś firmy która się tym trudni, poniewaz nie mam umiejętności ani warunków by zrobic to 100% dobrze.

Przy okazji każe polozyc nowe okablowanie.

Pytanie jakie kieruję do Was tyczy się tylko doboru jakiegos fajnego zestawu który by fajnie spasował sie z tym piecykiem odnośnie mocy i brzmeinia. Planuję puścic to wszytsko aktywnie, celowo wybrałem piecyk XM 4045 ponieważ ma wszytskie filtry na pokładzie i można cos pokombinowac, a radio ori jak wiadomo bidne ale ładne :)

Brzmienie jakie preferuje to łagodna góra , lekko wycofany srodek i dość mocny duł - jak to na forum często sie opisuje "typowe brzmienie Loudnesowe " :P Głośniki maja byc 16 cm . Muzyka głównie house i RnB - troche Dubstepu. Wofer chciałbym by potrafił troszkę pociągnac basem i wydobył z tego typu muzyki co najlepsze.

Jednoczęsnie nie chciał bym niczego bardzo drogiego i z jakieś wysokiej mocno pułki ponieważ jak wspimniałem wyżej Radio nie jest najwyzszych lotów - nie chciał bym zmarnowac tez potencjału typowo górnolotnych zestawów. Myślę że półka 500 zł na głośniki była by optymalna.

Najlepiej jak by ktos miał juz ajkies sprawdzone zestawy które dobrze brzmia w drzwiak BMW E46 Coupe.

Pozdrawiam

W razię pytań będe na bierząco uzupełniał dane.

Jak by ktos miał w Warszawie jakis polecany Warsztat gdzie ładnie wygłusza drzwi i położna instalacje również było by miło.

0 8
  • #2 01 Mar 2017 19:35
    powalla
    Moderator CarAudio

Szerszen600 napisał:
    Planuję puścic to wszytsko aktywnie, celowo wybrałem piecyk XM 4045 ponieważ ma wszytskie filtry na pokładzie i można cos pokombinowac, a radio ori jak wiadomo bidne ale ładne

Musisz zmienić swoje plany, bo jeśli radio nie ma X-overa na pokładzie to ten Xm ma tylko suwakowy HPF I LPF (80Hz ).

0
  • #3 01 Mar 2017 21:01
    Szerszen600
    Poziom 3  

Ajj to lipa , myślałem że wszystko da się poskładać na tym klocku.

A jeśli zrezygnował bym z aktywki i podłączył bym zestaw do tego XM-a normlanie pod dwa kanały lub ewentualnie pod dwa mostki (wiem że to nie wypada pod przedni ale przetestuje i zobaczę czy słychać różnice i czy ma to sens) - i dał bym full sygnał pełnym pasmem - będzie ok ?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy Woffery bez podcięcia przeżyją ? Nie mam zamiaru jakoś wielce głośno słuchać ani katować zestawu , chciałbym jakoś to poskaładać na tym piecyku ponieważ już jest w drodze do mnie , trochę się pospieszyłem może , ale dużo pozytywnych rzeczy o nim się naczytałem i że gra miło i ciepło a dla mnie to ważne.

0
  • #4 01 Mar 2017 21:30
    adam_1991r
    Poziom 24  

Ja na twoim miejscu kupił był Morel Maximo (jak chcesz nowe). Jak w grę wchodzą używki to można już coś lepszego znaleźć. Przykładowo morel tempo 6. Podpiął bym to pod ten wzmacniacz i będzie fajnie. Na wzmacniaczu dał bym filtr HPF, ale tylko w przypadku jak zestaw uzupełniany jest subwooferem, w innym przypadku puść je pełnym pasmem. Jak nie ma suba to podłącz te głośniki pod dwa kanały, a dwa pozostałe zostaw na jakiegoś suba co uzupełni dół. Przykładowo RE-Audio SEX-12S4 (im słabszy sub tym lepiej bo wzmacniacz tylko 100W)

0
  • #5 01 Mar 2017 21:55
    Szerszen600
    Poziom 3  

Te Morelki Maximo właśnie obserwuje już spory czas tylko nigdzie nie mam okazji ich posłuchać - nie wiem jak one się zachowają przy moich rytmach jakie podałem na początku. Czy dadzą radę trochę pocisnąć dołem ? Sony XM mocy dużo nie ma ale słyszałem że te jego Waty można uważać za prawdziwe , myślę że jako tako je poradzi. Suba nie planowałem bo niedośc że mam coupe to jeszcze cabrio i nie mam tunelu na narty , także bagażnik minimalny i nie mam pomysłu gdzie go tam i jak wpasować, w kole instalacja gazowa , dach po złożeniu skutecznie ogranicza wysokość bagażnika :(

Tempo 6 super sprzęt super głośniki ale ten XM chyba za cienki pod nie ? :)
    Warto poszukać używek ? Nie ma nic przeciwko używkom chętnie poszukam jeśli ten Sony je poradzi. Według parametrów odtwarzają niższe częstotliwości niż Maximo bo niby jada od 40 Hz.

0
  • #6 01 Mar 2017 21:59
    adam_1991r
    Poziom 24  

Ja tam gonie alpine 3554 (50W) woofery dego sp650 (100W) i gra super. Więc ten wzmacniacz do tempo też się nada :) Do tego mam tweetery z tempo zasilane sony xm2020 i jest bardzo fajnie. Ale cięte aktywnie z radia.

0
  • #7 01 Mar 2017 22:12
    Szerszen600
    Poziom 3  

W takim razie rozglądam się za Morelkami, puszczam pełny sygnał tak jak mówisz.

Tak jeszcze spytam czy do tego piecyka standardowy Alternator podoła z prądem ?

Pytam bo ten Soniak to już wiekowy sprzęt i pewnie pobiera trochę prądu nawet przy swej nie dużej mocy :)

0
  • #8 01 Mar 2017 22:13
    adam_1991r
    Poziom 24  

Nowe wzmacniacze o podobnej mocy wcale mniej prądu nie biorą, to nie agd :) Śmiało podłączaj

0
  • #9 02 Mar 2017 08:32
    Szerszen600
    Poziom 3  

Okey dzięki , poszukam używki na początek , jak nic się nie będzie trafiało kupię Maximo nowe i tyle.

Co do subika zobaczymy jak to poskładam czy będzie duży niedosyt.

Tak sobie teraz myślę , jak pisałeś jakiś mały do 100 W - 20 cm w małym pudełku jakoś w kąciku by się w bagażniku ustawiło , tylko nie wiem czy są takie gotowe jakieś czy trzeba by sztukować osobno pudełko i osobno dobierać głośnik do takiego małego litrażu.

Dodano po 49 [minuty]:

Przeglądając używki wpadły mi takie oto głośniki : audio system radion 165 - może używki za 400 zł by wyrwał , Tempo 6 - za używki krzyczą po 500 zł , Te Radiony wyglądają spoko 90 Wat - czy XM w miarę je poruszy ? :)

Dodano po 9 [godziny] 25 [minuty]:

Jeszcze wpadł mi w okok taki oto sprzęt https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-audi-sys...160-2-mega-mocny-CID5-IDjqaCa.html#7f0638ffa0

Jak bym soniaka sprzedał , kupił ten piec + te Radiony to za 1000 zł był by chyba zestaw kosa , czy sie myle i nie ma sie co podpalać , zostac przy XM i kupic sobie na spokojnie Morelki ?

0
  Szukaj w 5mln produktów