Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic VI - Jak poprawnie zmierzyć rezystancję wtryskiwaczy, błąd ECU nr 16

01 Mar 2017 18:19 801 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Pacjent civic ek3 d15z6 99r OBD2a

Po wykonaniu samodiagnostyki wyskoczyły błędy nr 18 oraz 16, z numerem 18 sobie poradziłem chodziło o przestawiony zapłon, lecz z nr 16 zaczynam walkę chodzi o wtryskiwacze, auto odpala od strzała czy zimny czy ciepły, ale bardzo często ma dziwne bicia (jak by był przelany.. ostre szarpanie, nierówna praca oraz jakby czasem nie chodzi na wszystkie gary) na niskich partiach obrotów 2-3,5-4k rpm nieraz jest to przez cały zakres tych obrotów a nieraz szybciej ustępuje jak przekroczy te obroty to jakbyś go z procy wystrzelił dosłownie :), występuje z tego co zauważyłem tylko na biegu 2 i 3, kolejna przypadłość jest najbardziej wyczuwalna na biegach 4 i 5 chodzi o to że np jadę na czwórce mam załóżmy około 3k rpm oraz nagle otwieram przepustnice na 100% i oprócz ryku wydechu (custom na 2 przelotach) auto przyspiesza płynnie ale na powiedzmy 40% swoich możliwości... oby dwie przypadłości idą ze sobą w parze dzień w dzień :not: układ dolotowy seryjny, ecu seryjne, wtryski seryjne czyszczone po kupnie auta... stało się to z dnia na dzień. Dziś zmierzyłem rezystancje wtryskiwaczy na aucie, odpiąłem kostki każdego z nich ustawiłem multimetr na omy oraz zacząłem pomiar, każdy z nich miał 0,1 gdzie manua podaje ich sprawność w przedziale 0,6 do 1,6 oma, popełniłem błąd w pomiarze czy wszystkie już kuleją ? Naprawdę uciążliwa sprawa....
  • e-miernikie-mierniki
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Posiadam dwa chińskie mierniki :D oraz 2 pary sond.
    Obydwa ustawione na omy w pozycji "200"
    Jeden pokazuje 01,8 na obydwóch parach sond
    Drugi pokazuje 00,4 na obydwóch parach sond

Co z tym fantem dalej :crazyeyes: