Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra 1.0 K11 - Różnica w rozrządzie Micra a March

mario 77 01 Mar 2017 18:56 453 0
    mario 77
    Poziom 23  
    Witam,
    Mam pytanie w szczególności chyba do mechaników z UK lub IE. Sprawa dotyczy Nissana March (japońska odmiana micry) 1.0 z 1997 roku. Czy robił ktoś rozrząd w takim aucie a jeśli tak to jakie były różnice między zwykłą micrą. Na pewno dolna zębatka (wału) jest jako jedna część z tuleją dystansową a w micrze zębatka osobno i tuleja osobno. Pytam dlatego bo miejsce na klin w oryginalnej zębatce patrząc w osi pionowej wychodzi centralnie na ząb a w zębatce z nowego kitu klin jest nieco przesunięty. Po założeniu obydwóch na wał widać różnice (foto). Problem z tym autem może być złożony bo około 30tys. km temu miał założony nowy rozrząd i dotarł do mnie z mocno rechoczącym łańcuchem. Po rozebraniu okazało się że obydwa napinacze i ślizgacz miały wydarty teflon (foto) ale poza tym pośrednia zębatka (podwójna) była zatarta. Po oględzinach wyszło że kanał olejowy przez który jest smarowana ta zębatka był przytkany. Tylko teraz pytanie czy nie przytkały go plastikowe wióry z napinacza i dlatego się zatarła czy przez ogólny syf w silniku. Pytam o tą dolną zębatkę bo ma założony nowy rozrząd a nie pamiętam jak jest z kołami zębatymi wałków (czy klin wychodzi centralnie na ząb czy jest przesunięty) a nie chciałbym żeby auto wróciło z tym samym problemem po 20tys. km. W sklepie i w nissanie nie potrafili odpowiedzieć czy jest jakaś różnica w rozrządach czy np. w przesuniętym klinie na wale. Auto generalnie pali na dotyk , jest moc :D , jedynym problemem jest słabe podciśnienie w kolektorze i przy obciążęniu silnika np. pod górę trzymając minimalnie uchyloną przepustnicę dostaje tzw. czkawki , zaczyna podszarpywać. Klient twierdzi że to podszarpywanie nie pojawiło się po wymianie rozrządu tylko później ale nie mogę znaleźć przyczyny a ten rozrząd nie daje mi spokoju.