Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skuter - Jaki elektrozawór paliwa?

01 Mar 2017 20:00 1008 13
 • Poziom 33  
  Witam,
  proszę szanownych Kolegów o sugestie dotyczące wyboru elektrozaworu paliwa, który można zaadoptować do starszego skutera posiadającego jedynie kranik. Rozwiązania "pneumatyczne" odpadają. Elektrozawory paliwa od rozmaitych alarmów czy immobiliserów odpadają z uwagi na pobór prądu (którego jest wieczny deficyt) oraz cenę. Mają koledzy jakieś sugestie co można by zaadoptować? Proszę o konkretne przykłady rozwiązań do 5W, w miarę kompaktowych wymiarów oraz rozsądnej ceny (mogą być używane).
  Pozdrawiam
  teskot
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 19  
  A co powiesz np. na taki elektrozawór?
  Link
 • Poziom 33  
  No niestety. Jak czytam opis to jest elektrozawór jak do pralki. Po pierwsze przyłącza 3/4 cala, po drugie potrzebuje ciśnienia dla poprawnej pracy. A ciśnienie paliwa spływającego ze zbiornika nie przekracza 0,02bara.
 • Poziom 19  
  OK, to szukamy dalej. A spytam jeszcze, czemu nie chcesz zastosować kranika ze sterowaniem podciśnieniem?

  A może taki pomysł. Pobór prądu nieduży. Koszt myślę że w używanych częściach niewielki.
  Skuter - Jaki elektrozawór paliwa?
 • Poziom 33  
  No o czymś takim myślę. Ale niestety, nie znam parametrów zasilania elektrycznego. Ponadto nie wiem, pod jakim hasłem szukać. Elektrozawór paliwa: Oplel, Vw, a może Mercedes? A kranika "podciśnieniowego" nie chcę, ponieważ nie bardzo miałbym go z czego napędzić: Skuter to Simson SR50.
 • Poziom 19  
  Jest to zawór filtra węglowego z samochodu.
 • Poziom 33  
  Ok, zdaje się, że coś takiego w cinquecento miałem. A ten zawór "wytrzyma" benzynę z olejem? I czy nie potrzeba ze 20W, żeby zasilić cewkę? Czy cewka wytrzyma ciągłą pracę?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Ja miałem taki z jakiegoś VW i prąd był niewielki. A co do odporności na benzynę to normalnie taki zawór ma pracować z oparami benzyny więc powinien wytrzymać według mnie.
 • Poziom 33  
  Dzięki, klikam "pomógł", a jednocześnie szukam dalej czegoś "dedykowanego". W międzyczasie rozglądam się po aukcjach.
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Gdy coś jeszcze ciekawe znajdę podzielę się pomysłem.
 • Poziom 27  
  teskot napisał:
  A kranika "podciśnieniowego" nie chcę, ponieważ nie bardzo miałbym go z czego napędzić: Skuter to Simson SR50.
  Nawiercasz otwór na dolocie cylindra lub w gaźniku wstawiasz miedzianą rurkę na to wężyk i masz podciśnienie. Rozwiązanie powszechnie stosowane w tuningu i starych motocyklach. Wracając do zaworu elektrycznego nie wiem czy znajdziesz ~20W na jego zasilanie.
 • Poziom 33  
  paweld69: jasne, ale wolałbym uniknąć takich "inwazyjnych" rozwiązań, tym bardziej, że nie wiem, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku rozruchu kickstarterem, a nie rozrusznikiem elektrycznym. Może się mylę... Za mało miałem styczności z tego typu rozwiązaniami. Pojazd jest używany do codziennego transportu-chciałbym przekręcać kluczyk i odpalać po kopnięciu w dźwignię rozrusznika; gasić silnik wyłączając stacyjkę i nie martwić się cieknącym paliwem.
  A co do 20W to na upartego bym znalazł, tylko wołałbym mniej.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  teskot napisał:
  że nie wiem, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku rozruchu kickstarterem,
  W komorze pływakowej zostaje zawsze tyle paliwa aby spokojnie odpalić skuter i przejechać kilkaset metrów, a gdy silnik zostaje uruchomiony, nawet w trakcie kopania powstaje podciśnienie. Niektóre skutery nie posiadają rozrusznika elektrycznego a mają zawór podciśnieniowy.Oto gaźnik z króćcem o którym pisałem. Skuter - Jaki elektrozawór paliwa?
 • Poziom 33  
  Zainstalowałem w końcu ten zawór podciśnieniowy z jakiegoś chińczyka. Rzeczywiście daje radę. Dziękuję kolegom za pomoc.