Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

C-360 - Wałek napędowy WOM w C360

Manko86 01 Mar 2017 20:09 16848 3
 • #1
  Manko86
  Level 6  
  Mam taki problem już 2 raz rozbieram elementy z WOMu, aby sprawdzać WOM II w C360, bo albo się nie załącza WOM albo załącza, ale wypada z jakby trybów i działa to tak, że można zatrzymać ręką.  Latem wymieniona została Tuleja napędu pompy hydraulicznej, coś tam poprawione dokręcone, ale nie rozwiązało to problemu. Teraz chcę wymienić też Wałek przekaźnika mocy z tulei na nowy. I tu jest pewien problem pomimo, że to przerabiałem latem. Mam już w zasadzie prawie wszystko zdemontowane, ale teraz chcę wyciągnąć WOM II ten, który siedzi najgłębiej. Pamiętam pierwszym razem kilka miesięcy temu demontowaliśmy go i wyszedł.
  Teraz nie można go wybić, gdzie jest problem? Chodzi o wałek przekaźnika mocy, który siedzi najgłębiej. Jak widać latem ją wyciągaliśmy, ale teraz tego zrobić nie możemy.

  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360

  Instrukcja mówi tak:
  Quote:
  Jeśli więc chcemy zdemontować tylko WOM II wystarczy:
  - zdjąć pokrywę wałka (ta od tyłu, gdzie wałek wychodzi podczepia się kosiarkę)
  - odkręcić 4 śruby M8 i zdjąć korpus osłony WOM,
  - odkręcić 4 śruby M10 i zdjąć pokrywę wraz z pierścieniem uszczelniającym,
  - zdjąć z wałka pierścień osadczy sprężynujący za pomocą szczypiec,
  - wyciągnąć wałek (można użyć wałka do przenoszenia napędu na kosiarkę czy inne urządzenie) zakładamy je na wałek w ciągniku i ciągniemy.
  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360
  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360
  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360
  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360


  Czy może dlatego, że nie wyciągnąłem jeszcze tulei napędu pompy hydraulicznej (zaznaczone na niebiesko)? Ale on chyba wychodzi dołem więc najpierw należy wybić wałek przekaźnika mocy z tulei.

  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360

  Ktoś mi podpowie więc jak wybić wyjąc ten wałek przekaźnika mocy?

  C-360 - Wałek napędowy WOM w C360

  Nie wiem co robię źle latem to zdemontowaliśmy, a teraz jest problem. Czy przywalić porządnie tu z boku ciągnika i wyjdzie czy co kurdę? Nie pamiętam, ale jak kojarzę wybijaliśmy to i wyszło teraz nie możemy.

  p.s. pytanie inne, które to jest sprzęgło wielowypustowe tulei napędu pompy hydraulicznej?
  Instrukcja mówi Napęd z wałka odbiory mocy I na wałek odbioru mocy II przenosi sprzęgło wielowypustowe tulei napędu pompy hydraulicznej. Może to sprzęgło jest problemem, że mam coś takiego jak jest na video. Ktoś pod filmem napisał Wydarte tryby tak mi się wydaje miałem podobny problem, ale nie wiem o jakie tryby I gdzie chodzi, a jak piszę latem nie widziałem, aby coś było zdewastowane, czy coś nie zazębia czy co, że tak się dzieje?
 • #2
  jaspi85
  Level 21  
  Tuleja rurka szeroka na dwa palce i średnica dopasowane dotoczone do walka mocy l... Ten idący do sprzęgła. Spinki zawleczki zdjęte? Może ten mosiądz trzyma troche walka i nie bardzo chce wyjść.?
  Ja rozpolawialem traktor. Długim brechem kijem przebijałem tuleje mosiądzu. Potem wkładałem WOM I. Sprzęgło skręcałem korpus kompletny. Ten od strony sprzęgła z simmering przed olejem ze skrzyni biegów. Koparka ostrówek remontowałem sam wszystko robiłem. I nie mam takich problemów jak u ciebie. Bo kupowałem wszystko nowe i dobrej jakości. Wodziki popychadło rygiel zapadki kulki sprężyny pod srobka są na dekiel pokrywa skrzyni biegów? Tam masz 5 szt śrub na wodziki popychadło. Od lewej strony ciegno dzwignia przekaźnik mocy z zakresem funkcji. Trzy na skrzynie biegów. I ostatni na reduktor żółw zając. Wszystko musi być sprawne. Inaczej będzie tak jak mówisz wypaduje wyskakuje. Albo też ciężko przerzucić. U wujka reduktor ciężko włącza i blokuje i wypaduje. Widelce masz proste? Wodziki na widelec proste są? To też jest ważne.